• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A szomszéd kertje

Tegnap építettem egy akváriumot a szomszéd családnak. Három gyerkőc van náluk és a kutya után szerettek volna bentre is valami kisállatot. Megkértek a szülők, hogy segítsek nekik összerakni egy akváriumot. Én meg mint egy kisgyerek teljes lelkesedéssel belevágtam. Elsőre összeírtam nekik egy bevásárlólistát egy egyszerű akváriumhoz. Az inspirációt @Molnár Máté egyik utolsó bettás üvege szolgáltatta, amit minden egyes alkalommal megcsodálok, amikor meglátogatom. Tök egyszerű és totálisan algamentes. Szóval miután elküldtem a listát, a válasz késlekedéséből érzékeltem, hogy megdöbbenhettek az akvarista cuccok árain (ezt később el is mondták). Aztán úgy alakult, hogy felszabadult a régi Kerekerdő közepén üvegem, amit később átalakítottam a Tündérkertté. Mivel volt egy használaton kívüli tidal35 szűrőm, azt is nekik adtam. Az afterpartyn pedig vettem kavicsot, fát és egy chihi CII lámpát a megbízásukból. Tegnap miután megjött a növényrendelésük, beragasztottam és beültettem nekik mindent. Jövő héten csinálok majd képet róla milyen lett. Microsorum, anubias, buce, ludwigia és sessilifora került bele. A kinövős részbe meg vitorlavirág, gyompálma és monstera.
 
Micsoda ötlet! Ha otthon és a munkahelyen már nincs több hely egy újabb akváriumnak, építsünk egyet a szomszédnak.👍🏻 Mekkora zseni vagy.😁
Holnap be is csengetek a szomszédomhoz. Van kutyájuk, két gyerek, nekem üre akváriumom, felesleges szűrőm, szóval hátha....
 
Az inspirációt Molnár Máté egyik utolsó bettás üvege szolgáltatta
🥰🥰Az egyik kedvenc, s számomra leg-elfelejthetetlenebb akvárium a fórumon. Nagyon várom már a képeket.

Igazán kedves töled, hogy nekik adtad a használaton kivüli felszerelésedet, na meg, hogy segitesz nekik az akváriumépitésben.👍🏻
 
Én ezt ajánlottam nekik, hogy minél színesebb legyen az üveg. Remélem nem adtam rossz tanácsot. Javítsatok, ha nem kompatibilisek a Bettával:

1 betta
3 oto
5 zöld neon
5 endler
5 pygmy cory

Piros neocaridinákat vittem át nekik az itthoniból, ha nagyon algásodna, kapnak majd malawákat is.
Jaj, csak Bettát és Guppyt ne párosíts, @Bálint Nagy ! :eek:
Bette, Oto, Pygmi stimmel, a többit elhagynám.
 
Hát ebben ugye nem én döntök és egész biztos, hogy nem fognak elhagyni semmit, mert gyerekek számára készült. Amit tehettem, hogy megpróbáltam a lehető legszínesebb/legkisebb(zöldneon)/legpraktikusabb összeállítást csinálni nekik. Gondoljatok bele, hogy mennyivel jobb ez, mint vitorláshalakat nézegetni, húsz másik nagy testű hallal egyetemben egy ekkora üvegben.
Tömegre tulajdonképpen nem sok ez a mennyiség, mert kb ennyi vagy még talán több is volt az előd üvegben, ami betonstabil volt. Ebből ráadásul kinőnek még növények is.
 
Hát ebben ugye nem én döntök és egész biztos, hogy nem fognak elhagyni semmit, mert gyerekek számára készült. Amit tehettem, hogy megpróbáltam a lehető legszínesebb/legkisebb(zöldneon)/legpraktikusabb összeállítást csinálni nekik. Gondoljatok bele, hogy mennyivel jobb ez, mint vitorláshalakat nézegetni, húsz másik nagy testű hallal egyetemben egy ekkora üvegben.
Tömegre tulajdonképpen nem sok ez a mennyiség, mert kb ennyi vagy még talán több is volt az előd üvegben, ami betonstabil volt. Ebből ráadásul kinőnek még növények is.
OK, hogy gyerkőcöknek lesz.
DE
Mit szeretnének a szülők (és Te):
- élményt adni nekik, ezáltal beszippant(hat)ja a hobbi, vagy
- kudarcot, könnyeket, mert "a halak bántják egymást", és egy életre elfordulnak az akváriumtól?

Két válsztási lehetőség van: örömforrás, vagy ILYEN stressz?
 
Back
Oldal tetejére