• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Back to Nature 88L

köszi, csak azért kérdeztem, mert kellene vennem nekem is párat és nem tudom, milyet érdemes... 😁
Nekem ez a fajta 5 éve ment folyamatosan, eddig nem volt rá panasz. Tegnap lekapcsoltam az elosztót és onnantól a relé nem kapcsolt. Lehetne javítani de nincs türelmem hozzá. A másik fajta időkapcsolóm meg ON állapotból nem kapcsol hiába nyomkodom.
 
Sziasztok.
Eltelt egy hónap, egy kis retek van. A ferreros dobozból kikerültek a növények, de cserébe már van helyette egy tálka parvula. ;)
Videócska

IMG_20210607_201505_1.jpg
Szerintem ez a setup életem leglassabban fejlődő berendezése. Bár a felújítás közben nem is várom el, hogy sprinteljen.
Most nekem kell a hőszigeteléssel sprintelni, ugyanis 5 hét múlva érkezik a következő akvakertész generáció legújabb tagja 🤫
Utána nincs több zúgás, fúrás.
A 240 litereshez pont ezért hónapok óta hozzá sem nyúltam...
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Eltelt egy hónap, egy kis retek van. A ferreros dobozból kikerültek a növények, de cserébe már van helyette egy tálka parvula. ;)
Videócska

View attachment 150049
Szerintem ez a setup életem leglassabban fejlődő berendezése. Bár a felújítás közben nem is várom el, hogy sprinteljen.
Most nekem kell a hőszigeteléssel sprintelni, ugyanis 5 hét múlva érkezik a következő akvakertész generáció legújabb tagja 🤫
Utána nincs több zúgás, fúrás.
A 240 litereshez pont ezért hónapok óta hozzá sem nyúltam...
gratulálok a következő akvakertész generáció legújabb tagjához! 😊
első gyermek lesz?
 
Jóestéket
Akarom mondani Uff!🙃

IMG_20211031_175323.jpg
A süncsigáim ehhez az akvariumhoz képest fénysebességgel közlekednek. De cserébe 1-2 havonta kell csak nyírnom.
Enyhe Microsorum túltengésben vagyok, szóval aki esetleg szeretne needleleaves, meg törpe micro sarjakat-töveket udvarolja körbe @Verhó kollégát, mert vele fel tudom majd küldeni BPre 2 hét múlva. (Bocs @Verhó 😉)
 
Szerintem sokan irigykednek egy lassú, de minimál karbantartású akváriumért.
@Burney épp most eszmélt rá, ha ritkábban matat, pancsol az üvegben, az akva meghálálja.
Én jelentkezem majd @Verhó kollégánál, előre is köszönöm.
 
Az alkotási vágy ismét eluralkodott rajtam. 😊 Újabb tanuló darab készült el, most kivételesen vörösfenyőből.
View attachment 157870

Ugyanitt a kisgyerekes akvakertészeket kérdezném, ki hogyan oldotta meg az akvárium kisgyermek állóvá tételét? :)
Elbarikádozás zárak stb. 😉
Megtanítottuk, hogy nem nyúlkálunk bele és nem ijesztgetjük a halakat. Ez utóbbi vagy fél éves procedúra volt. Nálunk olyan magasan van mind a két akvárium, hogy simán belenyúlhat, de nem teszi. Okosak a gyerekek. Csináld úgy, hogy a napi akváriumos etetés közös program legyen és beszélgessetek sokat az élőlényekről.
 
Megtanítottuk, hogy nem nyúlkálunk bele és nem ijesztgetjük a halakat. Ez utóbbi vagy fél éves procedúra volt. Nálunk olyan magasan van mind a két akvárium, hogy simán belenyúlhat, de nem teszi. Okosak a gyerekek. Csináld úgy, hogy a napi akváriumos etetés közös program legyen és beszélgessetek sokat az élőlényekről.
Ott még nem tartunk egyelőre ;)
4 hónapos a kis lurkó. Nálam 1m magasak a bútorok. Inkább a technikát akarnám elzárni, mert lassan kúszik már a fiatalember, és ha már be fogja kalamolni a lakást akkor óhatatlan, hogy közelebbről is megismerkedjen a külső szűrő csövezésével és a szekrények beltartalmával :)
 
Back
Oldal tetejére