• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Köszi Vik ez hasznos kis topic. ;)

Épp gondolkozok egy penge beszerzésén...

Ezt az utólsót nagyon várom már, hogy mi a vélemény. Illetve felmerűlt bennem a kérdés csak, hogy a sorból ne maradjon ki: Mi a helyzet az elektromos Eheimmel? (n)

És még valami: mi lenne az a megoldás ami közvetlen talajszint környékén hatásos lehet és nem szedi szét a talajt teljesen? Csak a kesztyű plusz penge működhet? :facepalm:
 
Amúgy szuper kis topic!En használom az Ada kaparót,és a kesztyűt!E kettő kombo nekem bőven elég!Amúgy sincsen sok algám!:sneaky::sneaky::sneaky:
 
Ez az Eheim rapidcleaner eléggé hasonló konstrukciónak tűnik, mint a Tetra.
De ha azt mondjátok majd, hogy ez működik, akkor veszek egyet. :)
 
Én sima 600 forintos pengés kaparót használok. Sima "zsilett" pengével megy, és mivel amúgy is ilyen pengét használok borotválkozáshoz, mindig van itthon belőle. Ez nem hajlított, ráadásul 60-as akvához tök szuper méret. :) De azért így is sikerült az évek alatt pár karcot begyűjtenem sajnos.
 
Hallo..
Véletlenül nem tudtok valami jó algamágnes kaparót,ami nem karcolja meg az akváriumot?
Helló! Nem a mágneses kaparó karcol, hanem ha alá szorul valami, pl homokszem. A legjobbak a pengés kaparók, de azokkal is lehet szép karcokat gyártani. Esetleg egy plasztik kártyával is megpróbálhatod letolni az algát az üvegről, az nem karcol. ;)
 
Helló! Nem a mágneses kaparó karcol, hanem ha alá szorul valami, pl homokszem. A legjobbak a pengés kaparók, de azokkal is lehet szép karcokat gyártani. Esetleg egy plasztik kártyával is megpróbálhatod letolni az algát az üvegről, az nem karcol. ;)
Mindenképpen Algamágnes kell ,mert az akvárium amit kinéztem abba nem lehet nagyon belenyúlkálni:) (Fluval edge)
Vettem nem rég 1 algamágnest és már az első percbe olyan karcot csinált az űvegen,úgy hogy nem is volt benne kő se semmi! Igaz 800Ft-os GERONIMO volt
 
nem vészes... igaz kb egy növény se maradt meg az akváriumba mert csak 5 wattos a led benne de elég szép az akvárium és a szűrője is jó,tisztítani meg algakaparót használok.
 
Vettem egy Oase pengés algakaparót, és első használatra összekarcolta az üveget :mad::mad::mad:. Ráadásul a megvilágítás miatt csúnyán látszik is. Egy csomó pénzbe került, és 10x akkora kárt okozott :(.
Nem értem. Egyrészt nem is penge van benne, csak egy tompa fémlap, másrészt kézzel végigtapogatva nincs rajta sorja. Próbáltam szivaccsal javítani rajta, de egyértelműen karcok, amiben megakad a körmöm is. Érdekes, hogy más karcok eltűnnek a víz alatt, ezek viszont nem.
Találkoztatok már ilyennel? Mit tudok kezdeni a karcokkal?
image1 (3).JPG image2 (3).JPG
 
Egyrészt nem is penge van benne, csak egy tompa fémlap, másrészt kézzel végigtapogatva nincs rajta sorja.

Kb le is írtad miért nem az eszköz a hibás. Olyan tompa és kemény, hogy lehetetlen vele kárt tenni.
Sajnos egyetlen algakaparó, vagy mágnes sem fogja átugrani a szilárd darabokat ami összekarcolja az üveget. Ez némi odafigyelést igényel részünkről.
Másik topikba írtam, de simán el tudom képzelni, hogy egy csigával végigtoltad az üveget.
 
Ha már a kezdő oldalon van ez a topic gyorsan megosztom veletek az új szerzeményem ,és tapasztalataim vele kapcsolatban.Tegnap hozta meg a posta ,persze ő is keleti termék .Az esti fotózás előtt pont be tudtam vetni az alga ellen.Amivel én mindig sokat bajlódtam az a függöleges sarkokban a szilikon takarítása.Eddig fogkefével bíbelődtem ,de ennek már vége.Az új cuccos piszok gyorsan és eléggé precizen letakarította a kevés algát a szilikon csíkról.Na de a lényeg a termék.Nekem nagyon bevált.Egy NAG aqua!music algakaparó az említett eszköz.
A03070-2.jpg
 
Back
Oldal tetejére