• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

A három jeles szürke nanója

Sziasztok!

Ma egy 2/3-os vízcserét csinálok, mert vasárnapig a Balatonon leszek.
Az előző kép két nappal ez előtt készült.
Este megnéztem és a Blixák nem csak új leveleket, hanem az egyikük új oldalhajtást is növesztett azóta!
Az Elatine-ből még a végén gyöp lösz, a bal oldalon már több a növény mint az üres rész (kezdetben fele-fele).

A Ranuculus is szépen hozza az új leveleket.
A régieket levágjam amikor haza jövök?

Robi (robokuty) a találkozón észrevette hogy eregetik az O2 buborékokat a növények.
Régebben nem nagyon tapasztaltam, de ennél a berendezésnél szinte folyamatos (végül is ez a dolguk, csak azt nem tudom honnan veszik a CO2-ot hozzá).

Tápozni még nem tápozok.

A szűrőt még mindíg nem mertem berakni.

A lámpa 3-6 órát világít (attól függően mikor kapcsolja fel a Feleségem, vagy ha nem jut eszébe akkor én mikor haza érek).
Azt elfelejtettem írni, hogy pénteken kicseréltem a csövet benne mert eléggé el volt szürkülve az eleje, meg egy kicsit a vége is!

Az üvegtetőt nem raktam vissza, most nyitott a rendszer.

(felhívom Mindenki figyelmét hogy a példám nem követendő, ez nem ideális módja az akvárium indításnak, eddig szerencsém volt, de bármikor beüthet egy katasztrófa, kipróbálása csak saját felelőségre!!!)

A.ttila
 
Sziasztok!

Megjöttem!

Röpke három óra alatt átfutottam a fórumon az új hozzászólásokat (még jó hogy a nyári pangás van).

Az akváriumocska nem viselte olyan jól a távollétemet mint ahogy azt szerettem volna!
Az Elatinéből 4 csomó elszíntelenedett (átlátszóak lettek a levelei).
Hogy ez a rendszertelen világításnak, a vízcsere hiányának, a két napi sötétségnek, vagy a nagy melegnek tudható be (a Feleségem tegnap reggel jött le a Balatonra)az kérdés!
Minden esetre ráteszem a pilácsot egy idő kapcsolóra.
A Ranunculusnak is bomlanak az emmers levelei, azokat levágom.
A Blixa szépen növekszik.

Most csináltam egy 3/4-es vízcserét és nyomtam bele 1-1 Green Aqua Micro-macrót.

Remélem most helyre áll a rend!

De hogy mi lesz a jövő hét után mikor egész héten nem leszek itthon azt nem tudom!

Holnap csinálok fotót!

A.ttila
 
Sziasztok!

Az ígért kép:


Pár nyesegetni való levél van még!
De nőnek a szép újjak!
IMG


A.ttila
 
Sziasztok!

Még lehet ebből akármi ;) 2 hónap és szép gyeped lesz, az ösvényt meg meglátjuk :)

Kösz Dani!
Remélem is!

Ma megembereltem magam és lenyírtam végre a régi leveleket a Blyxákról, Ranunculusokról.
Volt egy eltévedt Elatine a Blyxák között, gondoltam áthelyezem.
Húztam kifelé és 2,5cm-es gyökere volt!!!
Ez megnyugtató (persze egy tő Ranunculust kihúztam nyesegetés közben véletlen, annak bezzeg nem volt 5x akkora gyökere, de legalább egészséges fehérek).

Úgy vettem észre hogy megállt az Elatine kocsonyásodás is.

A.ttila
 
Sziasztok!

Azt imádom a szűrés nélküli akváriumokban, hogy egy héten belül annak ellenére hogy külön nem telepítem, tele van apró úszó, ugráló, evickélő, mászkáló, csúszó-mászó élőlénnyel a víz és az üveg oldala!
Van három apró csigám (ami a Tropicás zselésekben szokott lenni), a kedvenceim, igazi nano akváriumba valók, remélem jól érzik majd magukat (régen is voltak indítás után, de többnyire egy félév után eltüntek).
Láttam egy bogárszerű mm-es élőlényt is (mint egy apró Ászka) gyalogolni a talaj göröngyökön (ilyenkor sajnálom hogy nem tudok normális fotókat csinálni).
Mindenesetre nem csodálkozom hogy az 1800-as évek első felében több tudóst is rabul ejett a víz alatti világ sokszínűsége, és kezdték kutatni ennek a különleges élettérnek a titkait, összefüggéseit, az élőlények egymásra utaltságának viszonyait!

A.ttila
 
Sziasztok!

Ma megcsináltam este az összes akváriumon a vízcserét, visszatápozást!
Ezen kezelt csap vízzel, a többin 2/3 ozmó 1/3 kezelt csap ment.

Az Elatine mintha jobb képet mutatna most hogy elkezdtem tápozni.
Lehet hogy a fény is kevés.
Amikor vissza jövök szétszedem a 12,5 literes akváriumomat és akkor megkapja annak a 9W-os világítását is.

A.ttila
 
Sziasztok!

Távolról már egész jól néz ki!

IMG


Talán megállt az Elatine kocsonyásodása (legalább is tegnap este nem láttam)!
Most még csinálok egy feles vízcserét, majd egy hét szünet!
Mindenit időkapcsolóra kötök (Köszönet Jani! (DarlaX)) és reménykedem!

Jó hetet nektek!
Gondolok rátok a Balatonon!

A.ttila
 
Rájöttem, hogy azért tűnt úgy, mintha nem lenne benne víz, mert nincs benne szűrőcső ami miatt észrevennéd. Viszont ezt akkor nem kapcsoltam össze, csak amikor mondtad.
Durva, hogy szűrő nélkül üzemel az aki, de szépem fejlődik. :)
 
Sziasztok!

A vízcserék hiánya meghozta a barna algát:

IMG


Ennél azért rosszabbra számítottam!
Lepucolom az üveget, levágom a barnás leveleket, csinálok egy vízcserét.
Lehet hogy emelek a világítás időtartamán is.
Az Elatinéknak 4-5cm hosszú gyökere van (látszik az üvegnél), a rothadásuk megállt!
Bubizik a barna alga.:confused:
A kicsi csigák háromszorosára nőttek!
Holnap szebb képpel jelentkezem!

A.ttila
 
Sziasztok!

Már nem néz ki ilyen rettenetesen!
Az üveg tiszta.
Megcsináltam a vízcserét (8l kezelt csap).
A leveleket majd holnap nyesem le.
Kapott 1-1 pumpálásnyi Green Aqua Micro-macro tápot.

A találkozó tiszteletére majd lesikálom a köveket is!

A.ttila
 
Sziasztok!

Az alga él és virul!
A legfőbb probléma vele, hogy elfogyasztja a kevéske keletkezett CO2-ot!
Lehet hogy be kellene üzemelnem egy szűrőt?

IMG


A.ttila
 
Barna alga tipikusan gyenge szűrés, vagy sok bomló anyag jele. Szóval egy szűrővel csak jót tennél az akinak. Otocinclus-ok szépen falnák addig is de nem ilyen mennyiségben. Még Neritina csigusszal is meg lehetne próbálkozni, de lehet leborotválná az időközben szépen zöldellő Elatine mezőt.
 
Sziasztok!

Kicsit takarítgattam, vizet cseréltem, Álványról fényképeztem!
Nem lett nagyon éles mert még sok minden lebeg a vízben, de legalább nem a remegő kezemben csattintgattam.
Próbáltam több beállítást is.
Ez sikerült a legjobban, csak egy levél van kiégve.
Kettő 9W-os 6500K-es lámpát tettem fölé.

Persze nem tudom hogyan lehet visszanézni a gépen hogy milyen beállításokkal csináltam.

IMG


IMG


Két Elatine szálat már le kellett vágni, mert kimásztak az ösvényre.
Azokat egy-egy lyukba beültettem.
Kiszedtem pár elbarnult gyökeret is.
A Ranunculust is megrendszabályoztam, nagyon futott a Blyxákhoz.

A talaj felszínéről hurkapálcával eltávolítottam az alga réteget, majd leszívtam egy csővel.

A.ttila
 
Szépen fejlődik(y) és jól áll neki a tőled nem megszokott kevésbé dzsungeles stílus;)
Ez nem bántás, hanem elismerés akar lenni:)
Mondjuk elég bátor vagy így szűrő nélkül, de egyenlőre az idő téged igazol.
 
Szia Zoli!

Szépen fejlődik(y) és jól áll neki a tőled nem megszokott kevésbé dzsungeles stílus;)
Ez nem bántás, hanem elismerés akar lenni:)
Mondjuk elég bátor vagy így szűrő nélkül, de egyenlőre az idő téged igazol.

Köszönöm!

Természetesen nem sértődőm meg, hiszen mindenkinél el jön a változtatási igény!
Eddig a fás dzsumbuj tetszett legjobban, de most úgy érzem kicsit más irányvonalakat is kipróbálnék (bár most láttam egy nagyon jó fás új naplót és beindította a fantáziám)!

Az eddigi "Hol a hal "stílusom azért megmarad, csak most kicsit visszaszorul, igaz ez csak garnélás lesz (tiszteletben tartva az állatvédelmi törvényt (15l)).

Nem ez a bátorság, inkább az Elatinére ráengedni az áramlást ültetés után, na ahoz kellett volna kemény legénynek lenni (de én puha voltam).
Természetesen ez sem kockázat mentes, mint ahogy írtam is!
De lassan 24 év távlatából már nem tud egy alga sem megijeszteni!

De lehet a HAC.-ra rá akasztok valamit, nehogy a rossz példát kövessék a kevésbé tapasztaltak!

A.ttila
 
Ranunculus, Blyxa, pont ezeket a növényeket tervezem én is az Elatine-om mellé, plusz egy Althenanthera Mini-n gondolkodom.
Jó izlésed van :)
Viszont a legkisebb első kő belelóg az ösvénybe, vagy picit odébb tenném, vagy az ösvénybe tennék egy kanyart, de ahhoz az elatine-on kell igazítani.
Illetve a középső követ kicsit jobban az élére állítanám, jobban szinkronba jönne a naggyal, így nagyon eltűnik.
Persze ez csak egy tapasztalatlan kezdő véleménye.
 
Sziasztok!

Viszont a legkisebb első kő belelóg az ösvénybe, vagy picit odébb tenném, vagy az ösvénybe tennék egy kanyart, de ahhoz az elatine-on kell igazítani.

Kezdetekben jó volt a helye, de most tényleg máshova kívánkozik!
Kicsit tanácstalan vagyok (tudom három kőből nem lehet nagyot alkotni), ezért kérlek benneteket írjatok hogy hova kerüljön a kis kő ha a másik kettőt nem mozdítom!

Köszönettel!

A.ttila
 
Back
Oldal tetejére