• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A három jeles szürke nanója

Sziasztok!

Az Elatine meglepő tempóban hozza az új hajtásokat!
Beültettem a E. parvula minit és körbe tűztem mohával a nagy követ.

Azt el is felejtettem írni hogy áthelyeztem az akváriumot az emers kert bal oldala és a paludárium közé.

Bocs de a különböző megvilágítás miatt csak két képen tudom megmutatni:
IMG_5324.JPG


IMG_5325.JPG


Egy ideig ezek az utolsó képek róla:

IMG


IMG


IMG_5308.JPG


A.ttila
 
Szia!
Szépen alakul. Egy dolog volt zavaró eddig, az út szabályossága. De ahogy várható volt, az elatine terjedéséve kezd egyre természetesebb hatást kelteni. A moha jó ötlet volt a kőre, bár szerintem egy kis zöld alga is elég lett volna, amit az idő úgyis megold majd. A távolabbi fotón is nagyon mutatós
 
Sziasztok!

Csak kis változás volt a legutóbbi jelentkezésem óta.
Tegnap a TerraPláza után beugrottam Csillához (star67) pár Hógolyó garnéláért (ez úton is még egyszer köszönöm!).
Így most olyan az akvárium mintha az Rc.-k szellemei szaladgálnának fel-s alá.
Kaptam egy petés nőstényt is ami nagy részben meg is tartotta a petéit, a viszontagságos utazás ellenére (még elkísértek Júliához egy akvárium átrendezésre).

A.ttila
 
Sziasztok!

A garnéla brigád folyamatosan dolgozza a talajt hátulról-előre (föntről-le), ezért le kellett szívnom 1/2cm-t az ösvény elejéről és visszatölteni hátra.
A növények fejlődésével meg vagyok elégedve!
Pár helyen kell még dúsulnia (vagy nekem rásegíteni egy kis áttelepítéssel, ahol már a front üvegen mászna fel az Elatine onnan lecsípve).

K%25C3%25A9p%2520014.jpg


A zavaró fehér pöttyök Pajzs csigák.

A.tila
 
Sziasztok!

A kis bio-droid :D
Mióta túlszaporodtak a Pajzsos csigák, Kagylós rákok, Törpe tányércsigák azóta nem kellett az üveget pucolnom.
Az ok pedig az ily mértékű létszám gyarapodásukra az hogy a Helena és a Boraras is másik akváriumban vadászgat!

Ha nem kellemetlen betolakodóként, hanem segítő társként tekintünk reájuk, akkor ezek a parányi élőlények megszépülhetnek a szemünkben!
Mozgalmas életük figyelése közben pedig ugyanolyan örömöt érezhetünk mintha egy Diszkoszhalas medencét nézegetnénk!
(A boldogság érzet nem méretek, árak, darabszámok emelkedésével nő!)

A.ttila
 
Sziasztok!

Vízcsere előtt csináltam pár képet.

Látszik jobb lent a garnélák pár napos tevékenységének eredménye:
K%25C3%25A9p%2520006.jpg


Kicseréltem három kavicsot az ösvényen, mert nem illettek a sorba (barnás, fényesek voltak a szürke, matt helyett).
Így most az is látszik milyen az alga nélküli színük:
K%25C3%25A9p%2520007.jpg



Középtől kicsit jobbra az aljzat szemcséken két kis kagylós rák (sajnos ennél tisztább képet nem sikerült róluk alkotnom):
K%25C3%25A9p%2520008.jpg


A következő tüneményekről nem tudom mifélék!
A két parvula szálon látható élőlényekre lennék kíváncsi!
Kezdetben a hátsó üvegen alkottak laza telepet, majd szépen szóródtak, az akvárium egyes növényein bandázva.
Szemmel láthatóan azokban kárt nem téve.
Bármilyen tárgy közeledtére menekülnek, mielőtt valamelyik alga fajba szeretnétek besorolni!
K%25C3%25A9p%2520009.jpg


A.ttila
 
Sziasztok!

Az apró buborékos élőlények úgy látszik kirajzottak.
Mára csak az egyik parvula szálon maradt, a többi eltűnt.

A frontüvegnél lévő kavicsokat feljebb emelem, mert hiába szívom le róluk a garnélák által rágörgetett aljzatszemcséket vízcserénél, két nap múlva az első sor megint nem látszik.

Az előző bejegyzésnél nem írtam hogy nem emelem tovább a világítási időt, mert 6-8db (10-15cm-es) fonal algát húztam ki az Elatine közül.
Ezen kívül csak zöld pont van a köveken, de az még a természetesség hatását növeli is (mintha mohacsomók lennének).

A Rotala szépen színesedik.

Tetszik az összkép!
Holnap este Ti is megnézhetitek!
Most megyek vizet cserélni.

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére