• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes A Köves

Továbbra sem történtek nagy, előremutató események... Zselés MC szinte nyom nélkül eltűnt, talán egy pamacs, ha megmaradt. Rotala mindjárt kinő az akváriumból - nem csodálkoznék, ha néha magának kapcsolná a lámpát. Aci szintén sikeresen gyökeret vert.
A talajra még rá kell töltenem, túl vékony elől az üvegen, hátul a lávakő-emelésen.. azaz mindenhol. Régen ültettem már no, alapvető hibákat is el kell követni. :LOL:
És hol a bizonyíték? 😁😁😁
 
És hol a bizonyíték? 😁😁😁
Otthon. Jól elzárva. De ha bármi történne velem... tuti megenné az alga az egészet.
Pedig érdemes lett volna képet csattintani, - nem azért mert olyan meseszép, hanem mert tegnap öntöttem még bele talajt és végre lecsipeszeltem a növényeket. Kelleme meglepetés, hogy ez az Amazonia már nem ködöl úgy, mint régen. Simán belekanalaztam a gyerekek egyik homokozós lapátjával, lesüllyedt, elegyengettem, vártam kb. 10 percet és már ültethettem is.
 
Otthon. Jól elzárva. De ha bármi történne velem... tuti megenné az alga az egészet.
Pedig érdemes lett volna képet csattintani, - nem azért mert olyan meseszép, hanem mert tegnap öntöttem még bele talajt és végre lecsipeszeltem a növényeket. Kelleme meglepetés, hogy ez az Amazonia már nem ködöl úgy, mint régen. Simán belekanalaztam a gyerekek egyik homokozós lapátjával, lesüllyedt, elegyengettem, vártam kb. 10 percet és már ültethettem is.
IMG_20210929_141751.jpg
 
#OFF
Az én meglátásom szerint a hardscepet a növenyek "naturalistává egészitik ki".
Ha az akvarium szemszögéböl nezzuk, akkor ez a dal igen talalo hozzá:
#ON
Egyébként a jobb oldali... KŐ a kisebb, csak másképpen lett forgatva, illetve elásva.

Más: kövek közé milyen növény kerüljön? A Tripartita csak időlegesen került oda, az majd megy az irodába.
Elöl MC+Cuba, hátul középen Rotala, szélen Aci. De a kövek közé, Rotala elé kellene még valami....
 
Egyébként a jobb oldali... KŐ a kisebb, csak másképpen lett forgatva, illetve elásva.

Más: kövek közé milyen növény kerüljön? A Tripartita csak időlegesen került oda, az majd megy az irodába.
Elöl MC+Cuba, hátul középen Rotala, szélen Aci. De a kövek közé, Rotala elé kellene még valami....
Én HM fan vagyok, szerintem jól mutatna ott a két kő között egy szép HM bokor.
 
Neked is szép zöld poros az üveg. Mitől lehet ez? Hogyan lehet tőpe megszabadulni? Nem jöttem még rá és keresem a megoldást...elódázni tudtam csak a megjelenését, de az okot nem tudom megszüntetni :(
 
Neked is szép zöld poros az üveg. Mitől lehet ez? Hogyan lehet tőpe megszabadulni? Nem jöttem még rá és keresem a megoldást...elódázni tudtam csak a megjelenését, de az okot nem tudom megszüntetni :(
Sok fény, növények mennyiségéhez képest sok táp, kiegyensúlyozatlan tápozás. Talán nem hagytam ki semmit. Lehet próbálgatni a fentieket, de amíg nem kezelhetetlen, nem nagyon foglalkozom vele.
 
A hétszázát! Van még valaki, aki emlékszik erre a tankra?
Néhány hónapja kifogyott a palack, azóta így döcög. Néha a növények szép hosszú zöld hajkoronát növesztenek. Leszedem, viszem a komposztba és minden megy tovább.
Pár napja költözött egy marék endler guppi és egy félénk harcos az akváriumba. Fotót nem készítettem, elég régóta csak pöfög az akvárium a folyosóra száműzve.
Lányom nagyon szeretne egy saját kis nem növényes(!) akváriumot, most ez az új cél.
 
A hétszázát! Van még valaki, aki emlékszik erre a tankra?
Néhány hónapja kifogyott a palack, azóta így döcög. Néha a növények szép hosszú zöld hajkoronát növesztenek. Leszedem, viszem a komposztba és minden megy tovább.
Pár napja költözött egy marék endler guppi és egy félénk harcos az akváriumba. Fotót nem készítettem, elég régóta csak pöfög az akvárium a folyosóra száműzve.
Lányom nagyon szeretne egy saját kis nem növényes(!) akváriumot, most ez az új cél.
Ha már így felizgatod a publikumot, légyszi kattints egyet. 😉
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére