• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Apa tévéje

Helyzetjelentés: megjöttek a megrendelt növények és ebben az akváriumban pihennek kicsit, amíg lesz időm foglalkozni a dolgokkal, persze minden szépen felnőtt a háttérben is! :)
A Liliaopsis brasiliensis cserés lesz az akváriumban, illetve a régit már kiszedtem, mert megette az ecset alga :(, még amikor ültettem, nem volt ekkora fényem!
IMG_20181106_203340.jpg
IMG_20181106_203357.jpg
Vizipók erre járt.
 
A szekrény lapjai megérkeztek, lassan majd össze is rakom... A növényeket beültettem, nyírtam, bár ez 2 nap utánnem látszik. @Kovács Zsolt ezek nagyrészt Hólyag csigák, de a Tányér csiga pouláció is jelentős! A Helena csigák beszerzése még várat magára, nekem bármerre indulok zarándok út egy-egy beszerzés ...IMG_20181113_190446.jpg
 
Megvolt a heti karbantartás, elfogyott a kevertágyas műgyanta, kivirágzott az Anubias, a csigákkal Helenák nélkül még mindig háborúban állok, holnap utánra reggel 8 tól áramszünetet hirdetett 16 óráig az elektromos művek..... a szekrény még nincs kész, bár már van ajtaja.
A jómúltkor nyomáscsökkentő hiba miatt elszállt, gázzal IMG_20181117_185129.jpg IMG_20181117_185106.jpg IMG_20181117_112058.jpg alig töltött CO2 palack azóta sem ürült le.
IMG_20181117_185229.jpg
 
IMG_20181119_180955.jpg Vége az áramszünetnek! Fél 4 ig tartott... csináltam egy 26 literes vízcserét, elbúcsúztattam a szűrőbacikat, kitakarítottam a szűrőt és a csöveket! 10 Helena csiga be vetésre indult. Lecseréltem a CO2 palackot telire. Vettem JBL GH tesztet és mértem is. A 30-as csapvízből 12-n üzemel az akvárium. A növények nagyon gyorsan nőnek, majd hétvégén nyírás lesz! És szekrényem is van :)IMG_20181119_180516.jpg IMG_20181119_180505.jpg
 
@Szella lassan bűntudatom lesz, hogy ezeket a Helenákat ráuszítottam az akváriumra... Minden mozgóra (csigára) rávetik magukat és kibelezik. Olyan mintha a 8. utas a halál az akváriumban játszódna! Egészen meglepően hatékony gyilkológépek ezek a csigák.
 
@Szella lassan bűntudatom lesz, hogy ezeket a Helenákat ráuszítottam az akváriumra... Minden mozgóra (csigára) rávetik magukat és kibelezik. Olyan mintha a 8. utas a halál az akváriumban játszódna! Egészen meglepően hatékony gyilkológépek ezek a csigák.
Ja,ja-a bérgyilkos kommandó akcióban! Ha majd kicsi, kocka formájú valamik tűnnek fel, azok a Helena csiga petéi lesznek.
 
A rotala levelein kicsi lyukak jelentek meg és már nem is nő annyira... Valamilyen vitaminhiány lesz - vásároltam GA táp csomagot, kíváncsi leszek az eredményre. Alga az csak annyi van amennyi az anubiaszon volt "gyárilag", az elmúlt 5-6 évben. A csigákkal való küzdelemben véres harcok dúlnak... A Helenák nyerésre állnak. Az Őszi sétába vettem egy tő Aponogeton boivinianus-t ami oda tl nagy, ehát beáztattam ebbe az akváriumba---- ide is túl nagy és még helyem sincs, valamit ki fogok vágni, mert tetszik.
Holnap karbantartok, majd fotózom is...
 
Utoljára módosított:
Bára ez a hétvége, igen kaotikusra sikeredett, sok váratlan eseménnyel, de csk lett másfél órám az akváriumra. A gyanta regenerálás sikerült, de macerás volt, még filózok rajta. Kiszedtem egy vödör hínárt, egy ngy marék valesneriát, kb 100 csigát. Felpróbáltam, egy fekete hátteret, bár az nem látszik, mondjuk nyírás után kicsit igen.IMG_20181125_175403.jpg 1543164932484734982162.jpg 1543164966956-1723376863.jpg
 
Ma sikerült elvégezni a heti nyírást, vízcserét (kb.15-17 liter.). A nyírás leginkább csak sarabolás volt, mert idő az ma nem nagyon volt semmire. Egy vízkeménységet mértem azért 10 GH (csepegtetős JBL). A JBL easy test (csík) pedig az összes többi értéket is helyénvalónak mutatta. Azt vettem észre, hogy a kavucsos aljzat nem nagyon keményíti a vizemet. Mármint, biztos, de érdemben talán mégsem. A kb. 30 GH-s csapvizet olyan 8-as ra tudom a kevertágyas gyantával lágyítani, és az akvárium vízkeménysége egy hét alatt nem megy fel 14-ig. Bár ez utóbbi számot meg fogom mérni jövőhét szombaton vízcsere előtt csepegtetőssel...
A HC valószínűleg, mind annak dacára, hogy szépen lassan növöget és egészségesnek néz ki, úgítűnik nem az é növényem lesz! Kitúrják a gébek és a garnélák. :(
IMG_20181202_172117.jpg
 
Back
Oldal tetejére