• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Antient mountains

xman

Főkertész
Sziasztok,

Magyarországra való hazaköltözésem nehezebbik részén túl vagyok. Most jön a jó része.

Elkezdtem építgetni a Dennerle 30Literes nano kocskámat.

A hardscape dragon kövekből készül.
Mindent ragasztgatok és a hardscape két fő eleme már el is készült.
Nem sietek vele, itt-ott akadztok le egy órát az építgetésre.

A kövek ha már megvannak sok sok apró inda fog rákerülni amit egy hete a GA-ban halásztam össze.

Pár kép az építgetésről:

89befe877036ee20759f3b9bd7a2397b.jpg2252968580f8868d384e6ba8b046d77b.jpgb7921badfa3e3c86ddce32ae10915997.jpgbcbd0f75d109aad853268ea6dead7999.jpgc410bc962cf1e00229c02c129a6dec99.jpgdb4588bb3d7d044c7d0cdd185391e066.jpgbee5afdfd675cb8b922ccf992636fc9a.jpg22061d4673e710675793b4fb0f0156a8.jpg

Üdv,
Norbi
 
Sziasztok,

Magyarországra való hazaköltözésem nehezebbik részén túl vagyok. Most jön a jó része.

Elkezdtem építgetni a Dennerle 30Literes nano kocskámat.

A hardscape dragon kövekből készül.
Mindent ragasztgatok és a hardscape két fő eleme már el is készült.
Nem sietek vele, itt-ott akadztok le egy órát az építgetésre.

A kövek ha már megvannak sok sok apró inda fog rákerülni amit egy hete a GA-ban halásztam össze.

Pár kép az építgetésről:

View attachment 75696View attachment 75697View attachment 75698View attachment 75699View attachment 75700View attachment 75701View attachment 75702View attachment 75703

Üdv,
Norbi

Huhúú, ígéretes kis kövecskék! Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre!
Az előző is szépen beérett, gratulálok a helyezéshez!
 
Huhúú, ígéretes kis kövecskék! Nagyon kíváncsi vagyok a végeredményre!
Az előző is szépen beérett, gratulálok a helyezéshez!

Köszönöm! [emoji119][emoji119][emoji119]
Én is kiváncsi leszek, hogy összejön e a tervem.[emoji39]
 
Folytatàs...

Kezdem úgy érezni, hogy a hardscape hátsó része is alakul és az elülsö részt is kiegészítettem ezzel azzal. Elkezdtem az indákat is felrakni, de eközben úgy döntöttem tartok egy-két nap szünetet és hagyok egy kis gondolkodási idöt magamnak.

Szívesen fogadom a véleményeket.

ee04f2467f6224a9786bb72a1e73019d.jpgeea51123b1a47ffc9231d8fdd048fedc.jpga249e12e88df7b072763afc1a30d69a0.jpg43f0b5ada9285428f48c1c281e292702.jpg4ce824c4eb6431f3bdb2699bc31be46b.jpgf9f643d8c29110a594e8000de9456292.jpg

Üdv, Norbi
 
@Jopet Gergőre ne hallgass, mert ő ha egyetlen centi sima dragon felületet lát, bontja inkább az egészet!
Engem arra emlékeztet, amikor a homokvárra vizet csorgattunk.
Szép, alapos munka.
Igazad van, néha jó megállni vele pár napra, és ha még mindig tetszik, akkor jó!
:ROFLMAO: Én nem vagyok ennyire "háklis". Sőt amúgy célom is volt az, hogy a frontnál lévő nagyobb szikla kevésbé legyen részletes. Majd azért ha minden jól megy jön ebbe a kis kockába pár részlet, szóval remélhetőleg a végső kép kihozza majd azt amit el szeretnék vele érni. Egyébként ez a dragon ragasztgatás nagyon relaxáló tevékenység.
 
Gergő abszolút nem "háklis", hanem rémisztően maximalista. Csak olyan jöhet ki a kezei alól, ami tökéletes, vagy megy a levesbe az egész.
Az átlag lúzer, mint én, hiába ámuldozunk a látványon, ők más szemmel nézik, amiért minden elismerés, mert így születnek a remekművek, csak sajnos nagyon ritkán.

És az indákon kívül milyen talajjal és milyen növényekkel tervezed?
 
Gergő abszolút nem "háklis", hanem rémisztően maximalista. Csak olyan jöhet ki a kezei alól, ami tökéletes, vagy megy a levesbe az egész.
Az átlag lúzer, mint én, hiába ámuldozunk a látványon, ők más szemmel nézik, amiért minden elismerés, mert így születnek a remekművek, csak sajnos nagyon ritkán.

És az indákon kívül milyen talajjal és milyen növényekkel tervezed?

Viccelgetek a háklissal. ;) Értem én a motivációt.
Amúgy talajt illetően lesz egy kis részen eldugva ADA Powersand advance + Amazonia. De a szemmel látható részeken pedig la plata homokot tervezek használni és megszórom majd azt dragon törmelékekkel. Elől nagyobb, hátul pedig kisebb darabokkal tervezem a tortadíszítést. :p
Növényket illetően pedig felszeretnék ülni a Bucephalandra trend vonatra és Mini Anubiasokat használnék a köveken pedig megint nekifutnék a riccardiának, hátha ezúttal megmarad. Ezen kívül amúgy azt tervezem, hogy majd elmegyek a GA-ba és személyesen megnézegetem mik vannak és ha látok valami olyan pajtást ami menne bele és a kritériumoknak megfelel akkor még bármi kerülhet bele. Pinattifidán is gondolkoztam még de nem vagyok meggyőződve arról, hogy a levél formája illeni fog e a képbe.

Egyébként technikailag valami félig meddig "high tech" megoldást akarok ahol alacsony bubi számmal de folyamatosan kapja majd a gázt és a világítás egy 15W-os aquasky lesz felette. Tápozást illetően pedig maradok az ADA tápjainál mivel egy ilyen megoldásnál szerintem az alga problémákat elkerülendő a vékonyabb tápozás előnyömre válhat. A riccardia miatt viszont tervezek majd egy kis extra foszfátot adagolni napi szinten de ezt még nem tudom, hogy milyen viszonban lesz az alacsony co2 szinttel. Majd kipróbálgatom.
Terveim szerint 1ppm-re állítom majd a foszfát szintet de mivel a gáz nem lesz 30ppm-en nem tudom jó lesz e ez az arány.

Ezúttal sem exelt sem carbot nem akarok használni mivel a gyanúm az, hogy a riccardiát ezzel és a 23-24 fokos vízzel sikerült szépen lassan elpusztítani múltkor.
 
Bár így lenne :)
De ha ezt átfogalmazzuk úgy, hogy "ami az aktuális képességeimből fussa", akkor nem tudok vitatkozni :D

Mindíg lehet tovabb nyomni. Nehéz eltalálni, hogy hol a sok és hol a kevés. Mondjuk az Indonéz pofák újra definiálták a kevés fogalmát. [emoji854]
 
Sziasztok,

Tegnap ismét volt időm ragasztgatni és felszórtam az indákat. Őszintén úgy gondolom, hogy fákkal dolgozni és ragasztgatni sokkal nehezebb mint kövekkel. Ez lehet, hogy csak nekem újdonsag [emoji85]

Minden esetre ez lett belőle. Nem vagyok teljesen lenyűgözve a teljesítményemtől, de talán elmegy.
@star67 Szerinted @Jopet bontaná? [emoji16]

953d8340c4cfb44f50a959d8152ba8ad.jpg7a9e9885f167e71c7774a5a3edcedfd0.jpg5790a8055004fd767c1900d716b6e69a.jpg

Üdv, Norbi
 
Drága Norbi!
Az számít, neked tetszik-e, te elégedett vagy vele?
Hiába könyörögtünk Gergőnek, hogy fejezze be, mert millió módon megoldható, neki zavarta a szemét, nem az lett, amit megálmodott, pedig valóban fantasztikus alkotás volt, az is.
Szóval, ha olyan, amilyent szeretnél, ami beleillik az elképzelésedbe, akkor jó.
Biztos a nyertes alkotásodban is lenne, ami másoknak valamiért nem tetszik, másképp csinálná, de te azt is összeraktad, alakítgattad és végül sikerült.
Tedd ezt most is!

Hallgass a saját hangodra, kövesd az elképzelésed, nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ebből.
 
Drága Norbi!
Az számít, neked tetszik-e, te elégedett vagy vele?
Hiába könyörögtünk Gergőnek, hogy fejezze be, mert millió módon megoldható, neki zavarta a szemét, nem az lett, amit megálmodott, pedig valóban fantasztikus alkotás volt, az is.
Szóval, ha olyan, amilyent szeretnél, ami beleillik az elképzelésedbe, akkor jó.
Biztos a nyertes alkotásodban is lenne, ami másoknak valamiért nem tetszik, másképp csinálná, de te azt is összeraktad, alakítgattad és végül sikerült.
Tedd ezt most is!

Hallgass a saját hangodra, kövesd az elképzelésed, nagyon kíváncsi vagyok, mi lesz ebből.

Köszönöm a bíztató szavakat [emoji847][emoji119]

Amúgy nekem tetszik, viszont gondolkozom rajta, hogy még megküldjem az egészet mégegyszer ennyi indával. Az egyetlen dolog amit még nem találtam ki, hogy mi legyen a nagy kő mögötti térrel. Mert az ugyan nem látszik de lehet ültetni is butaság lenne. Még azt lehetséges, hogy eldolgozom.
 
@star67 Nem bontottam el, azóta is úgy áll. Vagyis talán picit jobban is, mert picit piszkáltam. Csak lakásfelújítás van, meg ingázás 200 km-re, így nem volt értelme elindítanom. És ez nem jelenti azt, hogy nem is fogom...

@xman Nekem is tetszik, de ha az enyém lenne, egy dolog még nem hagyna nyugodni :) Ahogy az előző szuper akváriumodban is, itt is van egy kő, ami nálam elrontja a profi összképet. Az a csúcs középen valahogy nem illik oda, nem arányos szerintem. Arra gondolok, talán a szabályos V-alakot próbáltad megtörni valamivel, de ez talán nem a legjobb választás volt.
A koncepció maga szerintem izgalmas, láttam már egy ilyet ami nagyon tetszett, a széles arányú üveg miatt azonban neki könnyebb dolga volt. Ugyanakkor azt is látom, hogy te is észrevetted, hogy nem maradhat részletek nélkül a közeli hegy, ahhoz túl nagy területet vesz el a képből. Vagyis szerintem is mehet még több inda. Szurkolok a fasza végeredményért. 👍
Ja és igen, majdnem elfelejtettem, EZ volt az, hátha hasznodra válik.
 
Utoljára módosított:
@star67 Nem bontottam el, azóta is úgy áll. Vagyis talán picit jobban is, mert picit piszkáltam. Csak lakásfelújítás van, meg ingázás 200 km-re, így nem volt értelme elindítanom. És ez nem jelenti azt, hogy nem is fogom...

@xman Nekem is tetszik, de ha az enyém lenne, egy dolog még nem hagyna nyugodni :) Ahogy az előző szuper akváriumodban is, itt is van egy kő, ami nálam elrontja a profi összképet. Az a csúcs középen valahogy nem illik oda, nem arányos szerintem. Arra gondolok, talán a szabályos V-alakot próbáltad megtörni valamivel, de ez talán nem a legjobb választás volt.
A koncepció maga szerintem izgalmas, láttam már egy ilyet ami nagyon tetszett, a széles arányú üveg miatt azonban neki könnyebb dolga volt. Ugyanakkor azt is látom, hogy te is észrevetted, hogy nem maradhat részletek nélkül a közeli hegy, ahhoz túl nagy területet vesz el a képből. Vagyis szerintem is mehet még több inda. Szurkolok a fasza végeredményért. [emoji106]
Ja és igen, majdnem elfelejtettem, EZ volt az, hátha hasznodra válik.

Igen, a célom a V alak megtörése volt mert nekem kicsit túl szabályos lenne. Viszont most elgondolkodtatott amit írtál. Alszom még rá egyet és megnézem, hogy mit lehetne csinálni vele. Kicsit művi hatása van, hogy az a közép méretü szikla csak úgy bele lő a kompozíció közepébe nyíl egyenesen. [emoji848][emoji848][emoji848]

Az inspirációs fórumhoz köszi a linket, találtam is pár témába vágó képet [emoji119]

Lehet látni a hardscapet valahol amin dolgozol? @Jopet
 
Lehet látni a hardscapet valahol amin dolgozol? @Jopet
Írtam privit.

Illetve az inspirációs topikból konkrétan arra az akváriumra gondoltam, amit linkeltem. Ott Viktor posztját idéztem, ha rákattintasz a kis nyilacskára, odaugrik és megnézheted növényesítve is. Ennél az akváriumnál van az, hogy jobbról benyúlik egy közeli hegyoldal, ami kitakarja a jobb hátsó területet, a baloldal meg egy távolodó hegyvonulat (ahogy a tiédnél is). A jobb első részen nem nagyon van hely sem növényeknek, nehéz is karban tartani, ill. fény sem túl sok fog oda jutni, majd figyelj rá, hogy ne legyen túl sötét hatása. Ezért is gondoltam én is, hogy ha nem mással, indákkal lehetne még jobban részletezni.
 
Utoljára módosított:
@Jopet Előre Bucekat gondoltam rakni azok nem bánják tudtommal ha nem erős a fény. Esélyes amúgy, hogy kell rá majd egy extra pilács. Mert a 15w-os Aquasky keves lesz 30 lityihez.

Tapatalkon néztem a linket és csak a topik elejére dobott, azért nem láttam amit küldtél. Most megtaláltam a böngészőben. Köszi, ez jó inspiráció. Nagyon eltalálta!
 
Sziasztok,

Elkészült a hardscape az kis kockában.
Mondjuk, hogy nagyjából elégedett vagyok az eredménnyel, de ebből is eleget tanultam a jövőre nézve.

@Jopet -tel konzultáltam privátban és felhívta a figyelmem, hogy a korábbi középső csúcs nélkül lehetséges, hogy még jobb lenne. Ez nem hagyott nyugodni, szóval egy rövid photoshop ellenőrzés után úgy döntöttem visszabontom azt a részt. Természetesen eközben sokminden más is omlott, de legalább adódott a lehetőség, hogy újra építsem azt a részt.

A hátsó résszel nem vagyok elégedett, szerettem volna ha a hegyvonulat elbújik szépen az első hegy mögott, de sajnos ezt elrontottam.

Itt a vége:
67181214494ca7418325488fcdc87f0b.jpg

Ma ellátogattam @tsokee -ékhoz és kaptam egy szép adag Fissit tőlük és ha minden igaz holnap érkezik egy nagy adag Riccardia @Guzs Imre-től.
Köszi a zöldségeket!
 
Back
Oldal tetejére