• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Apám emlékére! 2.0

Telefonnal nem nagyon lehet közeli képet csinálni, de a lényeg kivehető....
Tegnap nagyítóval fedeztem fel ezeket a tojásokat, szabadszemmel nem is látni.
Rengeteg van belőle, mik lehetnek ezek?
Valamint még találtam valami 8 lábú kis vörös valamiket, úgy néz ki mint egy bolha, vagy kullancs. Azt le se tudom fotózni olyan pici.

IMG_20220214_063902.jpg
 
Telefonnal nem nagyon lehet közeli képet csinálni, de a lényeg kivehető....
Tegnap nagyítóval fedeztem fel ezeket a tojásokat, szabadszemmel nem is látni.
Rengeteg van belőle, mik lehetnek ezek?
Valamint még találtam valami 8 lábú kis vörös valamiket, úgy néz ki mint egy bolha, vagy kullancs. Azt le se tudom fotózni olyan pici.

View attachment 163498
Suncsiga pete? Edes vizben sajna nem kenek ki. Cserebe mindenhova is raknak belole.
 
En azt gondoltam inkabb megeszi azokat valami. Persze az amano babak is kikelnek csak jol ki is purcannak. :cry:
Most nézem a talaj és a cuba gyökereinél úszkálnak valami kis fehér akármik... lehet garnélák, bár nem láttam még garnéla petéket így nem tudom, hogy az e. Meg felfedeztem 1-2 fonálférget is.
 
Azt is ismerem... Ez nagyon pici, hosszúkás, de olyan gyorsan uszkál, hogy nem tudom kivenni mi az.
A frissen kelt szitakötő lárvát kizárnám, mert tél van. Ha tényleg hosszúkás és nem kígyózva úszik, akkor akár garnéla is lehet. Újszülött ászkarákot kizárnám, mert az nem úszik jól, inkább az aljazaton, dekoron szaladgál.
 
A frissen kelt szitakötő lárvát kizárnám, mert tél van. Ha tényleg hosszúkás és nem kígyózva úszik, akkor akár garnéla is lehet. Újszülött ászkarákot kizárnám, mert az nem úszik jól, inkább az aljazaton, dekoron szaladgál.
Én is arra tippelek, hogy kis garnélák, 1-2mm-eresek. Keresem a neten, hogy hogy néznek ki a kikelt garnélák, de eddig még nem találtam róla semmit.
 
Back
Oldal tetejére