1. FONTOS! FÓRUM FRISSÍTÉS A LÁTHATÁRON!

Egy ideje halogatjuk már a fórum motor frissítést. Nagy verzió váltás van, ami azzal is jár, hogy sok új funkció érkezik, de több bővítménnyel használt funkció nem biztos, hogy megmarad ebben a formában. Most már elég sok idő eltelt, hogy a stabil verzió miatt váltsunk. Akinek fontos bookmark, privát üzenete volt, mentse le. Ezeket az alap funkciókat visszahozzuk, de az adat migrálás miatt, az adatok lehet elvesznek majd. Pláne, hogy a jelenlegi üzenetkezelő is csak egy bővítmény ami nem a fórum motor része. Gondoljátok át és nekiesünk valamikor. Az átállás után biztosan lesz majd felület igazítás stb, de a motor sok új dolgot tartalmaz ami elsősorban nektek lesz jobb élmény. Köszi a megértést.
    Értesítés elrejtése
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Akváriumháttér megvilágítása

Kategória: 'Akvárium világítás', témanyitó: Etele, téma nyitása: Febr 10, 2017.

1. Etele

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    6,111
    Hely:
    Budapest XIV.
    Ilyen téma még nincs, én legalábbis nem találtam.

Elég homály terület ez nekem, nyilván leddel érdemes megoldani, és talán így a holdfény effektet is be lehet csempészni, na de honnan érdemes hova világítani a hátteret? Felülről? Alulról? Vagy körbe kell rakni led szalaggal a hátteret és úgy?

Minden infó jöhet. :)

Riri01 és Greg Filth kedvelik.
  2. Etele

Etele Legenda

Tag:
    Szept 7, 2014
    Kedvelik:
    6,111
    Hely:
    Budapest XIV.
    Hát, nem pörög túl a topik.

Akarnék csinálni valamit az új akva mögé, de totál fogalmatlan vagyok sajna. :(

3. xspirit
    Épp nem fórumozik ...

xspirit VIP kertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,736
    Hely:
    Dunaújváros
    Map
    :DVisszaolvasva a topicot én sem tudom melyiket választanám:p Nálam a barkácsáruházból származó talán gipszkartonosáshoz használatos alu U profil van, amit 3m darabokban lehet venni talán 800 pénzért. Beleragasztottam csingcsung ledszalagot, adapter, időzítő és csókolom:). Alulról felfelé világít, és a plafon is jól mutat közben. Az opálfólia szépen elteríti a fényét.

nemjo kedveli.
  4. kriszko
    Épp nem fórumozik ...

kriszko Főkertész

Tag:
    Okt 5, 2016
    Kedvelik:
    443
    Hely:
    Veszprém
    Map
    Szia! Végül megcsináltad?

5. longika
    Épp nem fórumozik ...

longika Főkertész

Tag:
    Márc 13, 2017
    Kedvelik:
    930
    Hely:
    Kulfold
    Nekem tetszik az otlet, lehet megprobalom en is. Gondolom alulrol folfele kell vilagitani, es moge kell tenni egy darab pausz papirt. Ha lesz egy kis idom majd kiprobalom, mert van meg otthon folos ledszalad, mar csak egy tapot kell szereznem valahonnan, vagy elosztani a most meglevot.

6. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris Legenda

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,402
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Ez a topik eleg halott....
    Jo lenne, ha a tapasztalt szakik irnanak ide valamit.
    Momentan nekem fogalmam sincsen, hogy hogyan lehet az akit megvilagitani, ugy hogy ki legyen a hatter sütve...
    A multkoriban fogtam egy ket fenycsöves regi T5 vilagitast es belogattam az akva möge...:( mondanom sem kell minden latszott, meg a legysz...r is, de föleg a fenycsövek es a vilagitotest...a hatter kisüteseböl nem lett semmi.
    Nekem a fal es az akva között kb. 8 cm lehet, mit logassak oda be? Milyen lampat? T5, T8, Reflektor, LED, alulrol, fölülröl stb stb. Ezer kerdes.
    Tenyleg ötletem sincsen, hogy hogyan kellene, pedig igy egy ertekelhetö fotot sem lehet az akvariumrol kesziteni, pedig ideje lenne mar, de enelkül bele sem vagok.
    Igazan megköszönnem, ha valaki/valakik tudnanak ide par fotot felrakni, hogy hogyan oldottak ezt meg...

7. Jopet

Jopet Legenda

Tag:
    Jan 9, 2015
    Kedvelik:
    8,126
    Hely:
    Budapest XIII. kerület
    Map
    @meleagris
    Nálam ENNÉL az akváriumnál egy fehér bútorlap volt az akvárium mögött 5-6 centivel, közöttük alul egy ledszalag. A fehér háttér valószínüleg mindegy hogy mi, maximum annyi hogy ne matt felület legyen, de lehet még ez sem számítk. A fotókon a háttér szépen kiégett mindig, pedig nincs semmilyen fotós tudásom, sem profi technikám hozzá.

8. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris Legenda

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,402
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Köszi az infot, ilyesmikre gondoltam.
    Nalam a nagy akva hatlapjan egy opalszerü folia van, icipicit attetszö. Ezek szerint kell möge tennem egy feher butorlapot vagy egy nagymeretü feher papirlapot?? Erre tudok gondolni, hogy ki legyen sütve a hatter.
    Ezert is irtam a kerdesemet.
    Hol volt nalad a led vilagitas? Az akvarium aljaval egy szintben felragasztva vagy rögzitve valahova?
    Mivel nalam az akvarium 130 cm hosszu, igy azert nem repkednek otthon az ekkora feher butorlapok...
    De köszi a tippet, talan megoldhato egy feher kartonlappal is. Marcsak a hattervilagitast kellene kitalalnom, LED vagy T8, gondolom legalabb vagy 130 cm hosszu.

9. Molnár Béla
    Épp nem fórumozik ...

Molnár Béla Főkertész

Tag:
    Máj 1, 2013
    Kedvelik:
    2,792
    Hely:
    Püspökladány
    Nálam alul felül 2x54w kompakt cső van fehér textil de jól működik;)

szilard61 kedveli.
  10. meleagris
    Épp nem fórumozik ...

meleagris Legenda

Tag:
    Okt 4, 2015
    Kedvelik:
    3,402
    Hely:
    Dreieich, Nemetorszag
    Köszi, lenne fotód esetleg?
    Úgy sokkal jobban el tudnám képzelni...

11. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Sziasztok,

Nem nyitnék új topicot az ötletemnek, de hátha kipróbálta már valaki.

Akvárium háttérnek opál plexit tennék, ami alulról és/vagy felülről megvilágítanék rgb ledekkel.

Ettől azt várnám, hogy tudom a színét változtatni.

Mit gondoltok?

Jövő héten elmegyek a plexis céghez turkálni a kukaládában. Hátha van ott egy darab megfelelő vastagabb opál anyag a teszthez.

12. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi VIP kertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,352
    Hely:
    Budapest XVII.
    Hi!
    Szerintem a plexiből nem fog egyenletesen kilépni a fény. A LED-ek helyén (legyen az alul/felül/hátul) erősebb lesz a fény, esetleg még a LED is látszik (de ez nem biztos).
    A mennyezeti LED panelek alkalmasabbnak tűnnek. 60x60 vagy 120x30 cm-es méretben kaphatók. Abból (azokból) elő lehet állítani a szükséges méretet, egy kis barkácsolással. Tökéletesen homogén világító felületet adnak. Szétszedtem egyet, és felfedeztem benne a huncutságot, hogy mitől lesz annyira tökéletes a fényeloszlás? Ez házilag nem kivitelezhető. A felületarányosan számolva, kb. egy tized(!) áron elő lehet állítani a hatást, mint a hasonló funkciójú kész termékekkel. Persze, az említett lámpák fehér LED-ekkel szereltek. A LED csíkot szükség szerint ki kell cserélned RGB-re. Viszont marad egy igen jó hatásfokú LED-ekkel szerelt, 30-40W-os fehér LED csíkod, újabb barkácsoláshoz! ;)

13. Victor

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,945
    Hely:
    Várpalota város, Veszprém megye
    Map
    Ha jól emlékszem, akkor a GA régi helyén a "Böszme" volt így hátulról megvilágítva, először még valami spec nyomtatott fólia is volt rajta. Én a teljes felületet nem világítanám meg, hanem csak alulról az akváriumot, így a fény elvileg felfele csökkenő erősségű, és kékkel világítva még kicsit természetesebb hatást is nyújthat. Hasonlón én is agyalok, de csak matt üvegfóliával kívülről a hátfalra ragasztva (Praktikerben kapni ilyent) , így ez elvileg nem látszik majd a sárga falam se :D:D (de az sem kizárt, hogy teszek oda egy sötét függöny)
    https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/28205314833/

14. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    @elektrorudi felvetése jó ötleteket indított el.... picit olvasgattam és ha jól értem ezekben a lámpákban valamilyen módon roncsolva van a plexi felülete, ahol kilép a fény. (pl. megmarják vagy lézer pöttöyzik) és az egészen van egy film/fóliaréteg, ami homogénné teszi. Megpróbálok ebbe az irányba menni. Van itthon némi régebben begyüjtött plexi, majd kisérletezek vele, de lehet, hogy van cég aki ezt méretre vágva árulja...
    LINK

Szabó Henrik kedveli.
  15. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,408
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    A plexit mért nem vágod el te? nem olyan bonyolult.

16. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Nem a vágás - bár hogy szép legyen kell egy körfűrész hozzá - hanem a marások elkészítése, hogy megtörjön a fény. De ez mind elmélet. Majd ha a kezelim között lesz az anyag :)

17. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,408
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    A vágást egy dekopírfűrészel is el lehet vágni. Kell hozzá egy egyenes vezető, amivel a plexivel egyűt leszorítod, a dekopír talpára vászont kell ragasztani, hogy ne karcolja a plexit. Meg sok víz, egy spriccelővel, folyamatosan kel spriccelni a vágó lapot és előtte, hogy ne olvassza meg a plexit. Így szép fényes marad a éle, meg nem lesz sorjás.

Luigi13 és AmegA kedvelik.
  18. ierdelyi
    Épp nem fórumozik ...

ierdelyi Kertész szaki

Tag:
    Aug 20, 2017
    Kedvelik:
    182
    Hely:
    Budapest 2. kerület
    Hmm, kösz az ötletet. Eddig az olvadással volt bajom állandóan. Azt hittem gyors a vágó. Kipróbálom.

19. SMAdrián
    Épp nem fórumozik ...

SMAdrián VIP kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    4,408
    Hely:
    Budapest, XI ker.
    A kipróbálást, inkább egy minta darabon próbáld ki, még látod hogy ál rá a kezed. Ne vágjál egyből a mélyben.:);)
    És ha még finomítani akarsz, vágás után, egy hőlégfúvóval, rámelegítesz a élekre . Így a élek nem lesznek olyan vágósak, és megtartja a csillogását. Csiszolóvászonnál ez bemattulna. Ehhez viszont, rutinosabb kéz kell, mert vigyázni kel hogy egyenletes legyen a melegítés.

Luigi13 kedveli.
  20. elektrorudi
    Épp nem fórumozik ...

elektrorudi VIP kertész

Tag:
    Ápr 1, 2017
    Kedvelik:
    1,352
    Hely:
    Budapest XVII.
    Jól látod: Lézerrel pöttyözik. Marással szerintem nem lehet megoldani. De ne legyen igazam... Próba, cseresznye. Esetleg egy próbadarabon kipróbálhatod, hogy valami éles dologgal különböző mélységű és sűrűségű karcokat készítesz a felületen.
    Bármelyik plexis cég méretre vágja a vásárolt lapot (persze nem ingyen, hiszen hulladéka marad). Ha te vágod el, akkor is lesz maradék.
    Még egy info:
    Ezekben a lámpákban 3mm vastag a diffuzor plexi és 0,1" sűrűn vannak elhelyezve a különböző mélységű és átmérőjű pöttyök. Van még egy matt fólia is előtte a tökéletes fényszórás miatt.

Utoljára módosított: Aug 13, 2018
    AmegA kedveli.

Aktuális oldal megosztása

1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata
    Értesítés elrejtése