• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Moai alga robot :


Robosnail:


Ultrahang :
"Az ultrahanggal való fertőtlenítés a nagyfrekvenciájú hanghullámok (20 000 Hz felett) baktericid hatásán alapul. Ugyanis az ultrahanggal közölt energia meggyorsítja az oxidációs folyamatot és az élő szervezetben fehérjekoagulációt idéz elő. Az ultrahang a spórákat is elpusztítja."



Off:
Ultrahangos légpumpa :D

 
Azt hiszem nincs ilyen téma, legalábbis az okos kereső nem dobta fel. Ha mégis majd összevonjuk.

http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscape-akvarium-tisztito-kesztyu.html

View attachment 11299

Avagy kesztyűs kézzel az alga ellen.

Ma eme gyöngyszemet teszteltem egy kis ideig. Bizarr fura dolog kesztyűben matatni a víz alatt, de az első 5 perc után megszokod. A kesztyű spec bevonata miatt simogathatod az üveget, a dekorokat, a lily csöveket skimmert, amit látsz kivétel a halak! :)

Bárhol is használod egész jól működik. Mondhatni meglepően jól.

Üveget simogatva vele viszonylag könnyen lejön a GSA és GDA. Az újjak mozgása miatt egy szivaccsal itt talán előbb végzel, de nagyon sok helyre nem férsz oda szivaccsal ahol a kezed még tök jól dolgozik.
Nagy üveg felületre ezért inkább a szivacsot, mágnest, algakaparót mondom. De a többi részre frankó lehet.

Dekorácók - kövek Nekiesel dörzsölni a köveket itt szerintem egy fogkefe, drótkefe jobb attól függően mennyire kemény az anyag. Valami lejön róla, de makulátlanul tiszta köveid nem lesznek.

Fa dekorációk - először nem annyira éreztem, de pikk pakk leszedtem egy ropi méretű red moor ágról az ecsetet vele. Mivel itt használhatod a két ujjbegyed nagyon finoman lehet dolgozni és gyorsan! Eddig a leggyorsabban sikerült leszedni a kis ágakról az ecsetet. Itt a legjobb választás a pro pickert is lenyomja. A simizés közben a fán található zöld por is szépen lejön anélkül, hogy a fa kérge sérülne mint pl egy kaparás alatt.

Lily pipe. Hét közben amikor a barna alga már itt ott kóstolgatja az üveget szivaccsal a tölcsért meg lehet tisztítani, de az ujjaidat használva sokkal jobb eredményt érsz el és jobban hozzáférsz. Ide is csak ezt használnám.

Összességében egy nagyon praktikus kis cucc. Mielőtt kiveszed a kezed a vízből azért szorítsd ökölbe nehogy a földön landoljon a csomó víz ami a kesztyűben van :)

A csomagban 1 kesztyű van, utólag talán nem is baj. Ritkábban vagyunk hónaljig az akváriumban két kézzel.

GA értékelés 4/5 - szerintem ott a helye a karbantartó ládikában. (y)
ÉS matatás után a kesztyűt könnyen ki lehet mosni?
Nagyon megszívja magát vízzel?
Az spec bevonat kb olyan, mint a mikroszálas rongy bevonata?
 
ÉS matatás után a kesztyűt könnyen ki lehet mosni?

Igen, igazából csak kinyomkodjuk belőle a vizet. Nem tudtuk még annyira elkoszolni.

Nagyon megszívja magát vízzel?

Megszívja de egy kis nyomkodás és szárítás után rendben van. Általában rádobjuk a radiátorra két karbi között.

Az spec bevonat kb olyan, mint a mikroszálas rongy bevonata?

Hirtelen nincs előttem, de ha minden igaz az puha anyag. Ez egy picit keményebb. Ezért tudja letolni a makacsabb algákat is.
 
Igen, igazából csak kinyomkodjuk belőle a vizet. Nem tudtuk még annyira elkoszolni.



Megszívja de egy kis nyomkodás és szárítás után rendben van. Általában rádobjuk a radiátorra két karbi között.



Hirtelen nincs előttem, de ha minden igaz az puha anyag. Ez egy picit keményebb. Ezért tudja letolni a makacsabb algákat is.
@viktorlantos A kesztyű ereszt némi fémszínű anyagot magából,használat után amikor kimosom.De az akváriumba is jut ebből a kis szálas anyagból.Mintha forgács lenne.Ez nem jelent semmi károst az élővilágra????
Alapjáraton szeretem ,mert jó vele algátlanítani,de ez kicsit zavar.
 
@viktorlantos A kesztyű ereszt némi fémszínű anyagot magából,használat után amikor kimosom.De az akváriumba is jut ebből a kis szálas anyagból.Mintha forgács lenne.Ez nem jelent semmi károst az élővilágra????
Alapjáraton szeretem ,mert jó vele algátlanítani,de ez kicsit zavar.

Jó kérdés passz. Régóta használjuk még nem láttunk negatív hatását a kesztyűnek.
 
Igen, igazából csak kinyomkodjuk belőle a vizet. Nem tudtuk még annyira elkoszolni.



Megszívja de egy kis nyomkodás és szárítás után rendben van. Általában rádobjuk a radiátorra két karbi között.



Hirtelen nincs előttem, de ha minden igaz az puha anyag. Ez egy picit keményebb. Ezért tudja letolni a makacsabb algákat is.
Csak egy méret van belőle ugye? Komolyan kérdezem.
 
Tegnap kicsit vakargattam a kockát. Ez akkora élményt okozott, hogy szükségét érzem az alábbiakat leírni.

A 30-as kocka a benne lévő fával takarítás szempontjából sosem volt a kedvencem. (El kell gondolkodni egy nagyobb üvegen.)
Minden, a lakásban található eszközt bevetettem - plasztikkártya, mosogatószivacs, fogkefe, kis- és nagy lapát, de sosem volt az igazi.
Beszereztem két olyan eszközt, ami mellett mindenki kukába dobhatja a fent említett "szerszámokat".

http://www.greenaqua.hu/hu/eheim-rapid-cleaner-penges-algakaparo.html

Az üvegen lévő alga eltávolításának csodafegyvere. Nem értem, hogy lehettem ekkora balek, hogy eddig nem volt ilyenem.
A skimmer mögött rendesen odakövesedett a nemkívánatos szmötyi. Két tolás a lézerfegyverrel és mint a baba popsi, olyan gyönyörű tisztává varázsolta az üveget.
A nyél hossza tökéletes a 30-as magassághoz, a penge, mint a borotva.

http://www.greenaqua.hu/hu/jbl-proscape-akvarium-tisztito-kesztyu.html

Ő lett a hétvége másik kedvence.
A pengés algakaparó az üveg sarkainál pici csíkban nem tolja le az algát - ez jó is így, mert legalább nem kaszabolom össze a ragasztást. Itt jött képbe a kesztyű.

A kezem, méretét tekintve, nem egy pékmester tenyere, inkább egy kellemes nőgyógyász méret, de így is kicsit erőltetni kellett mire sikerül abszolválni a belebújást - a kesztyűbe.
Az üveg sarkainál le-föl mozgással gyönyörűen tisztított. Ezen felbuzdulva átsúroltam a skimmert, ki- és beömlőket, a dekorfát. Az eredmény tökéletes.

Egy élmény volt. Azt nem mondom, hogy várom a következő algavakarást, de ezek a célszerszámok nagyban megkönnyítik az akvárium tisztítását.
 
Sajnos az utóbbi időben nem sok időm maradt az akváriumra, ráadásul a lámpám LED-es része is lehalt, emiatt meg ellepte az akvariumot a szakállalga. Most, hogy végeztem a nappalival és a lámpámat is átépítettem, jöhet a takarítás. Az alga nagyrészét kitudtam szedni, de rengeteg apró cafat van mindenhol. Gondoltam egyet és behoztam a tescos locsolószivattyúmat aminek szívóoldalára rátettem egy RO-csapidomot, így ezzel a vékony csővel egész jól le tudtam szívni az algát mindenről. Sajnos az ecsetalgával ez sem bír, de amúgy egész hatásos. Talajjal persze vigyázni kell, mert eltömíti a csövet, meg elég csúnya hangja van ha bekerül a szivattyúba. :)
 

Attachments

  • image-0-02-04-f5491e6e7a74c857dca06c5a2cf13574cebdac010818d19c1bed95f65c57c406-V.jpg
    image-0-02-04-f5491e6e7a74c857dca06c5a2cf13574cebdac010818d19c1bed95f65c57c406-V.jpg
    93.3 KB · Megtekintések: 27
Utoljára módosított:
Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezem. Mivel érdemes eltávolítani az algát lávakőről/ből, ha mechanikusan nem lehet? :) Sósav segíthet szerintetek?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
A karácsonyi nagy rohanásban csak összerakni volt egy kis idő, de semmi komoly infó, vagy topik nincs hozzá, pedig megérdemelné. Az egyik akvárium megépítésére felkért minket a Tropicarium. Onnan lehet felismerni, hogy a növényekből ömlik a buborék... ;)
A héten beszaladtam mert kértek hozzá egy kis GA tápot és mobillal lecsattintottam. Majd ha lesz egy szusszanásnyi időnk akkor csinálunk róla valami komolyabb leírást.
A képen azért látszik, hogy a bal oldalon tökéletesre lett takarítva a fa a cápaetető kesztyűvel. A jobb oldal kicsit ecsetes :D

View attachment 24262
Megvan még ez? Valahogy nem találom...
 
Sziasztok! Remélem jó helyen kérdezem. Mivel érdemes eltávolítani az algát lávakőről/ből, ha mechanikusan nem lehet? :) Sósav segíthet szerintetek?

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Jó a sósav, de utána áztasd 1 órát tiszta vízben
 
Utoljára módosított:
Sziasztok. 5-6mm-es üveghez tudnátok olyan mágneses algakaparót ajanlani, ami mar tapasztalatból bevált nektek?
Én ezt használom:

Teszi a dolgát. Csak sajnos most nincs készleten a GA-ban.
 
Back
Oldal tetejére