• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apa tévéje

K.László

Főkertész
Jelenlegi állapot:
100_6278.JPG
A beültetést követően:
IMG_20181013_162000.jpg Sziasztok!

Költözés miatt megszűntek az eddigi akváriumaim! Az új, "ami egy régi", a következő technikával és adatokkal rendelkezik:
Méret: 80x40x32 cm
Szűrés: EHEIM2213
Világítás: led, kb. 2000 lumen, kb. 6250 kelvin
Felszíntisztító: Xilong kicsi belsőszűrő fejreállítva...
Táptalaj: valamilyen JBL
Talaj: A közel 8 éve ki nem mosott kavicsról nem tudok leállni... eddig bevált, jól ültethető
Co2: 500g palack, Oxiturbo reduktor (bár az oxiturbo elszállt ezért most jelenleg tropica 95 grammos rendszer megy) 15bubi/perc adagban

A setup 3 hete megy ebben a formában.

Köszönöm az érdeklődésedet!
 
A fejre állított belsőszűrő mennyire működőképes, mint skimmer? Lehet előbányászom az enyémet is...
 
A fejre állított belsőszűrő mennyire működőképes, mint skimmer? Lehet előbányászom az enyémet is...
Szia!
Készítettem néhány képet és egy kis videót gyorsan! Vágtam a kosárra függőleges nyílásokat és egy kis csík átlátszó vastag fóliát raktam a kosár aljára, hogy csak fölülről tudjon jönni a víz.
https://photos.app.goo.gl/RepAP2frVZF1X4wg7
Nálam jól teszi a dolgát, de tény, hogy lehetne kicsit erősebb.
IMG_20181023_075645.jpg IMG_20181023_075621.jpg IMG_20181023_075557.jpg
 
Az akvárium a költözés miatt, teljesen szabálytalanúl lett indítva, a beültetést követően már a lakók is bekerültek. A szűrő szerencsére már jól bejáratott anyagokkal teli volt. Kerámia gyűrű, kék EHEIM szivacs, Még kerámia gyűrű, vulkáni kőzet, perlon vatta és aktív szén (mert a vasfák színeznek rendesen még mindig). Vettem egy 0,5 kg os palackot is, Oxiturbó redukttorral az eddigi kis 95 grammos CO2 helyett. Sajnos a reduktor a 4. napon megadta magát és az éjszaka közepén szétdurrant a CO2 cső. A kimenő ágon kiakadt az óra 6-ig van számozva, valahol 7-nél sajnos. Tehát amíg nem lesz időm elmenni kicseréltetni, addig ismét kispalackos CO2 van.
IMG_20181016_194249.jpg IMG_20181016_194856.jpg
Néhány fotó a lakókról:
 
Csináltam néhány víztesztet is. Szinte beton kemény a vizem. Arra jutottam, hogy bemérem a kerti esővízgyűjtőt is. Lehet érdemes lenne onnan vízcserét csinálni(mondjuk forralás után...)?
Az első az eső víz, a második az akvárium kemény vize:IMG_20181021_142649.jpg
IMG_20181015_185216.jpg
 
Szia!
Készítettem néhány képet és egy kis videót gyorsan! Vágtam a kosárra függőleges nyílásokat és egy kis csík átlátszó vastag fóliát raktam a kosár aljára, hogy csak fölülről tudjon jönni a víz.
https://photos.app.goo.gl/RepAP2frVZF1X4wg7
Nálam jól teszi a dolgát, de tény, hogy lehetne kicsit erősebb.
View attachment 65909 View attachment 65910 View attachment 65911

677927fb3b842c0d5196cc6ff5860a1f.jpg

Köszi az ötletet, gyorsan meg is csináltam én is :) egy diversa Claro 200 tetejéből visszavágtam pár centit, és tökéletesen alkalmas a feladatra :) a kis 23l nanomban 10 perc alatt rendet rakott! Nem szép, de egy Eheim Skim 350 sem az!
 
Az akvárium vízkeménységét látva, lementem a Dunához és megmértem a vízparamétereit, persze azt is csak ezzel a papíros tesztcsíkkal. Azon gondolkodtam, hogy vajon a kavics keményítette fel a vizet ennyire??? persze nincs jó válasz, mert a csapvíz is értelmezhetetlenűl kemény nálam -legalábbis a tesztcsík számára. Ki is találtam, hogy hogyan fogom megtudni. Az udvari vízgyűjtőből kimert vízzel megtöltöttem egy 25 literes kis üveget, és beleraktam a parton szedett néhány nagyobb követ. Ennek is megmértem a vízkeménységét. Majd néhány naponta megmérem, hogy mi változik. A kövek sötétsárgág, de sajnos nem tudom milyen fajták. Aki tudja megköszönöm, ha elmondja. Fotót akkor tudok feltenni, ha majd letisztult a kis akvárium vize annyira, hogy lefotózhassam.

Duna vízértékei:
IMG_20181023_111120.jpg
A kis üveg vízének paraméterei, gyűjtött esővízzel:
IMG_20181023_130246.jpg
 
Ezennel szeretném bemutatni a vízkeménység tesztelős akváriumomat, az esővízzelIMG_20181023_192844.jpg ! Mondanám, hogy szóljatok hozzá a scape-hez, de....

Legalább a víz paraméterek rendben vannak vele :)
 
Újra beüzemeltem az Oxiturbo reduktoromat, és egy kis vízcsere is történt, ioncserélt vízzel. Be kellett látnom, hogy az esővíz nem lesz megfelelő erre a célra, túl zavaros lesz, mire begyűjtöm. Továbbá még mindig vannak szunyoglárvák a vízben és még ki tudja milyen élőlény... Tehát marad a kevertágyas műgyanta és a belsőszűrővel való keringetés a vödörben, egy másfél órát. Létezik, hogy, bár tudom pontatlan, de 27-es értéket mértem Neptun vízkeménység teszttel a csapvízre???
8-asra tudtam levinni az állandó keménységet.
Vettem egy növénykét is, de nem vagyok biztos benne, hogy HM vagy HC, szerintem elvileg HM..., egy kis ideig még belógatva tartom, közel alámpához, hogy szépen szaporodjon.

Majdnem kifelejtettem, szűrőt is takarítottam. A szűrőközeget is upgradeltem kissé. 1 liter Matrix került a szűrőbe. A jelenlegi sorrend a következő, ami a szűrőközeget illeti (lentről felfelé)Sera kerámiagyűrű mechanikai szűrésre (a tartáj alatt eheim2213), kék szivacs (durva), Lávakő 1liter, Mátrix 1 liter, aktív szén, egy kis zacskó (szemre), és a tetején perlonvatta.
IMG_20181026_182548.jpg IMG_20181026_182526.jpg
 
Algajelentés: van, csak nehéz lefotózni a szelfimán halak miatt. A probléma orvoslására az itt tanultak alapján vízlágyítás projektbe keztem! Naponta cserélel 12 liter 5-8 as keménységű vizet az akváriumban, még nem tudom meddig, egy pár napig bizos kelleni fog!
IMG_20181027_114245.jpg IMG_20181027_114217.jpg IMG_20181027_114139.jpg IMG_20181027_114111.jpg
Közben lefotóztam a legelészőket is:
IMG_20181027_113642.jpg
 
Két nap alatt 36 liternyi vízcserével sikerült a víz beton keménységét 16-ra leszorítanom! Van még min lágyítani!
 
A vízkeménységgel folytatott harcom még folyik... Közben Nigro blogját olvasgatva, főleg a különböző fényforrások lux értékét bemutató írását követően, elhatároztam, hogy fejlesztenem kell a világításomat. Tervek között szerepel egy 1,5 méteres kb 2000 lumenes ledszalag szerelése. 6000 Kelvines van a hozzám közeli villanyszerelési boltban, tehát ezt fogom használni. A végeredménnyel kb 40 W -al fogom világítani az akváriumot, közvetlenűl a vízfelszín tetejéről. Próbálkoztam emelt lámpával is, de engem zavart az akvárium nézegetése közben a lámpa fénye, így készítettem az üveg tetejére egy 4 cm-es keretet, így nem látom a vízvonalat és a nagy fényességet sem. Megszabadultam a kereszt irányú merevítés látványától is. Ha kész az upgrade teszek föl képet is!
 
Bevásároltam! Végül 3 méter lett..maradhat? 7920 lumen lett a vége kb. 6000 kelvines. A lámpa teste gipszkarton mennyezeti elem, a jobb hőelvezetés reményében.View attachment 66396 View attachment 66397 View attachment 66398 View attachment 66400
És csináltam egy víztesztet is.View attachment 66401
Maradhat.. az en szalagomra 3000lumen/m irnak papiron, teszt alapjan viszont csak 2500lumen/m.
Ha algasodsz, max emelsz a lampan, vagy raksz egy dimmert.
 
Maradhat.. az en szalagomra 3000lumen/m irnak papiron, teszt alapjan viszont csak 2500lumen/m.
Ha algasodsz, max emelsz a lampan, vagy raksz egy dimmert.
Jaja, vagy kikötök a 4 db, 75 cm-es szalagból egyet. Egyenlőre bizakodó vagyok. Emelni nem nagyon szeretném, mert nézegetés közben zavarna az akva fölötti fény. Pont ezért csináltam a fehér keretet is az üvegy felső részére, plusz van keresztmerevítés is, amit szintén kitakarok ezzel.
 
Back
Oldal tetejére