• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Olvasgattam külföldi fórumokat, néhány helyen azt írják, hogy egy-két amano poronty túlélte édesvízben is a gyermek/lárvakor viszontagságait, a nagy számok törvénye alapján gondolom. :)
Most néztem, van vagy 4-5 traktor méretű petés nőstényem, kíváncsi leszek...
"Urban legend"...
 
Felütötte a fejét nálam is a Diatom . . .

22307761_68605b7c19dc18f68a7722cc6824a64b_l.jpg


Ha jól olvastam az egyik legjobb megoldás ellene egy Amano takarítóbrigád. Az aki brutto 512 liter és jelenleg 3 napos, a kérdésem az volna kb mikor jöhetnek az amanok (mitől függ?) és mekkora csapatot szerezzek be? Nem szeretném megvárni míg mindent belep a barna alga de azt sem venném a lelkemre ha a halálba küldenék egy Amano osztagot. Előre is köszi.
 
Felütötte a fejét nálam is a Diatom . . .

%2F2%2F1%2F141645_56f3831136939c8d8afa522fc5533d88%2F22307761_68605b7c19dc18f68a7722cc6824a64b_l.png

Ha jól olvastam az egyik legjobb megoldás ellene egy Amano takarítóbrigád. Az aki brutto 512 liter és jelenleg 3 napos, a kérdésem az volna kb mikor jöhetnek az amanok (mitől függ?) és mekkora csapatot szerezzek be? Nem szeretném megvárni míg mindent belep a barna alga de azt sem venném a lelkemre ha a halálba küldenék egy Amano osztagot. Előre is köszi.

A nitrátszinttől függ hogy mikor telepíthető élőlény az akiba.
Ha használtál ajzat adalékot:ADA aljzat adalékok 60 literes akváriumhoz most csak 840,00 Ft - Green Aqua
használsz baktériumkultúrát: ADA Green Bacter - baktériumkultúra elősegítő - 50ml most csak 7 900,00 Ft - Green Aqua
Betartod a vízcseréket,és jó szűrőd van akkor kb5 nap.
És egy kis olvasnivaló!
Akvárium indítás 1 nap alatt | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community
 
A nitrátszinttől függ hogy mikor telepíthető élőlény az akiba.
Ha használtál ajzat adalékot:ADA aljzat adalékok 60 literes akváriumhoz most csak 840,00 Ft - Green Aqua
használsz baktériumkultúrát: ADA Green Bacter - baktériumkultúra elősegítő - 50ml most csak 7 900,00 Ft - Green Aqua
Betartod a vízcseréket,és jó szűrőd van akkor kb5 nap.
És egy kis olvasnivaló!
Akvárium indítás 1 nap alatt | Magyar Akvakertész Fórum - Hungarian Aquascaping Community

Köszi! Baktériumkultúrát 3 félét használtam- Easy-Life easy start; Neptun Biostart; JBL Filter Start, az egyik szűrőmet már egy hónapja járatom. Jövő hét közepéig csinálok még két vízcserét és megpróbálkozom az Amanokkal, elsőre szerintem egy 10-es brigád elég lesz.
 
240-ben nálam 45db van, hatalmas nőstényektől kezdve növendékekig sokféle méret. Mondjuk mindenhol ott kapirgálnak, de ezért vannak. :D
 
Hozok 10-et és ha egy hét múlva még élnek akkor jöhetnek a tesók. :) Az durva, hogy 50-et rakhatok bele . . . mindenhol garnéla lesz. :D
 
A konyhában, a nappaliban és az aki körül. :D

Azt olvastam róluk, hogy szeretnek kiszökni, ahol a szűrőcsövek bemennek az akiba azon a részen nincs lezárva. Érdemes ide folpackot vagy ilyesmit rakni, vagy annyira azért nem gázosak?
 
Nálam mindig az első éjszaka ment el egy-kettő, azóta egy sem. De az újakból amiket múlthéten hoztam azok is megvannak mind.
 
Azt olvastam róluk, hogy szeretnek kiszökni, ahol a szűrőcsövek bemennek az akiba azon a részen nincs lezárva. Érdemes ide folpackot vagy ilyesmit rakni, vagy annyira azért nem gázosak?

Ha jók a körülmények (viz,Co2,esetleg agresziv halak) akkor nem szöknek el,itt az akváriumok 80% nyitott,és majdnem mindenhol Amanok is megtalálhatók.
 
Azt olvastam róluk, hogy szeretnek kiszökni, ahol a szűrőcsövek bemennek az akiba azon a részen nincs lezárva. Érdemes ide folpackot vagy ilyesmit rakni, vagy annyira azért nem gázosak?

Ha bejön nekik a vízminőség, nem szöknek azok sehova. :) A lényeg hogy a beszoktatást ne siesd el. Ha lágyvizezel, az külön plusz, azt nagyon szeretik, nálam mióta lágyvíz van az akváriumban, eszement módon nőnek és sokkal aktívabbak.
Egyébként Amano mester ajánlása szerint az 512 literbe 102 amano garnéla mehet, szóval az 50-el sehl sem vagy még ahhoz képest. :D
 
Sziasztok!

Tegnap telepítettem 4 amanot 450l-be, apistogrammák és vörös neonok mellé. A sügerek nem bántották őket, csak külön-külön mindegyik odament 1cm-re két oldalról jól megnézte őket és elúszott az agresszió legkisebb jele nélkül. Egész este figyeltem őket, három elöl volt a negyedik elbújt. Ma reggel már egyet sem látok, emiatt nem aggódom, viszont találtam egy teljesen ép de üres páncélt. Lehet az, hogy már az első éjszaka vedlett az egyik? Vagy gondoljak arra, hogy a sügerek annyira ügyesek, hogy a páncél széttörése nélkül kieszik a "tartalmát"?
 
Vedlett.

Nekem is már első este vedlett mindig néhány amano, mikor elhoztam őket, na most vagy a környezetváltozás miatt, vagy mert nagyon szeretik a lágyvizet. :)

A múltkor elhozott 25 apróság ezerrel nő, folyamatosan levedlett páncélokat találok. Ekkora növekedési bumm nem volt, mikor az első 20 adagot elhoztam, akkor még csapvízbe kerültek. A lágyvíznek tudom be ezt a fejlődést. :)

4 darab a 450 literbe nos, hát az nagyon kevéske. Szerencséd lesz ha néhanapján látsz egyet-egyet. Ráadásul sokkal bátortalanabbak is amíg kevesen vannak. Mióta felduzzasztottam a populációt sokkal bátrabbak, olyan helyeken is kolbászolnak, ahova azelőtt nem merészkedtek.
 
Sziasztok!

Az Amanokról azt olvastam több helyen is, hogy hajlamosak kiugrani a vízből. Ezt csak akkor teszik, ha mondjuk rossz a víz minősége, vagy ez náluk hobbi, és mindenképp le kell fedni az akit, ha ilyen garnélát szeretne tartani az ember?

Köszi!
 
hirtelen változásokat és a nem megfelelő vizet nem szeretik :) ekkor kiugranak mert inkább öngyik lesznek minthogy szenvedjenek a vízben. beszoktatásra figyelsz és megfelelően szűrsz akkor baj nem lehet szerintem
 
Sziasztok!

Az Amanokról azt olvastam több helyen is, hogy hajlamosak kiugrani a vízből. Ezt csak akkor teszik, ha mondjuk rossz a víz minősége, vagy ez náluk hobbi, és mindenképp le kell fedni az akit, ha ilyen garnélát szeretne tartani az ember?

Köszi!
Hajlamosak a szökdösésre, de nem kell ezt túl misztifikálni. Ha betartod az alapvető garnélatartási szabályokat akkor gond nélkül tarthatod őket.
 
Back
Oldal tetejére