• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Akvárium a nappaliba?

novenyesakvariumok

Új regisztrált
Csak egy jó tanács kedves Key mester,
én már megéltem milyen szépen szét tudja cseszni a meleg színvilágú nappali hangulatát egy hidegebb fényű világítás. Főleg kettő, mint a Te esetedben.
Én a helyedben ezt előre tisztáznám az otthoniakkal. Ha szerencséd van, majd csak a sötétebb novemberi-decemberi napokon jön a "felkelés", esetlegesen "forradalom" :thumbup:

Amúgy nem tudom milyen lesz az akvárium, igazából mind1 is, nem tudom elhinni, h ronda, viszont ez a szép üveg irigylésre méltó... Esetleg lehet címet kapni, hol lehet ilyet szerezni?
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

Hmm...a nappalim terrakotta, az egyik aki Kelvinátlaga 7000 körül van a tengerié meg 14000 körüli, szóval, jó hideg, de bárki nézte az akváriumot aksikat esze ágába se jutott bámulás közben a két ellentétes színvilág...(csak nekem meg Neked! ;) )
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

tudod ez olyan, hogyha valaki megnézi, akkor először a látvány rabja lesz. ha az akváriumodat már jó ideje "ismered" elkezd érdekelni, hogy hogyan illeszkedik a környezetbe. és amikor a téli estéken a villanylámpák fel vannak kapcsolva, és az ember azt várná, hogy a halogén izzók meleg fénye a sárgás-pirosas-barnás falról visszaverődve melegséget hoz, és ehelyett a 7000 kelvines fényt kapja, hát... nemtudom... nem hiszem, hogy mindenki tud (akar) ezzel együtt élni. Keymakernél ugyanezt érzem, h ez fog történni. Állólámpa tetején ott az 300as vagy 500as halogén az ablak mellett, a lógatott lámpáiban ugyan nagy valószínűséggel fénycső van, viszont a tejüveg búra barátságossá teszi a fényt, és akkor majd jön a két ADA lámpa...

Bár tudom ez nem lakásberendező oldal, hanem akvakertész, viszont sztem az akváriumján ugysem lesz mit kötözködni :D:D


@Luna: GA-ban elvből nem vásárolok, leírtam ezelőtt is, h miért,ki is tiltottak érte :)
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

És mégis itt vagy ;)

A lámpa fényével kapcsolatban, a kérdésem a következő:
Ezek szerint, egy tengeri akvárium 18.000 Kelvinnel, egy nappaliba sem való? :wtf:
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

novenyesakvariumok said:
Bár tudom ez nem lakásberendező oldal, hanem akvakertész, viszont sztem az akváriumján ugysem lesz mit kötözködni :D

A téma amibe "belekötöttél" érdekes. Mennyire illeszkedik egy hideg vagy meleg nappliba. Mennyire veszi el a figyelmet a lakás többi részéről, vagy éppen mennyire zavaró a fénye egy akváriumnak.

Gyakorlatilag tökmind1 milyen nappliba teszed be. A hideg és a meleg is működik. Természetesen nem cseszi szét a hangulatot és nem kell túldramatizálni, hogy elköltözik a család mert ez badarság. :) De ahol nem volt eddig akvárium ott értelemszerűen más lesz a hangulat. Eddig a "más" nekem leginkább pozitív érzés volt, mintsem negatív. Főleg miután "bezöldülnek" az akváriumok.

A lámpa fénye ideálisabb mint egy T5 ahol szóródik a lakásban mindenfelé, hacsak nem takargatod el de nagyon.

Ha valami miatt változni fog a szoba hangulata, az az lesz, hogy az akváriumos sarok mostantól egy kiemelt rész lesz. Amire eddig talán oda sem figyeltél. De pl nem fogja zavarni a tv/dvd nézést. Ha már dekoráció pl a sziklái jól passzolnak majd a szoba meleg hangulatához. ;)

De hamarosan meglátjuk hogy néz ki mindez Balázsnál.
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

(...) nekem a 6500 kelvin sokkal barátságosabb mint a 2000-4000 kelvin sárga fénye. Rendes fehér, kihozza a dolgok kontúrját, jobban mint a sárga, és mellesleg csak szokás kérdése.


Jó lesz az aki, kellene róla soksok kép :angel: természetes már vizesen :)
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

Őőőőő....

Lehet, hogy hülyeséget mondok, de a növényeknek nem az a legjobb, ha a fény 5000 és 8000 Kelvin között van? :oops: :oops:
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

@Nigro: Megítélésem szerint ebbe a szobába, amit a képen közölt, igenis szarul nézne ki egy 14000res csövekkel megtűzdelt tengeri. Itt nem az a kérdés, hogy a tengeri szép-e, hanem, hogy hogyan hat a környezetére. Sajnos akármilyen szép dolog az akvárium, nem illik mindenhova. Ezt a normális szépérzékkel rendelkező, viszont nem teljesen elvakult ember beismeri. Ennek ellenére vannak kifacsarodott érzékű emberek. Ha nem lennének, a kínai gagyi eladhatatlan lenne.
@Viktor: "Eddig a "más" nekem leginkább pozitív érzés volt, mintsem negatív. Főleg miután "bezöldülnek" az akváriumok."
Ez nekem eddig is írás nélkül is egyértelmű volt, hiszen elvetemült akvarista-növényes vagy. Ha a családodban mindenki úgy gondolkodik mint Te, akkor igazad van. Akárhova tehetsz akváriumot. Nálunk az építész barátnőm egy kicsit más szemmel is nézi a dolgokat. (Talán szerencsére, de ez majd évek múlva kiderül..)

Az akváriumot viszont én is már szívesen megnézném. Túl sokat beszéltünk másról :thumbup:
 
Nah leválasztottuk key naplójából ezt a beszélgetést, mivel ezt itt nem lehet lezárni. ;) key naplóját pedig szétoffoljuk teljesen.

Tehát az akvárium nem csak elvakultaknak jó, bárhova, egy izléses étterem, szálloda, bár, nappaliban is tökéletesen működik.
Valószínűleg téged zavar a fénye, de pár oldalt - bár gondolom ismered őket - azért ajánlok figyelmedbe.

Természetesen sokmindentől függ a dolog, de a nagyon sok jó példa bizonyítja hogy az olajsejkek és focisták luxuskecójától a tip top összerakott nappalikig mindenhol megvalósítható. Lehet hogy azokon a helyeken már mindent elrejt az ember, de a fény nem vágja agyon a hagulatot talán ez volt a beszélgetés kiindulópontja.

http://www.aquariumarchitecture.co.uk/case-studies.html
http://aquariumdesigngroup.com/index2.php?v=v1
http://www.aquaart.com.qa/articles_full ... m=&ucat=4&
http://www.aquabase.com.br/2008/portfol ... tetura.htm

ui: Egyébként nem a lakberendező (interior designer), stylist vágja a szoba hangulatvilágát? Nah ez megint egy másik téma. Nem kötekedés miatt írom. ;)
 
Nálunk az akvárium a sárga nappaliban van. A csövek pedig 10000 K -esek. Nem érzem, hogy sokat rontana a szoba hangulatán. Sőt... Nekem kifejezetten tetszik. :) ;)
 
Roli said:
Nálunk az akvárium a sárga nappaliban van...
A sárga szalonban, Roli? :D
Különben nálunk is halvány sárga színű a nagyszoba, és nem érzem rajta azt, hogy nincs kedvem bemenni, pedig az akvárium fölött 2 db T5-ös 10000K-s van. Mondjuk van mellette másik 4 másfajta, de akkor is.. ;)
 
Nekem lilás-kékes (egy-két árnyalattal halványabb talán, mint a búzavirág) szobában van ilyen hideg fényű akvárium világításom. A "hideg" szobáknak nem tesz jót szerintem inkább. De ez megint ízlés kérdése. :!:
 
Egy gyors képet csattintottam mobillal:
9138853_8ee593c1a0e6620a71a7adabc590f8a8_m.jpg

Egyébként én végigjártam már a sárga színeket 2700- , 4000-, 6000-, 6500°K de azt kell mondjam növényes akváriumokhoz nem illik.
Teljesen más az mikor egy "blackwater" akváriumot nézünk, tea színű víz. Neaonhalak ,sügérek ... Imádom ezt a látványt
kedvenc ilyen akváriumom George Farmertől :
http://www.flickr.com/photos/georgefarm ... otostream/
Gyönyörű, de nincsen benne növény.
Egyébként nekem több akvárium is van a lakásban. Annyit kérnek tőlem szüleim hogy legyen szép,hogyha jönnek a vendégek =) A világításra sose volt panasz, csak hogy sokat fogyaszt a sok akvárium ... ;)
Bocsi a kis offért :oops:
 
Re: Full Opti-White ADA Setup - tervezés alatt

(...) Én letojom mi a trend, nem kell se a hc se a többi. Én a saját aksimon (2 darab, kéne a többes) hogy a 4000 kelvines nem cisnál semmit. Ugyan azt kapja mint a másik, ugyan akkora, és még a szűrése is jobb! és nem, nem nől meg benne a mohán kívül semmi. Biztos én vagyok a béna. A másikban pedig amit tartok minden szép. Nekem tetszik. Sajnos nincs lehetőségem még megcsinálni azt a növényes akváriumot amit szeretnék. És a naplóban le is van írva, az sem lesz "menő" és kicsit ellent mond az itt lévő példának.
Azon kívül pedig, tényleg 6000kelvin fölötti világítás van a szobámban, az éjjeli lámpa pedig csak 3000 körüli, és zavar hogy a kicsi sötét sárga szobát még sárgábbá teszi, amitől még kisebb és még sötétebb tónusúnak tűnik, ami lakberendezési szempontból tovább rontja az amúgy se rózsás helyzetet.
 
Na "skacok", az a helyzet, hogy ez félig-meddig a szakmám is. A filmművészetin volt anno operatőri óránk (nem is kevés) ahol a magyar szakma legnagyobbjaitól tanultunk. Többek között Illés Gyuri bácsitól, aki nem egy oscar díjas operatőrt felnevelt. Tehát a nappali színvilága, a különböző színhőmérsékletű lámpák megvilágítása (súlya) és arányai elég fontosak - és szerényen mondom picit értek is hozzá.

Én azt gondolom, hogy igen, a 300W fémhalogén a maga hideg fényével a jelenleg látható meleg színvilágú hangulatot igenis megváltoztatja. Az biztos, hogy nem tudja majd elnyomni. Ennek egyetlen egyszerű oka van, az ADA lámpák megvilágításának iránya főleg az akira fog koncentrálni, tehát a viszonylag nagy (kb. 40 nm) nappaliban ez csak egy "hidegebb megvilágítású" sarok lesz. A tér nagyrésze továbbra is pontszerű fényekkel melegre lesz világítva. Ugyanakkor a zöld növények és a természetes (remélem az lesz) víz alatti világ látványa jó kontrasztot fog nyújtani a hideg megvilágításnak.

Már a Lizi szobájában tetszett nekem, hogy van egy nagy - meleg fényekkel megvilágított - szoba amiben van egy hűvös fénnyel megvilágított kisebb rész. Kifejezetten jót tett a hangulatnak ez a kontraszt.

A dolog egyébként könnyen eldönthető lesz. Amikor végre készen lesz, meghívok néhány kedves fórumtársat, itt maradnak estig egy sör mellett (mindenkit hozok-viszek kocsival) és beszámolnak a vizuális élményeikről.

Természetesen a topicban általam moderált személyeskedő hozzászólások szerzői nincsenek meghívva. ;) :D
 
Back
Oldal tetejére