• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Back to Nature 88L

Ott még nem tartunk egyelőre ;)
4 hónapos a kis lurkó. Nálam 1m magasak a bútorok. Inkább a technikát akarnám elzárni, mert lassan kúszik már a fiatalember, és ha már be fogja kalamolni a lakást akkor óhatatlan, hogy közelebbről is megismerkedjen a külső szűrő csövezésével és a szekrények beltartalmával :)
Akkor kérdezd @Barnapl Petit.
Zokni volt az akváriumban, a nyomócsövet kiemelte a kis Herkules, szóval srácokkal nem olyan egyszerű, mint a lányokkal.😁
 
Ott még nem tartunk egyelőre ;)
4 hónapos a kis lurkó. Nálam 1m magasak a bútorok. Inkább a technikát akarnám elzárni, mert lassan kúszik már a fiatalember, és ha már be fogja kalamolni a lakást akkor óhatatlan, hogy közelebbről is megismerkedjen a külső szűrő csövezésével és a szekrények beltartalmával :)
Jobboldali ajtó belülről tolózár, baloldali ajtó hengerzár. Vagy fordítva. Egy asztalosnak ez nem kunszt. Szerintem képet már nem is kell mellékelnem. .. 😉
 
Ugyanitt a kisgyerekes akvakertészeket kérdezném, ki hogyan oldotta meg az akvárium kisgyermek állóvá tételét?
Gyerekzárból van olyan, ami ragasztható. Nem tudom, mennyire tapad/hagy nyomot a bútorodon. Nekünk mondjuk szerencsénk volt, mert nem volt pakolós a gyerek. Most sem az, csak kicsit szeleburdi, úgyhogy - mi van itthon alapon - a borulós CO2 palackot vagy 3 kinesio tape-pel odaragasztottam az íróasztalhoz. Kisebb gyerek esetén tutibb megoldás, ha a gyereket ragasztod oda. ;) (Remélem, senki sem veszi komolyan. :) )
 
Jobboldali ajtó belülről tolózár, baloldali ajtó hengerzár. Vagy fordítva. Egy asztalosnak ez nem kunszt. Szerintem képet már nem is kell mellékelnem. .. 😉
A tolózár nem rossz ötlet, de nem szeretném összebarmolni zárral az ajtókat.
Asztalosnak meg még csak készülök ;)
Viszont a tolózárral eszembe juttattad, hogy létezik mágneses rejtett rúdzár, amit csak egy mágnes"kulccsal" lehet nyitni.
 
Utoljára módosított:
Osztom @Bálint Nagy véleményét. Általában szerintem sem megoldás az elzárás. Legalábbis nálunk az első gyermekünknél nem nagyon volt rá szükség, mert értett a szóból.
A másodszülöttünknek meg nincs akadály. Megmászik, feltör mindent. a gyerekzárat is. és még csak 2 éves.
Szóval szerintem korai még aggódni ezen, majd meglátjátok milyen a személyisége :) Elsőszülött körül meg amúgy is mindig van még szülő :)
Akkor kérdezd @Barnapl Petit.
Zokni volt az akváriumban, a nyomócsövet kiemelte a kis Herkules, szóval srácokkal nem olyan egyszerű, mint a lányokkal.😁
Imádom ezeket a sztorikat :D nálunk pont a héten volt garnéla etetés háztartási keksszel :D
 
Jelentés:
Restartot nem csináltam ugyan, de kiszedtem az összes hátsó növényt, toppoltam és csak a levágott szép hajtásokat ültettem vissza, miután a hátulját feltöltöttem fel zsák Ista talajjal. Plusz bent van 7-8 JBL tápgolyó is.
IMG_20220205_185324.jpg
Elöl a Monte Carlo felét szintén kiszedtem, és a hummuszos tálban nevelgetett Parvulát beültettem a helyére.
A szekrényt is átrendeztem, a szűrő átkerült a másik oldalra, hogy a Lily pipe a kevésbé gyerekveszélyes fal mellett legyen.
Most már csak a CO2-t kell visszaállítani, meg zárat rakni az ajtókra. 🙃
A Lagenandra meeboldi Red lassan kettő tőre osztható, akinek esetleg kell nagy akváriumba, ez a szépség, viheti; nálam kinövi a helyét.
 
Utoljára módosított:
Uff. Lassan de biztosan fejlődik az akvárium. Sok idő továbbra sem jut rá, de a felfrissítés meghozta gyümölcsét.
IMG_20220512_215215.jpg
Kis ciano került valahonnan, megbróbálom blue-exittel hátha kidöglik. A halak sajnos egy drasztikus vízcsere és egy elbaltázott carbos kezelés következtében kissé megfogyatkoztak 😐.
A garnélakat meg felzabálta a 4 db szumi. ~100 RCből 8 db maradt, a Malawa garnikból 2... 😱 Ők most a 240esben rehabilitálódnak .

IMG_20220512_215305.jpg
IMG_20220512_215254.jpg
IMG_20220512_215315.jpg
Köszi, hogy benéztél.
 
Üdv néktek.
Mivel a baba szobából száműzni kényszerültem az akváriumot, eladni nem sikerült, így átvittem "ideiglenesen" Ákoskám szobájába. Kis feleségem erre felvetette, hogy ez így olyan sötét, valamit csináljak vele. Áki egyből kereste a halakat. Szóval két irányból is kaptam az utasításokat legyen már valami.

Így hát ez az akvárium most átalakul paludáriummá.

16954699487582193388609996457646.jpg
A szomszéd borászatból -kötelező traktor nézés közben 😉 - szereztem egy műanyag raklap alátétet, olyan mint a polikarbonát lemez csak kicsiben és PVC. Könnyen lehet hajlitani. Bele is szuszakoltam méretre vágás után az akváriumba.
Közben kilapátoltam a 20 liter talajt és az 50 kg dragon követ, hogy tiszta lappal indulhasson az építés.

Első körben purhabon gondolkodtam, de se időm, se helyem, úgyhogy higrolon lesz a hátfalra felrögzítve.
Alul 15 cm vizet tervezek. Anubiasok és társai, minden ami nem igényel nagy fényt.
Felülre a meglévő fa dekorokból készül a dzsungel. A trópusi gazok összeszedése még egyelőre a jövő zenéje.
Fojt.köv.
Köszi, hogy benéztél.
🤘
 
Utoljára módosított:
Ezt kicsit elmagyarázod nekem, vagy tudsz mutatni videót, fényképet, akármit róla? Nagyon érdekelne a módszer.
"Első körben purhabon gondolkodtam, de se időm, se helyem, úgyhogy higrolon lesz a hátfalra felrögzítve."
Másik kérdés: hogy oldod meg, hogy a PVC mögé ne menjen be se a víz, se az élővilág. Se a mulm...

Köszönöm!
 
Ezt kicsit elmagyarázod nekem, vagy tudsz mutatni videót, fényképet, akármit róla? Nagyon érdekelne a módszer.
"Első körben purhabon gondolkodtam, de se időm, se helyem, úgyhogy higrolon lesz a hátfalra felrögzítve."
Építési szilikonnal (320kg Soudal fixall) felragasztottam. A dekorok nincsenek hozzá rögzítve, a csepegtető a higrolon szövet alá van rejtve. Amit rögzíteni kell az damillal varva van.

Másik kérdés: hogy oldod meg, hogy a PVC mögé ne menjen be se a víz, se az élővilág. Se a mulm...
Víz oda megy ahova akar az akváriumon belül. Egyébként meg a pontos méretezés a titok, hajszálnyi hely sincsen az üveg és a pvc között.
 
Építési szilikonnal (320kg Soudal fixall) felragasztottam. A dekorok nincsenek hozzá rögzítve, a csepegtető a higrolon szövet alá van rejtve. Amit rögzíteni kell az damillal varva van.


Víz oda megy ahova akar az akváriumon belül. Egyébként meg a pontos méretezés a titok, hajszálnyi hely sincsen az üveg és a pvc között.
Nagyon szépen köszönöm! Várom a további képeket!
 
Nehogy haladjak véletlenül, a háttér vízellátását végző szivattyú természetesen magadta magát.
😢😤
Most bonthatom ki az egész bal oldalát...
A csepegtető szivattyú(ami most téged szivat-tyú) az 0-24-ben fog menni jól tippelem?
 
A csepegtető szivattyú(ami most téged szivat-tyú) az 0-24-ben fog menni jól tippelem?
Szakaszosan ment volna, de ha meglesz az új szivattyú, akkor folyamatosan menni fog.
Ma összeépítettem ideiglenesen az öntöző rendszert, ne kelljen állandóan spricnizni. Úgy talán kibírják a növények. A mohásításhoz kellene a csepegtető nagyon.
 
Megérkezett az új szivattyú. most már csak egy kis szabadidő kell a beépítéshez :p

Addig is egy kis infó morzsa
Gazok:
- 2féle bromélia, valaha virágzott, már kidöglött egyedek sarjai.
- tillandsiák fára kötve
- szobai futóka
- 2féle lándzsalevél
- zöldike
- törpe bors
- csipkeharaszt
- pletyka
- 2féle begónia
- piros hálóslevél
- akváriumi mohák
- Monte Carlo
- anubiasok, bucephalandrák
- Microsorium trident, narrow, és mini társai
- Bolbitis
- Limnophila hippuridoides
- Rotala green, H'ra, macrandra
- Limnophila araguaia
- Ludwiga sp red

Meg még ki tudja 😅
 
Utoljára módosított:
Sziasztok
Az ültetés majdhogynem teljes, még egy csokor bromélia és egy lándzsalevél hiányzik.
Sikerült behomokozni az alját, bár még takarítani kell a sok ráhullott szeméttől.
IMG_20231101_182950.jpg
A háttér mohásítva aprított akváriumi mohákkal. Kell neki vagy 3-4 hét mire látványos lesz, a csipkeharaszt már viszont kezd futni (remélem).
Az öntöző rendszer megfelelő rögzítése még okoz némi fejtörést. Egyelőre a szorító csipesz megteszi.

Köszi, hogy benéztél.
🤘
 
Back
Oldal tetejére