• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Ha te úgy gondolod, hogy hagyni kell a beteg állatot szenvedin, akkor nem érünk egyet.
Remélem jobban lesz, mert én sajnálom szegényt.
Több évtizedes tapasztalat mondatja velem, hogy garnélád hátralévő élete során különbül fog együttélni gerinc deformitásával, mint bármelyikünk egy náthával.
Ha valóban sajnálod, akkor hagyod élni, és gondját viseled.

Csak remélni merem, nem gondolod komolyan, aki és ami másként néz ki, viselkedik, stb. azt meg kell ölni.
Még jó, hogy idehaza nincs Jack Kevorkian, különben már én is "hibernálva" lennék, mint mozgásszervi fogyatékos.
 
Mary arra utalt, hogy egy garnéla, ha a fogyatékossága nem korlátozza a szüksékletei kielégitésében, akkor tulajdonképpen fel sem tünik neki, hogy fogyatékos. Nem emlékszik arra, hogy "milyen jó volt, amikor még nem voltam nyomi, és minden garnélalánynak beadtam a legyet".
A mában él. Ha fizikailag nincs hátránya akkor nem is szenved, hiszen a pszikikai szenvedés halmazán kivul esik.
Persze, hogy nem tűnik fel neki, hiszen nincs tudata, nincs emlékezete, csak ösztönei.
De komolyan, nem hiszem el, hogy magyarról magyarra kell fordítani valamit, ami evidens. Az, hogy az állat nem ember, ezért irgalmatlan butaság emberi tulajdonságokkal felruházni, majd megoldásként egy morálisan elfogadhatatlan, sőt, inhumán megoldáshoz folyamodni.
De köszi, hogy beszálltál a ringbe. :)
 
Írtam egy aggódó hozzászólást. Már bánom. Ketten is nekemestek, hogy szívtelen gyilkos vagyok.
Még az emberölés is szóba kerül. Meg egy tömeggyilkos neve is.
Valami nagyon félrement.
ez is egy olyan téma mint a 30liter alatti akváriumban halak tartása... jobb kerülni!
Az a garnéla szerintem is csak vedleni készült, nincs nagyon gerince vagy bármilye ami elferdülne, max kicsi volt a páncélja már.
De részemről azt mondom ha olyan marad és nincs kedved nézni (és nem csak ennél az egyednél) akkor küldd az örök algamezőkre, csak ne híreszteld a fórumon.
A többség szelektál szerintem, minden lelkiismeret furdalás nélkül.
 
Esztétikai okból nem fogom elaltatni. Csak ha beteg és szenved. Ezt próbálom magyarázni.
Ráadásul csak kérdeztem.

Szelektálom a garnélákat, de két akváriumot is fenntartok nekik. A legutolsó hitvány jószágomról is gondoskodom, még a kagylósrákokról is. Most költöttem tizenötezer forintot a szűrőben talált kishalra, ami felnevelve is csak nyolcszáz.
Roppant kedves, hogy sorozatgyilkosnak kiáltanak ki az eutanázia említésére is.
 
Kedved @scitek,

Sajnálom hogy támadásként élted meg soraimat, semmi ilyen szándék nem volt bennem.
Teljes mértékben helyesnek tartom, hogy érdeklödtél, hogy miért ilyen a garnéla, és hogy emiatt eutanáziában kell-e részesiteni.

A garnélával azóta egyébként mi van?
Sok garnéle kepes regeneródni is (hianyzo vegtagok, csapok visszanövesztésére): ilyen szemontból is erdekes lehet a garnid esete. Ha nem csak a vedles miatt ilyen pupos, hanem sérules miatt, akkor vajon képes lenne ezt a hibát "kijavitani"?


Itt peldaul azt irják, hogy elofirdulhat hogy a garnéla már vedlene, de nem/vagy csak részlegesen tud mert pl nincs elég ásványi anyag a vizben.
 
Esztétikai okból nem fogom elaltatni. Csak ha beteg és szenved. Ezt próbálom magyarázni.
Ráadásul csak kérdeztem.

Szelektálom a garnélákat, de két akváriumot is fenntartok nekik. A legutolsó hitvány jószágomról is gondoskodom, még a kagylósrákokról is. Most költöttem tizenötezer forintot a szűrőben talált kishalra, ami felnevelve is csak nyolcszáz.
Roppant kedves, hogy sorozatgyilkosnak kiáltanak ki az eutanázia említésére is.
Ne szívd mellre! 🙂 Mindenki egy kicsit más élethelyzetből, életszemléletből van itt. Alapvetően egy szubjektív, beépített szűrőt használ mindegyikünk akaratlanul. Ez segít eligazodni, de gyakran akkor is véleménykülönbséget generál, ha az alapvetően nincs is. Nekem is volt már rizikós csörtém itt a fórumon, mindig úgy próbáltam rendezni, hogy béke legyen. Általában a végére az is kiderült, hogy kb. egyazon dolgot 2 féle irányból néztünk és emiatt ütköztek a dolgok. Én nagyra tartom a kagylósrákjaidat is, és ezzel kb. ketten vagyunk a fórumon. (az ászkarákkal meg lehet egyedül vagyok) 🌈
 
Ne szívd mellre! 🙂 Mindenki egy kicsit más élethelyzetből, életszemléletből van itt. Alapvetően egy szubjektív, beépített szűrőt használ mindegyikünk akaratlanul. Ez segít eligazodni, de gyakran akkor is véleménykülönbséget generál, ha az alapvetően nincs is. Nekem is volt már rizikós csörtém itt a fórumon, mindig úgy próbáltam rendezni, hogy béke legyen. Általában a végére az is kiderült, hogy kb. egyazon dolgot 2 féle irányból néztünk és emiatt ütköztek a dolgok. Én nagyra tartom a kagylósrákjaidat is, és ezzel kb. ketten vagyunk a fórumon. (az ászkarákkal meg lehet egyedül vagyok) 🌈
És az én kagylósrákjaim már smafuk???? :cry::cry:

Amúgy jól mondod, itt mindenki képes eltúlozni a dolgokat, de igazából senki sem akar bántani senkit :D ☮️✌️🦐
 
Back
Oldal tetejére