• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Amano garnéla - Caridina multidentata

Meskó

VIP kertész
Az amanok akkor szökdösnek ki, ha valamilyen vízparaméter nem felel meg nekik. Friss telepítésnél én 2-3 napig, főleg éjszakára kerítést/magasítást szoktam az akvárium tetejére rakni, vagy lejjebb engedem a vizet, hogy ne tudjanak kijönni. Ezalatt a pár nap alatt megszokják az új környezetet, és felhagynak a szökési kísérletekkel.
Eddig 3 turnusban sikerült kihajtanom őket az akváriumból, egyszer felkavarodott a táptalaj növényültetésnél, kétszer pedig lemérgeztem őket.

csolrob

Kertész szaki
sejtettem hogy valaki kihasználja ezt a válaszlehetőséget, de növényes fórumon gondoltam alap a fedetlen akvárium :D
Sajnos télen nem engedhetem meg a nyitott akváriumot a párolgás okozta penészedés miatt. A nyár más tészta de a hosszanti üvegre akkor is teszek egy 5 centi széles üveglapot mindkét oldalon.

KoviAti91

Kertész szaki
Az amanok akkor szökdösnek ki, ha valamilyen vízparaméter nem felel meg nekik. Friss telepítésnél én 2-3 napig, főleg éjszakára kerítést/magasítást szoktam az akvárium tetejére rakni, vagy lejjebb engedem a vizet, hogy ne tudjanak kijönni. Ezalatt a pár nap alatt megszokják az új környezetet, és felhagynak a szökési kísérletekkel.
Eddig 3 turnusban sikerült kihajtanom őket az akváriumból, egyszer felkavarodott a táptalaj növényültetésnél, kétszer pedig lemérgeztem őket.
A lemérgezés az mit jelent pontosan? :D amúgy milyen víz paramétereket érdemes megnézni hogy teljesen kizárhassuk/megszüntessük ezt az okot?

Meskó

VIP kertész
A lemérgezés az mit jelent pontosan? :D amúgy milyen víz paramétereket érdemes megnézni hogy teljesen kizárhassuk/megszüntessük ezt az okot?
Vegyszeres cuccok kerültek be, amiket nem főztem ki, nem mostam le eléggé. Volt egy éjszakára bent hagyott répa szelet, letűzve egy hurkapálcával, reggelre a fele garniállományom, és a guppim odalett. Vagy a répa volt vegyszerrel kezelve, vagy a pálcika gyártásakor került rá valami cucc. Ilyenek történtek. Azóta ha adok is zöldséget, csak pár órára hagyom bent, éjszakára sose. Ezek a dolgok mindig éjjel történtek. :D
Vízparaméterekre passz, pH-t érdemes nézni talán.

Meskó

VIP kertész
Ahogy embereknél, úgy az állatoknál is változó viselkedések és reakciók vannak. Van, ahol egész nap bujkálnak a garnélák, halak, van, ahol elöl vannak. Vannak, amik infarktust kapnak, ha benyúlunk az akváriumba, nálam ezzel szemben megtámadják a kezemet és tisztogatják. Még a csigám is rendszeresen rágja a kezem, ha odatartom neki. :D
Amikor reggel felkapcsolom etetésre a villanyt (nem rendszeresen kapják reggel), a felszín közelében lévő neocaridinák egy része elugrál lefelé, egy másik részüket meg nem érdekli. Amanok a fákon lebzselnek ilyenkor, mindig úgy, hogy felülről takarva legyenek. Őket nem láttam még fény miatt ugrálni.
Szóval, simán lehetnek fényérkények is. Ki kell tapasztalni.

Oldal tetejére