• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

96 literes

Joci01.14

VIP kertész
Sziasztok. Most készülök átrendezni a meglévő akváriumom. Így gondoltam naplót nyitok neki. Ha minden igaz most pénteken fogom átrendezni. Sajna a növényes akvarisztikára való rátalálás (nigro blogja) az indítás után történt.

Ha előbb meglelem az akvarisztika ezt az igen kifinomult irányát akkor biztos nem követtem volna el olyan baklövéseket mint például: a pénz pocsékolása a belsőszűrőkre ebből nálam már 3 van. Az idő pocsékolásról nem is beszélve amit a takarításukkor követtem el. Amit sokkal hasznosabban is eltölthettem volna mondjuk a a halak nézegetésével, vagy a fórum olvasással.:D Vagy például gyári szettet vásárolni, a fényerő a gyári Wromak tetőben a semmihez hasonló. Most azért már jobb a helyzet egy kicsit, bár lehetne jobb is.

A gyér technikának megfelelően az algák sem kerültek el, a legnagyobb ellenségem a fekete ecset alga, ami mind a mai napig egy tenyérnyi helyen gyönyörű szőnyeget képez. A csigaházakon nőtt vitorlákról már nem is beszélve. Az mondjuk elég vicces látvány amikor már félórája kering körbe szerencsétlen és nyújtózkodik, hogy bele akadjon valamibe. :LOL:

ha már új az elrendezés akkor egy kicsit újítsunk a technikán is.
Akvárium: 96liter, fekete ragasztással.
Szűrés: DIY 19 liter hasznos űrtartalmú, 25 cm átmérőjű és 50 cm magas PVC KGE cső a teste. A "testfolyadék" keringetését pedig egy Eheim compact 1000-es minipumpa látja el. A beltartalom egyenlőre a szivacsban necc zsákban és 7.5 litert ubbink bio balance szűrőanyagban merül ki. Ezt azért szeretném cserélni jobb minőségre, de egyenlőre ez marad, a nagy mennyiség miatt nem hinném, hogy probléma lesz vele.
Világítás: Megmaradt a Wromak tető de egy kis tuningolás után az eredeti 18 watt helyett 51 watt pirítja a szemem vízcsere közben. De tényleg fényévekkel jobb.
CO2: Élesztős rendszer
Tápozás: még gondolkozom a dolgon, hogy legyen. A macro táp saját készítésű. Szeretnék Ga microt beszerezni, de előtte el kell passzolnom az Easy life profitot.
A fauna: 12 vagy 13 darab rózsalazac, egy pár kakadu törpesügér, és kettő darab sziámi algaevő. Egy sepregető garnéla.

A növények: Ebben egy kis segítséget szeretnék kérni, hogy ezek jók lesznek e ezekhez a körülményekhez.
Tehát ezekre gondoltam részben: Hydrocotyle Tripartita Japan most csak 1600 Ft - Green Aqua
Ludwigia sp. most csak 1300 Ft - Green Aqua
Vallisneria spiralis Tiger most csak 1600 Ft - Green Aqua
A többi zöldség: anubias barteri var. nana, Marsilea hirsuta, Cryptocoryne wendtii ’green’, másik Crypto pontosan nem tudom a nevét, Hygropholia polysperma, HM, moha(szerintem karácsonyi), Microsorum pteropus, És még egy valami fűszerű, szerintem saggitaria subullata. Ők már bizonyították rátermettségüket az igénytelenség szempontjából. (y)

Köszi, hogy benéztél. Tisztelettel Joci. :)
 
Sziasztok.
Sajnos az átrendezés idő és alapanyag hiányában elmaradt. Azonban az új szűrőt beüzemeltük, immáron 3 hete teszi a dolgát, és most már azt is mondhatom, hogy elég hatásosan. A víz tiszta a halak jól érzik magukat az algák már kevésbé. (y)
Teszek is fel egy képet a szűrőről, hogyan is néz ki a szekrényben.

DSCF6010.jpg

Az akvárium melletti colás üvegben teszik a dolgukat az élesztő gombák.
További szép estét.
 
Sziasztok.
Sajnos az átrendezés idő és alapanyag hiányában elmaradt. Azonban az új szűrőt beüzemeltük, immáron 3 hete teszi a dolgát, és most már azt is mondhatom, hogy elég hatásosan. A víz tiszta a halak jól érzik magukat az algák már kevésbé. (y)
Teszek is fel egy képet a szűrőről, hogyan is néz ki a szekrényben.

DSCF6010.jpg

Az akvárium melletti colás üvegben teszik a dolgukat az élesztő gombák.
További szép estét.
nem semmi szűrőanyag űrtartalom(y)
 
Szia
Ez a szűrő nem semmi. Rendesen hadat üzentél az algáknak(y). Szerintem jó táp az Easy profító de használj még mellé Easy carbót is. Csodákra képes a növényekkel. Szerintem szép akvárium és elég sok növényed van. Valami követ vagy fát esetleg mindkettőt mindenképpen tennék bele. Sikeres harcot az algák ellen!:)
 
Köszi. Leginkább az ecset volt nagyon zavaró, majdhogynem gyepet alkotott. Azóta amióta megvan a szűrő, nem tért vissza szerencsére, bár a megmaradt ecsetes kavicsokat is ki kellene szedni. Ebben mondjuk a flow csökkenés is közre játszik mivel a 2 motoros belső azért nagyobb orkánt csinált, mint a külső szűrő, de valószínűleg a nagyobb szűrő felület is legalább annyira benne van.
Fa van benne a teteje be van mohásítva, a többi részét az elé boruló növény takarja be de majd kiszabadítom, csak még várok vele, mert nem rég ültettem át pár növényt és megviselte őket ez a művelet egy kicsit.
 
Sziasztok.
Tegnap bekerült 2 darab black mollly az akváriumba. Illetve sikerült fejlesztenem a DIY felszínleszívóm működését vagyis csak majdnem.
Addig is itt van pár kép, ha valaki kíváncsi, hogy is néz ki.
DSCF6034.JPG


Kicsit közelebbről:
DSCF6027.JPG


Ahogy a képen is látszik falst szív a rendszer ezt szeretném kiküszöbölni egy jól irányzott ragasztópisztolyos lövéssel, a szivacs és a perlon kiszedése a nyitottsága miatt egyszerű, viszont a rotort pár havonta ki kell takarítani ilyenkor a szét szedést/összeszerelést megnehezítheti az előbb említett beavatkozás. Szóval holnap megnézem, hogy tudom majd kivitelezni az összerakását, szerencsére van itthon egy egész fogó arzenál, így szerintem ezzel sem lesz probléma.
 
Utoljára módosított:
Megtörtént a szerkezet összeragasztása, simán szét és összeszerelhető az egész így is. (y) Ma reggel már vissza is került a helyére. ;)
 
Sziasztok. :)
Mai nap bekerült pár darab JBL tápgolyó a crypto tövek alá, mert a táptalaj már több mint 2 éves. Van még pár hónap a nyárvégéig, így van idejük kifejteni a jótékony hatásukat.;)
 
A felszínleszívót egy kicsit parkoltatom, egyenlőre mert ahogy összeszedi a leveleket eltömődik és elkezd levegőt nyomni az akváriumba, ami éjszaka leégéshez is vezethet.
Ahogy majd kitalálom, hogy lenne jó kialakítani a peremrészét mutatok képeket is és többet is írok róla.
A szűrő marha jól üzemel, nem csöpög nem ereszt, az algák eltűntek, az áramlás pont jó. Már csak ezeket a nagyon ocsmány fehér csöveket kéne cserélni sötét színűekre. Etetés közben majd próbálok fotót is készíteni.
 
Akkor az ígért kép, a minőségért bocsi, kicsit sötétebb, kicsit homályosabb de a miénk.:) Na meg nézzétek el a maszatos/algás üveget , majd csak vízcserekor lesz letörölve. ;)

DSCF6050.JPG


Ennyi lenne.:)
Azt már tudom, hogy csináltatok a nyáron egy bútorlapkeretet(ha nagyon megjön hozzá a kedvem esetleg faragok is valamit a 3 látható oldalára, persze akkor nem bútorlapból készül a keret max a hátoldala) amivel eltakarom az aljzatot, Szeretném kipróbálni még esőztető nélkül a szűrőt kíváncsi vagyok, hogy csak pipával használva is jó lenne e??o_O
köszi, hogy benéztél.
 
Szia
Szép egészségesek a növényeid.Szépen bubiznak:). Úgy látom nálad minden DIY .Szerintem ez nagyon jó. Én is szeretek barkácsolni a régi akváriumaimban szinte mindent én csináltam. Most egyelőre még gyári cucaim vannak de tervezek egy külső szűrőt a következő akváriumomhoz.
 
Én nagyon szeretek ezekkel bíbelődni, pláne ha sikerül olyat alkotni, ami megfelelően ellátja a feladatát. persze ezek nem is úgy működnek, mint a gyári termékek (pl a difik), de ezt úgy is tudjuk.
Lényeg az, hogy a mostani állapotokhoz lett beállítva a rendszer, és működik is a maga kis megfontolt módján. Most meg már pláne működik a nagy szűréssel. Az ötletelés miatt pedig sosem unom meg. (y)

ui: a bubizásban, nem vagyok biztos, inkább csak a CO2 buborékok akadnak fent a növényeken szerintem.
 
Sziasztok.
Mint írtam feljebb a skimmer, nem működött egy ideje, mert amint a kis rések eltömődtek, levegőt kezdett nyomni és féltem, hogy ez egy idő után a leégéséhez vezet.
Barnapi kolléga kérésére le is írom hogyan készült.
Szóval már régebb óta megvolt az ötlet, de eddig halogattam az elkészítést, de ma rászántam magam.
Van ugye az alap kis belső motoros szűrő: Aquel fan mini+
Itt egy kép az eredeti állapotról:
aquael-plus-mini-fan-filter-1895-p.jpg


Az első dolgom az volt, hogy a nevetségesen apró szivacsot kihajítottam belőle a tartójával együtt.
Azután fogtam a kosarát a szűrőnek, és a rácsok felett közvetlenül elvágtam, ez a művelet egy fleksz-el tökéletesen kivitelezhető. Elvágás után még mindig marad egy kis lap a kosárban na ezt egy éles késsel kivágtam, a feltöltött képen látható az utána visszamaradó fehér csík. Szerencsére ebből semmi nem látszik(y)
Miután lesorjáztam a felületet, beindítottam a köszörűgépünket, és 0,5-1 cm mélységben a kosár 3 oldalán bevágásokat ejtettem. Itt vigyáznom kellett arra, hogy ne merőlegesen illesszem a köszörűgép forgó kövéhez a műanyagot, mert valószínűleg ripityára törne, tehát ferdén tartottam így nem tört el. ;)
Itt látható a hátoldalán az egyik bemetszés.
DSCF6077.JPG

Mivel szerettem, volna, hogy minden oldalról szívjon így a képen is látható elvékonyított területeken is bemetszéseket ejtettem, ezeket már a flekszel csináltam.
Miután kész lettem az összes durvább beavatkozással fogtam egy smirgli papírt és szépen lekerekítettem az élesebb felületeket.
Ezután lemostam, sebbenzinnel lezsírtalanítottam és szilikonos ragasztóval összeragasztottam, most szárad. Valószínűleg vasárnap teszem bele az akváriumba, addig még egy vödör vízben is menni fog egy éjszakát.

ja itt egy ilyen kép is, ha valakit érdekel, hogy mekkora is lett tulajdonképpen:
DSCF6081.JPG



További szép napot nektek!:)
 
Mai nap volt a vízcsere, megnyírtam a mohát, a DIY felszínleszívóval könnyen ment, nem kellett órákig halászni a hálóval a nyesedéket, mert nyírás közben oda tartottam az olló mellé és beszívta a kis darabokat.(y) +1 ok, miatt jó hogy megcsináltam.
Kivettem a CO2, most meglátjuk, hogy fog fejlődni az akvárium nélküle.
Köszi, hogy benéztél.
 
Sziasztok.
A múlthéten kivettem a 3 hónapja bentlévő szűrőanyagomat és kicseréltem minőségibb(hunwarpféle siporax,substrat pro és matrix trop,) keverékére, na meg ment egy kicsi a meglévőből is, hogy beoltsam az újat. A csere oka az, hogy az "ubbink bio balance" szűrőanyaga vulkanikus kőzetekből áll (állítólag), na most amióta bepakoltam, nem voltak szépek a növényeim, szinte fehérek voltak a csúcshajtások:(, nem volt mit tenni ismét belevetettem magam nigro blogjába, és megkerestem a tápanyaghiányt összefoglaló táblázatot. A problémát sikerült azonosítani mint nitrogén hiányt, valószínűleg másban is hiány szenvedtek a növényeim. Kis utánajárás után az interneten rátaláltam a zeolitra a sügeres akváriumokban kedvelt szűrőmédiára, kis trécselés az ubbink hazai kereskedőivel kiderült, hogy hasonló kémiai szűrést végző anyagot a biobalance is tartalmaz. Így a múlthéten úgy vágtam ki az egyik kartondobozba a 6 lityit, hogy egy darab se potyogott ki a zsákból:D. Azóta aztán kezdenek helyre jönni a növényeim a vizem pedig még jobb mint előtte szerintem, de lehet csak én látom tisztábbnak.
Pár kép, a minőség továbbra sem a legjobb, de próbálkozom javítani rajta. Nem mindig sikerül.
Hétfői vízcsere
IMGP2612.JPG

Ha már mindenkinek van emers szigete...:ROFLMAO: Számomra meglepő volt, hogy a Microsorum pteropus-nak mennyire merevek a levelei.
IMGP2616.JPG

Így néz ki most...nekem tetszik;)
IMGP2618.JPG

Szerintem innen a legjobb.(y)
IMGP2637.jpg

A kakadu bepofátlankodott.:whistle:
Még egy:
IMGP2638.jpg

A mycrosoriumról is egy kép. Miért feketedik be a vége, ez természetes folyamat, vagy csak a nagyobb áramlást nem csípi? Egyébként hozza az új leveleket szóval nem hinném, hogy hiányban szenved.
IMGP2644.jpg

További szép estét az erre járóknak.
Köszi, hogy benéztél. :)
 
Back
Oldal tetejére