• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akváriumháttér megvilágítása

Etele

Kertész bálvány
Ilyen téma még nincs, én legalábbis nem találtam.

Elég homály terület ez nekem, nyilván leddel érdemes megoldani, és talán így a holdfény effektet is be lehet csempészni, na de honnan érdemes hova világítani a hátteret? Felülről? Alulról? Vagy körbe kell rakni led szalaggal a hátteret és úgy?

Minden infó jöhet. :)
 
Hát, nem pörög túl a topik.

Akarnék csinálni valamit az új akva mögé, de totál fogalmatlan vagyok sajna. :(
 
:DVisszaolvasva a topicot én sem tudom melyiket választanám:p Nálam a barkácsáruházból származó talán gipszkartonosáshoz használatos alu U profil van, amit 3m darabokban lehet venni talán 800 pénzért. Beleragasztottam csingcsung ledszalagot, adapter, időzítő és csókolom:). Alulról felfelé világít, és a plafon is jól mutat közben. Az opálfólia szépen elteríti a fényét.
 
Ilyen téma még nincs, én legalábbis nem találtam.

Elég homály terület ez nekem, nyilván leddel érdemes megoldani, és talán így a holdfény effektet is be lehet csempészni, na de honnan érdemes hova világítani a hátteret? Felülről? Alulról? Vagy körbe kell rakni led szalaggal a hátteret és úgy?

Minden infó jöhet. :)
Nekem tetszik az otlet, lehet megprobalom en is. Gondolom alulrol folfele kell vilagitani, es moge kell tenni egy darab pausz papirt. Ha lesz egy kis idom majd kiprobalom, mert van meg otthon folos ledszalad, mar csak egy tapot kell szereznem valahonnan, vagy elosztani a most meglevot.
 
Ez a topik eleg halott....
Jo lenne, ha a tapasztalt szakik irnanak ide valamit.
Momentan nekem fogalmam sincsen, hogy hogyan lehet az akit megvilagitani, ugy hogy ki legyen a hatter sütve...
A multkoriban fogtam egy ket fenycsöves regi T5 vilagitast es belogattam az akva möge...:( mondanom sem kell minden latszott, meg a legysz...r is, de föleg a fenycsövek es a vilagitotest...a hatter kisüteseböl nem lett semmi.
Nekem a fal es az akva között kb. 8 cm lehet, mit logassak oda be? Milyen lampat? T5, T8, Reflektor, LED, alulrol, fölülröl stb stb. Ezer kerdes.
Tenyleg ötletem sincsen, hogy hogyan kellene, pedig igy egy ertekelhetö fotot sem lehet az akvariumrol kesziteni, pedig ideje lenne mar, de enelkül bele sem vagok.
Igazan megköszönnem, ha valaki/valakik tudnanak ide par fotot felrakni, hogy hogyan oldottak ezt meg...
 
@meleagris
Nálam ENNÉL az akváriumnál egy fehér bútorlap volt az akvárium mögött 5-6 centivel, közöttük alul egy ledszalag. A fehér háttér valószínüleg mindegy hogy mi, maximum annyi hogy ne matt felület legyen, de lehet még ez sem számítk. A fotókon a háttér szépen kiégett mindig, pedig nincs semmilyen fotós tudásom, sem profi technikám hozzá.
 
@meleagris
Nálam ENNÉL az akváriumnál egy fehér bútorlap volt az akvárium mögött 5-6 centivel, közöttük alul egy ledszalag. A fehér háttér valószínüleg mindegy hogy mi, maximum annyi hogy ne matt felület legyen, de lehet még ez sem számítk. A fotókon a háttér szépen kiégett mindig, pedig nincs semmilyen fotós tudásom, sem profi technikám hozzá.
Köszi az infot, ilyesmikre gondoltam.
Nalam a nagy akva hatlapjan egy opalszerü folia van, icipicit attetszö. Ezek szerint kell möge tennem egy feher butorlapot vagy egy nagymeretü feher papirlapot?? Erre tudok gondolni, hogy ki legyen sütve a hatter.
Ezert is irtam a kerdesemet.
Hol volt nalad a led vilagitas? Az akvarium aljaval egy szintben felragasztva vagy rögzitve valahova?
Mivel nalam az akvarium 130 cm hosszu, igy azert nem repkednek otthon az ekkora feher butorlapok...
De köszi a tippet, talan megoldhato egy feher kartonlappal is. Marcsak a hattervilagitast kellene kitalalnom, LED vagy T8, gondolom legalabb vagy 130 cm hosszu.
 
Sziasztok,

Nem nyitnék új topicot az ötletemnek, de hátha kipróbálta már valaki.

Akvárium háttérnek opál plexit tennék, ami alulról és/vagy felülről megvilágítanék rgb ledekkel.

Ettől azt várnám, hogy tudom a színét változtatni.

Mit gondoltok?

Jövő héten elmegyek a plexis céghez turkálni a kukaládában. Hátha van ott egy darab megfelelő vastagabb opál anyag a teszthez.
 
Sziasztok,

Nem nyitnék új topicot az ötletemnek, de hátha kipróbálta már valaki.

Akvárium háttérnek opál plexit tennék, ami alulról és/vagy felülről megvilágítanék rgb ledekkel.

Ettől azt várnám, hogy tudom a színét változtatni.

Mit gondoltok?

Jövő héten elmegyek a plexis céghez turkálni a kukaládában. Hátha van ott egy darab megfelelő vastagabb opál anyag a teszthez.
Hi!
Szerintem a plexiből nem fog egyenletesen kilépni a fény. A LED-ek helyén (legyen az alul/felül/hátul) erősebb lesz a fény, esetleg még a LED is látszik (de ez nem biztos).
A mennyezeti LED panelek alkalmasabbnak tűnnek. 60x60 vagy 120x30 cm-es méretben kaphatók. Abból (azokból) elő lehet állítani a szükséges méretet, egy kis barkácsolással. Tökéletesen homogén világító felületet adnak. Szétszedtem egyet, és felfedeztem benne a huncutságot, hogy mitől lesz annyira tökéletes a fényeloszlás? Ez házilag nem kivitelezhető. A felületarányosan számolva, kb. egy tized(!) áron elő lehet állítani a hatást, mint a hasonló funkciójú kész termékekkel. Persze, az említett lámpák fehér LED-ekkel szereltek. A LED csíkot szükség szerint ki kell cserélned RGB-re. Viszont marad egy igen jó hatásfokú LED-ekkel szerelt, 30-40W-os fehér LED csíkod, újabb barkácsoláshoz! ;)
 
Ha jól emlékszem, akkor a GA régi helyén a "Böszme" volt így hátulról megvilágítva, először még valami spec nyomtatott fólia is volt rajta. Én a teljes felületet nem világítanám meg, hanem csak alulról az akváriumot, így a fény elvileg felfele csökkenő erősségű, és kékkel világítva még kicsit természetesebb hatást is nyújthat. Hasonlón én is agyalok, de csak matt üvegfóliával kívülről a hátfalra ragasztva (Praktikerben kapni ilyent) , így ez elvileg nem látszik majd a sárga falam se :D:D (de az sem kizárt, hogy teszek oda egy sötét függöny)
https://www.flickr.com/photos/viktorlantos/28205314833/
 
@elektrorudi felvetése jó ötleteket indított el.... picit olvasgattam és ha jól értem ezekben a lámpákban valamilyen módon roncsolva van a plexi felülete, ahol kilép a fény. (pl. megmarják vagy lézer pöttöyzik) és az egészen van egy film/fóliaréteg, ami homogénné teszi. Megpróbálok ebbe az irányba menni. Van itthon némi régebben begyüjtött plexi, majd kisérletezek vele, de lehet, hogy van cég aki ezt méretre vágva árulja...
LINK
 
@elektrorudi felvetése jó ötleteket indított el.... picit olvasgattam és ha jól értem ezekben a lámpákban valamilyen módon roncsolva van a plexi felülete, ahol kilép a fény. (pl. megmarják vagy lézer pöttöyzik) és az egészen van egy film/fóliaréteg, ami homogénné teszi. Megpróbálok ebbe az irányba menni. Van itthon némi régebben begyüjtött plexi, majd kisérletezek vele, de lehet, hogy van cég aki ezt méretre vágva árulja...
LINK
A plexit mért nem vágod el te? nem olyan bonyolult.
 
A plexit mért nem vágod el te? nem olyan bonyolult.
Nem a vágás - bár hogy szép legyen kell egy körfűrész hozzá - hanem a marások elkészítése, hogy megtörjön a fény. De ez mind elmélet. Majd ha a kezelim között lesz az anyag :)
 
Nem a vágás - bár hogy szép legyen kell egy körfűrész hozzá - hanem a marások elkészítése, hogy megtörjön a fény. De ez mind elmélet. Majd ha a kezelim között lesz az anyag :)
A vágást egy dekopírfűrészel is el lehet vágni. Kell hozzá egy egyenes vezető, amivel a plexivel egyűt leszorítod, a dekopír talpára vászont kell ragasztani, hogy ne karcolja a plexit. Meg sok víz, egy spriccelővel, folyamatosan kel spriccelni a vágó lapot és előtte, hogy ne olvassza meg a plexit. Így szép fényes marad a éle, meg nem lesz sorjás.
 
A vágást egy dekopírfűrészel is el lehet vágni. Kell hozzá egy egyenes vezető, amivel a plexivel egyűt leszorítod, a dekopír talpára vászont kell ragasztani, hogy ne karcolja a plexit. Meg sok víz, egy spriccelővel, folyamatosan kel spriccelni a vágó lapot és előtte, hogy ne olvassza meg a plexit. Így szép fényes marad a éle, meg nem lesz sorjás.

Hmm, kösz az ötletet. Eddig az olvadással volt bajom állandóan. Azt hittem gyors a vágó. Kipróbálom.
 
Hmm, kösz az ötletet. Eddig az olvadással volt bajom állandóan. Azt hittem gyors a vágó. Kipróbálom.
A kipróbálást, inkább egy minta darabon próbáld ki, még látod hogy ál rá a kezed. Ne vágjál egyből a mélyben.:);)
És ha még finomítani akarsz, vágás után, egy hőlégfúvóval, rámelegítesz a élekre . Így a élek nem lesznek olyan vágósak, és megtartja a csillogását. Csiszolóvászonnál ez bemattulna. Ehhez viszont, rutinosabb kéz kell, mert vigyázni kel hogy egyenletes legyen a melegítés.
 
@elektrorudi felvetése jó ötleteket indított el.... picit olvasgattam és ha jól értem ezekben a lámpákban valamilyen módon roncsolva van a plexi felülete, ahol kilép a fény. (pl. megmarják vagy lézer pöttöyzik) és az egészen van egy film/fóliaréteg, ami homogénné teszi. Megpróbálok ebbe az irányba menni. Van itthon némi régebben begyüjtött plexi, majd kisérletezek vele, de lehet, hogy van cég aki ezt méretre vágva árulja...
LINK
Jól látod: Lézerrel pöttyözik. Marással szerintem nem lehet megoldani. De ne legyen igazam... Próba, cseresznye. Esetleg egy próbadarabon kipróbálhatod, hogy valami éles dologgal különböző mélységű és sűrűségű karcokat készítesz a felületen.
Bármelyik plexis cég méretre vágja a vásárolt lapot (persze nem ingyen, hiszen hulladéka marad). Ha te vágod el, akkor is lesz maradék.
Még egy info:
Ezekben a lámpákban 3mm vastag a diffuzor plexi és 0,1" sűrűn vannak elhelyezve a különböző mélységű és átmérőjű pöttyök. Van még egy matt fólia is előtte a tökéletes fényszórás miatt.
 
Utoljára módosított:

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére