• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Antient mountains

Az eriocaluon csápjai viszont hihetetlen hosszúak, lassan felérnek a hegycsúcsig.;)

Az a növény egy alien. Beraktam, kb 4 hét alatt felkúszott a felhőkbe és azóta ott nyaralgat.

Tetszenek, mert örülök, hogy jól érzik magukat, viszont azok a végtelen csápok kicsit megtörik ott a teret nekem.
 
Sziasztok,

Nagy a csend részemről, de nem véletlenül. Nyaralgattam és egyébb, inkább nyári kedvteléseimnek hódoltam az elmúlt hetekben.
Mindez az akván is igencsak meglátszik, mert egy masszív dzsungelt sikerült növesztenem. A negatív része ennek csak az, hogy most lesz mit helyrerázni, de a pozitív oldala, hogy anövényekkirobbanó egészségnek örvendnek. A saját foszfát mixem nem kicsit, de nagyon bejött. A mohák imádják és erre azért valahol büszke vagyok. :rolleyes:

Image from iOS (43).jpg


És néhány kép az Albán tengerpartról:
Image from iOS (45).jpg

Image from iOS (48).jpg

Image from iOS (47).jpg

Image from iOS (46).jpg
 
Sziasztok,

Újabb fejlemények, nem ezzel az akvával kapcsolatban, hogy végre elkezdtem foglalkozni a 60P újraépítésével. Tegnap elmentem a GA-ba, hogy a korábbi skiccem alapján összelegózzam nagyjából a hardscapet.
Eredetileg Manten kőből terveztem, de annak hiányában Frodóval próbálkoztam először. Hamar rá kellett jönnöm, hogy a Frodoval nem fogok tudni úgy legózni, hogy egy hasonlóhatást érjek el, ezért hamar leváltottam az építőkockát Dark Seriyu kövekre. Jó két órát legózgattam a boltban amit nagyon élveztem, és végre @Nigro -t is megismertem. Még egy követ is talált nekem bele ami jól passzolt a koncepthez 💪 .

Na, de lényeg a lényeg ezt sikerült összelegóznom tegnap:
IMG_20190903_184633_743.jpg

IMG_20190904_104411.jpg

IMG_20190903_170354.jpg

IMG_20190903_170345.jpg


Természetesen ez még csak a nagyon elnagyolt váza a dolgoknak, a fát még vagdosnom és ragasztgatnom kell majd, hogy jó legyen és majd még részletekhez szükségem lesz kisebb kövekre is. De remélem nagyjából átjön, hogy hova tartok.

UI.: Még nem adtam neki nevet, de hamarosan kitalálom és nyitok neki egy külön naplót.

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Újabb fejlemények, nem ezzel az akvával kapcsolatban, hogy végre elkezdtem foglalkozni a 60P újraépítésével. Tegnap elmentem a GA-ba, hogy a korábbi skiccem alapján összelegózzam nagyjából a hardscapet.
Eredetileg Manten kőből terveztem, de annak hiányában Frodóval próbálkoztam először. Hamar rá kellett jönnöm, hogy a Frodoval nem fogok tudni úgy legózni, hogy egy hasonlóhatást érjek el, ezért hamar leváltottam az építőkockát Dark Seriyu kövekre. Jó két órát legózgattam a boltban amit nagyon élveztem, és végre @Nigro -t is megismertem. Még egy követ is talált nekem bele ami jól passzolt a koncepthez 💪 .

Na, de lényeg a lényeg ezt sikerült összelegóznom tegnap:
View attachment 80549

View attachment 80550

View attachment 80551

View attachment 80552


Természetesen ez még csak a nagyon elnagyolt váza a dolgoknak, a fát még vagdosnom és ragasztgatnom kell majd, hogy jó legyen és majd még részletekhez szükségem lesz kisebb kövekre is. De remélem nagyjából átjön, hogy hova tartok.

UI.: Még nem adtam neki nevet, de hamarosan kitalálom és nyitok neki egy külön naplót.

Üdv,
Norbi

Te megint a top3-ba készülsz?:unsure:
Nagyon klassz, drukkolok a továbbiakhoz is.
 
Te megint a top3-ba készülsz?:unsure:
Nagyon klassz, drukkolok a továbbiakhoz is.

Köszi Csilla!
Az jó jel, ha úgy látszik arra készülök. :p Majd meglátjuk mit sikerül összerakni.
De szeretném, ha szuper jól sikerülne, szóval dolgozom az ügyön.

Ma egyébként beszórtam a köveket. Még egyáltalán nem vagyok elégedett vele mert kellenek majd apróbb kövek is a részletekhez.
Jelzés képpen ezen a fotón látszik nagyjából, hogy kb milyen hatást akarok majd kihozni a fákból. De még faragnom is kell abóól a nagy fából és rengeteget ragasztgatni.
Jó muri ez a puzzle.

IMG_20190904_200916.png

Az üveget meg ígérem magamnak is, hogy mindjárt letisztítom. :rolleyes:
 
Tudod, az ördög a részletekben rejlik.;)
A széleken a kövek tényleg ennyire ráfekszenek az üvegre vagy csak erzéki csalódás és bőven lesz hely takarítani, meg a víznek áramolnia?
 
Tudod, az ördög a részletekben rejlik.;)
A széleken a kövek tényleg ennyire ráfekszenek az üvegre vagy csak erzéki csalódás és bőven lesz hely takarítani, meg a víznek áramolnia?

Teljesen rá lett fektetve az üvegre. Az áramlás kérdésétől nem félek, mert ott nem is terveztem, hogy áramoljon a víz. És ha olyan jól fog menni itt is minden mint a kicsiben, akkor itt túl nagy algaharcokat sem fogok vívni 😃 Bízom magamban
 
Sziasztok,
Réges régen jelentkeztem ezen a fronton. Meg van az oka, kicsit kontrollt vesztettem az akva felett. Na mondjuk azt mondanám, hogy luxus problémám van, miszerint a növények nagyon jól érzik magukat és kinőtték egy kicsit a teret.
Ez az akva vagy 3 hónapjanem lett megnyírva és minden elszabadult.

A HC hátulfelszakadt, az eurocalion úgy televirágozta, hogy az a kezdeti kis ösvény megszűnt létezni, a mohák pedig felettek minden teret és követ.

IMG_20191229_165700_50.jpg

Tegnap ezt egy nyírással próbáltam orvosolni. Kb 2-2,5 órát kűzdöttem mire egy részét megnyírtam. Félbehagytam mert a techika is kudarcot vallott. Egy külsőszűrő volt a "porszívóm" ami egy idő után nem kért többet a 20 kiló mohából.

Hogyan tovább?
Energiát gyűjtök és a napokban befejezem a nyírás hátralevő részét.

Gondolkozom rajta, hogy az eurocaliont kigazolom, de még nem biztos és hátra, a HC helyére pedig valami lassabb növésű de magas háttérnövényt ültetek majd.

Így néz ki most. Elég rosszul fest 😔

IMG_20191229_193625_1_50.jpg

Érdekességképp mutatnám, hogy reggelre a riccardiából valami csíra rengeteg nőtt ki. Ilyet még ~letemben nem láttam, és nem is tudom mi lehet ez. Ötletek?

IMG_20191230_114009.jpg

Egyelőre ennyit.
Egy jótanács, hogy ne lustuljátok el a nyírest, mert később extraszívás 😱

Üdv,
Norbi
 
Back
Oldal tetejére