• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

96 literes

Sziasztok!:)
Hú de régen írtam.;) Sok minden nem történt az akvárium életében az elmúlt időszakban, kicsit elhanyagoltam:cool:, a halak etetésén kívül mást nem is csináltam, se nyírás se vízcsere:whistle:. Ennek aztán meg is lett az eredménye:D:
DSCF6113.JPG

Ez pedig egy kép a DIY külső szűrő belsejéről, benne az Eheim compact 1000-es mini pumpával. A PVC cső átmérője 25 cm egyébként, így tényleg egy "mini" pumpáról beszélünk.
DSCF6004.JPG

És így nyomja a vizet:

Köszi, hogy benéztél.;)
 
Sziasztok.
Tegnap bekerült 2 darab black mollly az akváriumba. Illetve sikerült fejlesztenem a DIY felszínleszívóm működését vagyis csak majdnem.
Addig is itt van pár kép, ha valaki kíváncsi, hogy is néz ki.
DSCF6034.JPG


Kicsit közelebbről:
DSCF6027.JPG


Ahogy a képen is látszik falst szív a rendszer ezt szeretném kiküszöbölni egy jól irányzott ragasztópisztolyos lövéssel, a szivacs és a perlon kiszedése a nyitottsága miatt egyszerű, viszont a rotort pár havonta ki kell takarítani ilyenkor a szét szedést/összeszerelést megnehezítheti az előbb említett beavatkozás. Szóval holnap megnézem, hogy tudom majd kivitelezni az összerakását, szerencsére van itthon egy egész fogó arzenál, így szerintem ezzel sem lesz probléma.
Bakker most nézem ,ez egy Aquael belső szűrő..nagyon találó:eek::)
 
Találó, de kivettem, mert ha nem vagyok itthon akkor simán leégne, mert eltud még így is tömődni. De a moha nyíráskor nagyon jó, mert összetudom szedni vele a levágott nyesedéket.
 
Én lehet, hogy megpróbálnám meghosszabbítani a "kosarát" valamivel, pl ha talál rá egy kisebb pille palack, így megnövelhető lenne a rések hossza, kicsit mélyebbre kerülne, illetve a megnövelt (hosszúságú) réseknek köszönhetően lenne benne tartalék. A színtelen pille palack pedig kevésbé feltűnő.
Csak egy ötlet...
 
Szia
Régen jártam a naplódban de pótoltam a lemaradásom. Dobhatnál pár friss képet az akiról.
@Pecás A színtelen pille palack pedig kevésbé feltűnő de a szivacs úgy is látszik sajnos.
 
Szia
Régen jártam a naplódban de pótoltam a lemaradásom. Dobhatnál pár friss képet az akiról.
@Pecás A színtelen pille palack pedig kevésbé feltűnő de a szivacs úgy is látszik sajnos.
Örülök, hogy benéztél.
Jelen pillanatban eldzsungelesedve várja az átalakítást. A lámpa most nem működik, mivel tuningoláson fog átesni, illetve esik át. De itt ez se olyan egyszerű mivel 2 város 4 villamossági boltjában nincs raktáron páramentes foglalat. Így most arra várok, hogy megérkezzenek a helyi boltba a páramentes foglalatok.
 
Utoljára módosított:
@Pecás A színtelen pille palack pedig kevésbé feltűnő de a szivacs úgy is látszik sajnos.
A szivacs lehet az elvágott kosárban, így csak felülről látszik.
Én a kosár meghosszabbítása, ezáltal a beömlő nyílások hosszának növelése és így az eltömődés kockázatának csökkentése kapcsán javasoltam a pille palackos dolgot.
 
A szivacs lehet az elvágott kosárban, így csak felülről látszik.
Én a kosár meghosszabbítása, ezáltal a beömlő nyílások hosszának növelése és így az eltömődés kockázatának csökkentése kapcsán javasoltam a pille palackos dolgot.


Értem és valóban működhet így. :)
 
A szivacs lehet az elvágott kosárban, így csak felülről látszik.
Én a kosár meghosszabbítása, ezáltal a beömlő nyílások hosszának növelése és így az eltömődés kockázatának csökkentése kapcsán javasoltam a pille palackos dolgot.
Ez nem egy rossz gondolat.
Így akár működőképes is lehet az eszköz, na majd elgondolkodom rajta, hogyan lehetne megvalósítani.
Köszi.
 
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy egy 80*30*40 üvegben milyen elrendezés(hàromszög példàul) mutatna jól, fàkkal és kövekkel? A 40 cm a magassàgot jelöli.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok.
Végre megérkeztek a páramentes foglalatok a fénycsövekhez így most már talán sikerül beépíteni őket a lámpába;). Majd hozok pár képet is:) ha valakit érdekel, hogy sikerült a Wromak:D tető átalakítása.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! :)
Régen nem írtam az akváriumomról, ennek több oka is volt. Egyik az, hogy elég ritkán voltam otthon az elmúlt bő egy évben mivel kollégiumba költöztem, aminek következtében szépen elhanyagoltam az akváriumot egészen augusztus végéig. ;)
A hétvégén lőttem róla egy telefonos képet:
emPeAI8ESuWqBA3rWXIDUbq7Mk4ExArJEoGnHLWC-wcm3q0BC29tHtag-ZXxMlyKl9mAAViNla1rEFez4vl50xUurLbD0aS8RTOWgoS_gNMb6bdyxHUW7xcQ3OC65fY835wk2n8yqu9ql9hOqmL_pBfvwxPRiQtutbXoLfzmI1sgUqPw2xCdnk26K9H5V0i8a3oPs2agCPPlX3RPOyGm44ASrSfnRH4uq94aS7qla6Pm_94bhnbghV8nqG7T6ARWrGVwPzlLSB8xIgAAX7ItkgwrHrcdYGeGUz1hWqpfvawVE2mdwWZ-Fmex7f_hs0IJE-Kw-bJMkHjogHFj0H-vxbwSmOQuy6X-SFJ5lyaxA7XiXOlEFQNGdaX6-pWoG1aEWAtspJW0ZQxGXaVEhDr6fRQ_IrRFegYSIzL572ph00xE4dxvih6p0Q7jr2xLecDs80jxdkeQhnHH7_m_mfLOjzXaz2sjuqy8Rme2nx3lSIcKWS7TyWI8JGhenbAcs3rVLZKfkgIetgHM4ben8mJz5ybl6Pm80pBfpHEUtb_Jd1s=w876-h657-no

A hátteret azóta leszedtem mert nagyon nem tetszett így, hogy nem sikerült rendesen felragasztanom. :banghead:
Világítás: 72 W megy felette 8 és 3/4 órában.
Szűrő: maradt a naplómban már bemutatott böhöm DIY külsőszűrő.
Tápozás: saját keverésű macroval és GA microval történik
Táptalaj: 1,5l Tropica
Talaj: a gyöngykavics :whistle:
CO2: nincs
Lakók: 2 oto, 1 algázó géb, 10 db amanda lazac, 5 amano garnéla, sok Rc, és egy sepregető garnéla.
Növények: anubiasok, cryptok, Hygrophila difformis, -polysperma, Pogostemon helferi, Staurogyne repens(ő remélem megmarad még csak 1 hete került be), Microsorum pteropus
Egyelőre ennyi, hétvégén megpróbálók pár jobb képet is csinálni.
Köszi, hogy benéztél.
 
Sziasztok! :)
A Staurgyne repens úgy tűnik, hogy szeretni fogja a helyét mert szépen hozza az élénkzöld leveleket. :D
A GA-ba ma már nem tudtam kimenni, de még szeretnék venni valamilyen Bucephalandra-t is az előtérbe.
A garnélák és halak jól vannak. Ja igen ma kibővült az amanda csapat 19 főre, látványra már majdnem teljes a létszám és nagyon vagányul néznek ki ahogy ide oda úsznak a növények között.
Csináltam képeket is. ;)
Íme:
aPV9_U7NyAN_yX4oV1h250Udf0rFQD1mEicbqoOlI_kVAKQHIl1ZJ-KhFJ01dMX88jbjK7erHMc6c8pWNuiVW-bJS5zErOWomxl6w-u101jmn4RzYkTkQwpyVgn-OJfw7yVNDdy1zYASzDb6RV8NrYP6FGcoBFq5adz1y3YbFKj_UxMFb-jRsX66sRm5XpZtth1jvtqq_tPIWzTEfvic3GhWHydcVPWglE_HgzXgaD_JMRKRk27-JGPZ83Rl8kZyJCIhyttYwMy8hdGJcx-u0rwI_0FphLmY7Yi4PvCfEGiKULokTaHlCCxnnO9V2ywkK2IRF5u3s3X6I4oLAjwey49lEhN25y-YpZ7xt23xKh1oERFHIXbYbHbAX6i0vBVmENRDBVEZDR0m6L8yyHCic5uGFwkfdxMojInRT29M-61QR_B-WD0v0psTOCzhN4F83v8kFqeSLAKmWq-w_Pk6WYzzhlZv6L_0tLWKQ8t63sMon8teMXW5fEv0_-I2lxB8EYfg3U8bA15nPICYhdsMohq7-EK_oGyEBJp7EiQb7eQ=w493-h657-no

Madártávlat :cool:
NpTimCon42GGyhot4SP4Q0LPdQ8RNRE-5EEvys8V8KpSvFbK8Rs5ddOZfsQvMbIXb3MKHNIz1SNH_nd5fY3hOUFonLcpyiYO5k6cdSM6zeRuIONXSk6qC7sPouXJyhkMIg52BecqD-k5xT_7UZW6Cs3DkLLoQp749Fd_bNzsUEdXbWgyAulanteE7axJtsSL8rspBqi8I_1ln7jhs_bBpUzweQYjVDV5tBplxzBivEzDB9gQnFX6HHlMugYy36VB77NKeu7Glu1NKCO4TA4BhcnQhUG6aTZNKxofrzzBYanLuc_XboCBwk4IuWZml8CC5lQuKC_vpuxonq21ZmoiuevbL7ufpOa6KmZphQ9shIURcGC2wH89y_3RbXXrfEzp8JP7OuTGUCJOvTmFtzmgWvhfk6yglCTs9Rk_d6M5s44eFFYeLuZnsp27Vi2RXosuOlBrAdp4tc2E9WsarhcaosyiiOjSSF_Lvf7n2YGt0b3SjKFkHhSG_iQlgZEvE7hQm6rVbcRksnC9hY8Huj8HorPaWSNvftODV1zFMRAj5HM=w493-h657-no

Köszi, hogy benéztél.
 
Back
Oldal tetejére