• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Asztali számítógépek kérdések,kérések

Arra kell figyelni, hogy a Diginek a legtöbb eszközén szeparáltak a portok (tehát két LAN porton lévő eszköz nem látja egymást, illetve wifin se látod a kábeles eszközöket). Bár ha úgy van ahogy leírtad, akkor valószínűleg ez itt nem probléma, gondolom a TPLink routerről lehet látni a NAS-t.
 
Csak bedobom hátha másnak is érdekes. Nálunk hálózatfejlesztés volt nemrég (telekom) és felváltottam a legcombosabb netes csomagba.
Az upgrade miatt beleugrottam a telekom mesh termékébe is (KAON). Nálunk is állandó probléma volt korábban az instabil wifi. Most két mesh dobozka szépen kiszolgálja az összes eszközt, tökmind1 melyik mit használ épp.
Nem szeretem a szolgáltatók által adott eszközöket, de ez a cucc elég patent. Mesh mesh között wifi megy. És a másik TV-t ez a második mesh szolgálja ki gond nélkül.

A router csak LAN-ra van itthon. Wifi a mesh-ről megy.
A boltban egyébként évek óta pazarul működik a mesh amit még talán Dani ajánlott, pedig sokan lógunk rajta.
 
Napok óta megy az agyalás, hogy mi legyen. Rengeteg mindennek néztem utána, de a fő irányvonalat ti adtátok meg nekem, illetve a feleségem.
Amire jutottam: jó megoldás lehetne, ha meghagynám a Digi modemet wifi szolgáltatónak a ház jobb oldalára. Plusz hozzá csatlakozna a NAS, egy erőssebb wifi router a nappaliba, plusz a két utp aljzat a gyerekek szobájába. De ezzel több probléma is van.
1. A feleségem nem hajlandó a különböző wifi SSID-k között ugrálni
2. A NAS nem minden eszközről látszik, ha nem a Digi modemhez csatlakozok
Így arra jutottam, hogy MESH kell ide. A picikkel viszont az a gond, hogy nincs elég UTP csatlakozójuk. A mesternél ugyanis be kellene dugni minimum a NAS-t plusz a szolgát, de nem ártana oda kötni a két gyerek szobát is. Na 4 portjuk nincs csak mesh szolgáltatást is tudó routereknek.
@Jopet Gergő parlagon heverő routere szerencsére tud mesh szolgáltatást is, így élek a lehetőséggel és kölcsön fogom kérni. Első körben és tesztelni fogom, hogy átviszi-e gond nélkül a 30 centis falat stabil kapcsolattal. Szerintem igen, mert összesen max 1 méteres távolságról van szó, csak benne van a fal is.
Ha ezen a teszten átment, akkor veszek egy ugyan ilyet, illetve az új változatát és csinálok egy MESH hálózatot velük.
 
egy 5 portos switch par ezer ft, sztem a meshen levo portok szama ne tantoritson el elsore
Gondoltam erre is, de egy egyszerűbb Mesh és egy Mesh szolgáltatást tudó router eléggé egy árban vannak. Illetve akkor a szolgánál is ott van 4 szabad port, amire rögtön rá tudom kötni a TV-t vagy mást is. 2 szép Mesh esetén már plusz két switch is kell és lelki szemeim előtt már is jobban pörög a villanyóra😂
Vagy van valami előnye a Meshnek, amit nem vettem észre?
 
Ezt rettenetesen túlbonyolítod. Eleve nem értem miért kellene a feleségednek egy belső hálózaton SSID-k között váltania? Veszel egy - vagy több - konnektoros wifi erősítőt pár forintért és kész. A jobbak az elektromos hálózaton továbbítják a jelet.
 
1. A feleségem nem hajlandó a különböző wifi SSID-k között ugrálni
Tökéletesen meg tudom érteni, hosszútávon ugye te sem gondoltad komolyan? :)
2. A NAS nem minden eszközről látszik, ha nem a Digi modemhez csatlakozok
Ha csak simán bekötöd a routert az ONT (Optical Network Terminal/Modem) mögé, akkor általában nem működnek jól a dolgok. Célszerű Bridge módba állítani, hogy a router lássa el kizárólagosan a feladatokat.

Szeretnék saját routert használni a Digis eszköz helyett, mi a teendő?
2021. szeptember óta a DIGI ügyfélkapuba bejelentkezve, a
Szolgáltatások / Eszközkezelés menüben, az előfizető is át tudja állítani az ONT üzemmódját: Modem (=bridge) vagy Router.

Mivel friss a dolog, egyelőre még nem tudjuk, hogy ez minden típusnál és mindenkinél elérhető-e már, ha esetleg nálad még nem, akkor telefonon fel kell hívni a Digi ügyfélszolgálatát és az ONT eszközt bridge (modem) módba kell kérni, amit általában pár órán belül teljesítenek.

Ezután az ONT gigabites portjára kötve a saját routeren kell beállítani a PPPoE kapcsolatot.
Az ONT NEM kihagyható az FTTH rendszerből!

Ha ezen a teszten átment, akkor veszek egy ugyan ilyet, illetve az új változatát és csinálok egy MESH hálózatot velük.
Nem akarok hiú ábrándokat kelteni, hisz' mint mondtam nem próbáltam, de tudok benne hinni, hogy nem lesz szükséged egyikre sem ;) Lássuk meg, aztán legfeljebb tényleg ez lesz a vége..
 
Napok óta megy az agyalás, hogy mi legyen. Rengeteg mindennek néztem utána, de a fő irányvonalat ti adtátok meg nekem, illetve a feleségem.
Amire jutottam: jó megoldás lehetne, ha meghagynám a Digi modemet wifi szolgáltatónak a ház jobb oldalára. Plusz hozzá csatlakozna a NAS, egy erőssebb wifi router a nappaliba, plusz a két utp aljzat a gyerekek szobájába. De ezzel több probléma is van.
1. A feleségem nem hajlandó a különböző wifi SSID-k között ugrálni
2. A NAS nem minden eszközről látszik, ha nem a Digi modemhez csatlakozok
Így arra jutottam, hogy MESH kell ide. A picikkel viszont az a gond, hogy nincs elég UTP csatlakozójuk. A mesternél ugyanis be kellene dugni minimum a NAS-t plusz a szolgát, de nem ártana oda kötni a két gyerek szobát is. Na 4 portjuk nincs csak mesh szolgáltatást is tudó routereknek.
@Jopet Gergő parlagon heverő routere szerencsére tud mesh szolgáltatást is, így élek a lehetőséggel és kölcsön fogom kérni. Első körben és tesztelni fogom, hogy átviszi-e gond nélkül a 30 centis falat stabil kapcsolattal. Szerintem igen, mert összesen max 1 méteres távolságról van szó, csak benne van a fal is.
Ha ezen a teszten átment, akkor veszek egy ugyan ilyet, illetve az új változatát és csinálok egy MESH hálózatot velük.

Nálam két szintes házban is egy Asus Mesh hálózat van kiépítve 3 routerrel és egy repeaterrel. Mindegyik kábelen van összecsatlakoztatva a stabilabb kapcsolat miatt, de wifin is jól működik az asus mesh rendszere.
A fő router egy Asus ax86s az emeleten van elhelyezve, abból elmegy egy tp-link switchbe a kábel (mert van még jópár kábeles eszközöm, csak ezért kell a switch), ahonnan megy a földszintre a másik kettő mesh routerhez és egy repeaterhez (AX-55, AC66u B1, RP-AX56). Az összekapcsolódás néha picit nehézkesen akar összeállni, de amint sikerül, onnantól beton stabil hálózatot ad wifin és kábelen is egy SSID-vel állíthatóan, hogy milyen hatótáv alatt váltogasson a routerek között. Én azt mondom hogy AX-es wifi 6-os router alá most már ne add, az új eszközök tudni fogják, erősebb és gyorsabb csatlakozást nyújt, még ha picit drágább is, ez a jövő minden új eszközben (telefon, laptop és remélhetőleg lassan a tv-kben is már). 1 méteres táv és 30 centis fal semmilyen wifi nem feküdhet meg (természetesen ha a ház össze elektromos kábele abban a falban megy, az tud zavart okozni :D ), a leginkább probléma a mai világban a 2.4ghz-es sáv telítettsége. Rengeteg sebesség és stabilitás veszik el már ezen a sávon, mert már szinte mindent erre akasztanak a gyártók ami wifi alapú, az 5ghz-nek pedig kisebb a hatótáv viszont az stabil, ezért is érdemes a jó mesh hálózat és akkor mindenhol tudod használni az előnyeit az 5ghz-nek is és a wifi6-nak.
 
Az utolsó bejegyzés után még napokig keresgéltem, hogy milyen mesh routert vegyek. Nagyon húztam egy sok antennás Asus modell felé, ami 90%-ban olyan tulajdonságokkal rendelkezett, amiről azt sem tudom eszik vagy isszák. Aztán a sok vélemény elolvasása után megvilágosodtam: az EU szabályozta a maximális jelerősséget, így tulajdonképpen mindegy mit választ az ember. Ez alól kivételek a kínai routerek, melyekre kínai firmwaret feltöltve jelentősen megnő a jelerősség, de a beállítások elvégzése csak kamerás fordító appal lehetséges, mivel a router ebben az esetben kínai felülettel rendelkezik. Na ezt a lehetőséget köszönöm kihagyom, mert nem szeretnék agydaganatot. Végül élve a netes rendelés adta 14 napos visszaküldési lehetőséggel rendeltem egy Xiaomi AX3000 dupla szettet. A beüzemelés nagyon gyorsan ment, eltekintve az UTP kábelek dugózásától, de ahhoz a routernek nyílván semmi köze. 5 kábelből persze, hogy az utolsó volt az amelyik nekem kellett. Innen is puszilom a villany szerelőket akik semelyik kábelt sem jelölték. A fő routernek a csatlakozás után a webes felületén csak párat kellett kattintani és kész is volt. A másodiknál, mivel kábellel csatlakozik szó szerint semmit sem kellett csinálni a bekapcsoláson kívül. Az egész házban tökéletes a jelerősség. Észrevétlenül vált a telefonom 5G és 2,4G között, illetve a két router között is. A váltásokat csak a sebesség tesztelésével lehet érzékelni. Közel 5G, messzebb 2,4G a kapcsolat. Az első tesztelés a másodlagos eszköztől 20 centis távolságban történt. Majdnem kifejtettem a telót a kezemből, amikor megláttam a 900 Mb fölötti értéket. Pár napja vettem egy harmadik eszközt is, mert a kapunyitó motor hamarosan wifis lesz, de ott már nagyon gyenge a jelerősség. Annyira, hogy az autóba beülve a wazze nem tud tervezni. Így került vezeték nélküli kapcsolattal egy harmadik eszköz a garázsba. Mivel messze van a másodiktól, így a letöltési sebesség csak 20-60 Mb közötti, de iszonyatosan stabil. A garázsba egyébként próbáltam beüzemelni korábban egy TP-Link extendert, de az annyira ragaszkodott a telefonomhoz, hogy ha egyszer rákapcsolódott, akkor nem eresztette akkor sem, ha már semmilyen letöltési sebesség sem volt a ház túloldalán. Nem mellesleg a fő routertől pár centire.

Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált!
Probléma megoldódott.
 
A filmes topikba is írhattam volna ezt a bejegyzést, de ide talán jobban passzol.
Ajánlani szeretnék nektek egy alkalmazást, elsősorban NAS tulajoknak, akik multimédiás tartalmakra is használják azt. A legtöbb modern tévékészüléken megtalálható, illetve telepíthető is a kül. tévés op.rendszerekre és androidon (legyen az telefon vagy tévé) is elérhető. Ellenben szerintem még csak kevesen ismerik, ezért írom ezt az ajánlót.

PLEX a neve és némi korlátozással ingyenesen is használható, de a teljes verziója sem kerül sokba (jelenleg havi 1,5k, évi 12k vagy alltime 42k HUF, de nekem egyelőre tökéletesen megfelel az ingyenes verzió is).
Na de mire jó? Saját stream platformot hozhatsz vele létre, azaz hálózaton keresztül úgy érheted el a multimédiás tartalmaidat, mintha Netflixet vagy hasonló platformot használnál. A Plex kigyűjti a netről az adott tartalomhoz kapcsolódó metaadatokat, azaz szereplők, rendező, DVD-botító, trailer, soundtrack stb. Vizuálisan is és működésre is hasonlót generál, mint a nagy stream platformok. Saját profillal jegyzi a megtekintéseket, miben hol tartottál, mik voltak az utoljára nézettek stb. Tetszés szerint szűrheted a tartalmakat és kereshetsz is bennük műfaj, színész és megannyi szempont szerint. Meghívhatsz barátokat, egyéni megosztásokat csinálhatsz.
Be tudod csatolni a többi stream előfizetésedet is, így egy helyen találsz meg mindent és egy nagy adatbázisként használhatod, kereséshez, szűréshez. Illetve számos internetes streamhez is tudsz vele csatlakozni.
Számítógépen, böngészőből is elérhető, de itt nem igazán ad sok pluszt. Elsősorban azoknak ajánlom, akik távoli megjelenítőn (tévé, projektor, telefon stb.) szeretnének a megszokott módon (a távirányítót nyomogatva) komfortosan filmezni.
Teljesen testreszabható a megjelenése és a működése is, a legapróbb részletekig. És magyarul is tud :)

További előnye, ami egyben hátrány - és akár kizáró tényező - is lehet: elég nagy a hardverigénye, mivel transzkódolja a videós tartalmakat a megjelenítő képességeihez. Vagyis a hang-, és audiósávot a megfelelő formátumra konvertálja, így többé nem lesz probléma, hogy a tévéd nem tudja lejátszani pl. a DTS hangsávot, vagy elavult a kodek-készlete és emiatt nem tudja lejátszani az adott videót.
Nem kell nagy dolgokra gondolni, egy átlag irodai számítógép teljesítménye bőven elegendő, a NAS-okkal lehet inkább gond (amennyiben ezt használnánk szervernek), hiszen ezek processzora nem feltétlenül erre a feladatra lett tervezve. HD formátumig általában nincs probléma a gyengébb vasaknál sem, a combos erőforrás inkább a FHD és UHD tartalmak transzkódolásához szükséges. ITT tudod csekkolni, hogy a te NAS-oddal mennyire van pariban.

Bennem már legalább 10 éve megfogalmazódott az igény, hogy a saját videóimat a tévémen szeretném nézni, hálózaton keresztül és ne kelljen már pendrive-okkal bíbelődni. Erre eleinte egyáltalán nem, vagy csak nagyon költséges megoldásokat találtam. DLNA hálózaton keresztül néztem a filmeket, de ez csak otthoni hálózaton működött. Aztán később már működött a távoli elérés is, de csak a Windowson megszokott mappás böngészéssel. Kb. egy éve találtam rá a Plexre és azóta érzem úgy, hogy végre célba értünk. Gyorsan vettem is egy QNAP TS-253BE-t, ez egy 2018-as kiadású NAS, nem egy erőmű, de ez már tökéletesen elég a Plexnek 2-3 párhuzamos stream futtatásához. És a házimozizás azóta nagyon feelgood számomra és néhány meghívott barátom számára is :)

Ha valakit érdekel és a kérdéseire nem talál a neten egyértelmű választ, keressen bátran, szívesen segítek ha tudok.
 
PLEX a neve

Nagyon jó cucc, évek óta használom, én is csak ajánlani tudom. Nekem épített kis házi szerverem van ubuntu rendszerrel, arról fut minden, most épp adatbázist (mariadb, phpmyadmin) építek a kis home assistantomhoz (ami szintén egy külön picike mini pc), elég jól haladok vele, már ott tárolódnak az adatok :D
A plexre visszatérve, ha local hálózaton kívül akarja az ember a saját filmjeit nézni akkor azért elkél a nagyobb feltöltési sebesség mert ugye akkor úgymond streameljük az adatokat külső hálózatba, és az még több erőforrást igényel minden szempontból. Viszont tényleg jó az ingyenes verzió szinte mindenre, én még nem éreztem benne hiányát semminek amiért elő kéne fizetnem rá, de ha úgy gondolnák hogy fizetőssé teszik, biztosan kifizetném érte az említett összegeket :)
És persze ha van a lakásban három tv (persze smart), mindháromra gond nélkül el lehet juttatni a tartalmakat ilyen módon, legjobb dolog, főleg hogy én emeleten vagyok, ősök alul, megnyitják az alkalmazást a tv-n és nézik. Praktikus és kényelmes dolog, és valóban említésre méltóak ezek az alkalmazások, sok másolástól megkíméli az embert és időt spórol ezáltal. :)
 
de ha úgy gondolnák hogy fizetőssé teszik, biztosan kifizetném érte az említett összegeket
Dettó.
én még nem éreztem benne hiányát semminek
Én egyedül talán a mobilos használatnál, hogy korlátozva van. De ritkán néznék mobilon filmet, szóval...


Azt nem tudod véletlenül, hogy a PlexPass esetében támogatott hardveres transzkódolás mit jelentene az én NAS-omra nézve? Mit érzékelnék belőle? Több streamet bírna? Vagy egyáltalán semmit? Vagy...?
(ITT a linkje a hardveremnek, ha netán kell a válaszodhoz)
szerk: (Ja, azt persze vágom, ami a linkelt táblázatból is kiderül, hogy magasabb minőséghez kell a hardveres tc, de nekem bőven elég a fullHD és azok mennek is többnyire zökkenőmentesen)
 
Dettó.

Én egyedül talán a mobilos használatnál, hogy korlátozva van. De ritkán néznék mobilon filmet, szóval...


Azt nem tudod véletlenül, hogy a PlexPass esetében támogatott hardveres transzkódolás mit jelentene az én NAS-omra nézve? Mit érzékelnék belőle? Több streamet bírna? Vagy egyáltalán semmit? Vagy...?
(ITT a linkje a hardveremnek, ha netán kell a válaszodhoz)
szerk: (Ja, azt persze vágom, ami a linkelt táblázatból is kiderül, hogy magasabb minőséghez kell a hardveres tc, de nekem bőven elég a fullHD és azok mennek is többnyire zökkenőmentesen)
Szerintem az megenné az összes erőforrásodat, arra azt írja hogy több eszközre egyszerre tud tartalmakat kódolni. A hardveres kódoláshoz alapból elég erős technika kell, és mivel az ember gépét használja ehhez, nas esetében ugye a nas saját oprendszerek is általában elég energia igényesek és korlátozottak, ezért nem hinném hogy jól járnál azzal :) Igaz hogy egy 4 mag 4 szálas processzor van benne de a nasoknál amit említettem, hogy kicsit rossz az optimalizáltságuk a rendszerüknek és hamar elfogyasztják az erőforrásokat.
Nálunk 4k TV-k vannak, van egy oled is nekem, ott dolby vision, hdr 10+ tartalmakat fogyasztok, de sajnos nem tudom megmondani hogy egy nas mennyire birkózna meg akár ilyesféle tartalmakkal. (nálam egy amd ryzen 2600x processzorra esik ez a terhelés aminek ugye meg se kottyan a 6 mag 12 szálas teljesítményéhez). Nem tudom mennyire szabad itt fórumokat említeni, ha nem szabad akkor kérem a moderátorok moderálják, szakmai fórumon a prohardveren van nassal foglalkozó topic, ott erre a válaszra biztosan tudnak mondani neked választ :)
 
dolby vision, hdr 10+ tartalmakat fogyasztok, de sajnos nem tudom megmondani hogy egy nas mennyire birkózna meg akár ilyesféle tartalmakkal
Talán félreérthettél, nem szeretnék ilyesféle (hdr stb.) videókat lejátszani, maradnék az átlag kép és hangminőségnél (főleg távoli streamre, ott sima 720p-ket küldenék).
Annak viszont örülnék, ha a hardveres kódolás által 3+ stream is menne akadozásmentesen egyszerre. Erre gondoltam, hogy hátha. De nem tudom, hogy erre lenne-e esély.

a prohardveren van nassal foglalkozó topic, ott erre a válaszra biztosan tudnak mondani neked választ
Persze, vágom, szoktam is ott kérdezgetni. :) Azt nem szeretem igazán ott, hogy amikor felteszek egy kérdést és valaki válaszol rá valamit, akkor a többiek mintha megválaszoltnak tekintenék a kérdésemet nem írnak másik választ is, még ha az egyetlen válasszal kb kitörölhetném a seggemet annyit segített is. És utána a kérdésem pillanatok alatt elvész a rengetegben, újra és újra feltenni meg nem szeretném. És sajnos a topikok eléggé átláthatatlanok, nem követhetők a kérdés-válasz kapcsolatok, idézni sem lehet. Tehát ha egy párbeszédben nem idézem be újra az előzményeket egyesével, akkor követhetetlen a párbeszéd.
 
Szerintem próbáld ki esetleg hogy mit produkálhat, csak passban van előfizetéssel ez a funkció? free-ben is meg lehet próbálni, hogy egyszerre mennyit bír, hátha úgy is okés lenne, elvileg ott is lehet egyszerre több helyen lejátszani, bár nem sűrűn próbáltam ilyesmit :)
Prohardver az sajnos ilyen igen, nagyon kell figyelni ki merre, kicsit el van harapózva már a fejetlenség, és manapság ott is elég sok lett az "okos ki ha én nem" ember :D Muszáj fejben leszűrni ki a h*lye és ki az aki valóban segíteni akar :D
 
Szerintem próbáld ki esetleg hogy mit produkálhat, csak passban van előfizetéssel ez a funkció? free-ben is meg lehet próbálni, hogy egyszerre mennyit bír, hátha úgy is okés lenne, elvileg ott is lehet egyszerre több helyen lejátszani
Nem! :)
A hardveres tc csak fizetősben elérhető.
Ha pedig a többhelyen-lejátszásra írtad hogy próbáljam ki, azt természetesen próbáltam (írtam is fent), sőt rendszeresen használjuk. Pont ez a baj, hogy amikor a meghívottjaimmal pont egyszerre nézünk többen valamit, akkor zavaró akadozás jön létre, nehéz belepörgetni a filmbe, vagy hosszabb a bufferelés stb. - az aktuális stream minőségétől és mennyiségétől függően észrevehetőek (vagy elviselhetetlenek) a zavarok. Éppen ezért érdekelne, hogy ha netán használnám a hardveres transzkódolást is, azzal vajon javulna-e a helyzet.
(persze, kipróbálhatnám egy havidíjért cserébe, nem is arról van szó... de gondoltam hátha tudod a választ)
 
Nem! :)
A hardveres tc csak fizetősben elérhető.
Ha pedig a többhelyen-lejátszásra írtad hogy próbáljam ki, azt természetesen próbáltam (írtam is fent), sőt rendszeresen használjuk. Pont ez a baj, hogy amikor a meghívottjaimmal pont egyszerre nézünk többen valamit, akkor zavaró akadozás jön létre, nehéz belepörgetni a filmbe, vagy hosszabb a bufferelés stb. - az aktuális stream minőségétől és mennyiségétől függően észrevehetőek (vagy elviselhetetlenek) a zavarok. Éppen ezért érdekelne, hogy ha netán használnám a hardveres transzkódolást is, azzal vajon javulna-e a helyzet.
(persze, kipróbálhatnám egy havidíjért cserébe, nem is arról van szó... de gondoltam hátha tudod a választ)
Nem próbáltam megmondom az őszintét, de így hogy próbáltad már freeben az egyszerre nézést, szerintem a fizetős kódolási forma sem fog csodát művelni sajnos, fizikai korlátokba ütköznek a dolgok valószínűleg :) Nason nincs valami terheltségi mutató, hogy aktuális helyzetben mennyi a processzor terheltség, memória foglaltság esetleg hdd olvasás nem-e fogy el stb..? akkor nagyjából tudod hogy mi fogy el a legelőbb és leggyorsabban, de én a processzorra tippelnék első körben, a többi nem hiszem. Szerintem erősebb vasra lesz szükséged ilyen folyamatokhoz, ha ilyeneket szeretnél véghez vinni. :)
 
Szerintem erősebb vasra lesz szükséged ilyen folyamatokhoz, ha ilyeneket szeretnél véghez vinni. :)
Igen, én is ezt gyanítom :)
Csak sehol nem találtam arról infót, hogy mi pluszt ad a hardveres gyorsítás. Bizonyos minőség (adatmennyiség) felett szükség van rá, ezt értem. De ha minőségben nem akarok feljebb lépni, csak több streamet egyidőben, azon vajon segít-e, ezt(!) nem tudom. De felfogtam, hogy te sem, szóval hagyjuk is :) Köszi.
 
Igen, én is ezt gyanítom :)
Csak sehol nem találtam arról infót, hogy mi pluszt ad a hardveres gyorsítás. Bizonyos minőség (adatmennyiség) felett szükség van rá, ezt értem. De ha minőségben nem akarok feljebb lépni, csak több streamet egyidőben, azon vajon segít-e, ezt(!) nem tudom. De felfogtam, hogy te sem, szóval hagyjuk is :) Köszi.

Nem tudom sajnos, igazából azt sem tudom, hogy ez miért van ott kiemelve a fizetős résznél, mert igazából ha a free-ben a hardveres kódolás elérhető, akkor nem tudom hogy a fizetősben ehhez még mit tudnának hozzárakni :D gyanítom csak valami marketing bullsh*t az egész, többet nem igen lehet hozzátenni.
 
Nem tudom sajnos, igazából azt sem tudom, hogy ez miért van ott kiemelve a fizetős résznél, mert igazából ha a free-ben a hardveres kódolás elérhető, akkor nem tudom hogy a fizetősben ehhez még mit tudnának hozzárakni :D gyanítom csak valami marketing bullsh*t az egész, többet nem igen lehet hozzátenni.
Ezért írtam, hogy hagyjuk, mert szerintem elbeszélünk egymás mellett :) Többször írtam - és elvileg neked is tudnod kellene - hogy a hardveres kódolás csak pass-szal elérhető. Ezért is nem tudom, hogy mi pluszt adna, mert nekem nincs pass-om, free-ben nyomom.

Szerk: ITT ugyan le van írva a lényeg, de nekem a fele kínai, még ha csak angol is :) Azt érteni vélem, hogy a hardveres kódolás alatt azt kell érteni, hogy a szerver gépen a processzor átadja a feladatok egy részét az arra alkalmas egyéb hardvernek, mint pl. GPU. A követelményeknél az is le van írva, hogy általában(!) milyen processzorok esetében lehetséges ez, leginkább amelyek támogatják az Intel Quick Sync Video-t. Az enyém az Intel honlapja szerint nem támogatja, bármi is legyen ez. De ugye "általában"... illetve nem értek hozzá, hogy a NAS-ban milyen hardver van még, ami be tudna segíteni a procinak. Ugyanakkor a témaindító hozzászólásomban mellékeltem a táblázatot, ami szerint a NAS-om támogatja a hardveres gyorsítást. (Ugyanerre a táblázatra hivatkozik a Plex ezen weboldala is, mint támogatott NAS-ok) Ellentmondásos. Ezért nem tudom, hogy gyakorlatban számomra mit jelentene a hardveres támogatás.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére