• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

96 literes

Sziasztok! :)
Az utóbbi időben nem volt túl sok időm foglalkozni az akváriummal a vizsgaidőszak és a karácsony miatt, de ma egy kicsit rendet raktam benne.
Enyhe pont algával küzdöm. Kérdezem is a tapasztaltabb kollégákat, hogy ez a foszfát hiány jele igaz? Illetve elvétve van egy kis staghorn alga is a leveleken és ecset is akad, de ez utóbbi szerencsére csak a gyöngykavicsokon ütötte fel a fejét. :wtf:
Az amanda lazacok újabban bebújnak a sűrűbe és csak elvétve látom őket, ha odaölük az akvárium elé akkor kis idő múlva előjönnek így annyira nem haragszom rájuk bár tudom, hogy ők nem a kedvemért teszik ezt, csupán reménykednek abban, hogy adok nekik kaját. Remélem a csapat bővítése ezt orvosolja majd mert eddig szépen együtt úszott a banda a frontüveg mentén és nagyon szerettem őket ezért a jó szokásukért. ;)
Az 5 amano garnéla köszöni jól van a 3 nőstény szinte folyamatosan petés. A sepregető garnéla is vígan bulizik a sodrásban. A red cherryk pedig kezdik meghódítani az akváriumot. Itt is folyamatosan látok petés mamát. A 3 otohoz holnap szeretnék venni még kettőt és így remélem ők is még jobban fogják magukat érezni.
Növények terén annyi változás történt, hogy a Staurogyne repens felkopaszodott így kidobtam helyére került más. Illetve, hogy a pogok hoztak 2 és 4 kis oldalhajtást, de maguk az öreg tövek elhaltak. Ez számomra meglepő volt, de mivel vígan élnek az új tövek így nem aggódom értük különösebben. (y)
A többi növény pedig nő és este felé rengeteg buborék keletkezik a leveleken így ők biztosan nem érzik rosszul magukat.
Köszi, hogy benéztél. :)
 
Sziasztok!:)
Lőttem ma egy képet, hogy megmutassam nektek mit látni a susnyásból az oldalsó üvegen keresztül. Valahol eltűnve itt van 10enpár db. amanda lazac is. :D Januárban érkezik hozzájuk még 10 db hátha újra felbátorodnak. :)
Köszi, hogy benéztél. ;)
DSCF8432.JPG
DSCF8454.JPG
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! :)

Hát khm! Ez az akvárium 2016 nyarán szárazságra lett ítélve az egyetem miatt. Most is csak egy kérdés erejéig porolom le a naplót.
Az alatta levő szekrény 112 literes(80*35 cm) méretű akvárium elbírására lett gyártva. Na most valamikor a jövőben szeretnék egy 80*40*40 (128l) medencét beállítani magamnak. Adódik a kérdés, hogy vajon elbírja e ez a szekrény a nagyobb mérettel ránehezedő plusz tömeget?
Az a terv, hogy vágatok egy 80*40 cm alapterületű 2 cm vastag bútorlapot a tetejére, amit a most rajta levő 80*35 cm-as laphoz szeretnék erősíteni a jobb tömegeloszlás végett.

Előre is köszönöm a segítséget. ;)
 
Sziasztok! :)

Hát khm! Ez az akvárium 2016 nyarán szárazságra lett ítélve az egyetem miatt. Most is csak egy kérdés erejéig porolom le a naplót.
Az alatta levő szekrény 112 literes(80*35 cm) méretű akvárium elbírására lett gyártva. Na most valamikor a jövőben szeretnék egy 80*40*40 (128l) medencét beállítani magamnak. Adódik a kérdés, hogy vajon elbírja e ez a szekrény a nagyobb mérettel ránehezedő plusz tömeget?
Az a terv, hogy vágatok egy 80*40 cm alapterületű 2 cm vastag bútorlapot a tetejére, amit a most rajta levő 80*35 cm-as laphoz szeretnék erősíteni a jobb tömegeloszlás végett.

Előre is köszönöm a segítséget. ;)
Persze, simán.
 
Sziasztok! :)

Hát khm! Ez az akvárium 2016 nyarán szárazságra lett ítélve az egyetem miatt. Most is csak egy kérdés erejéig porolom le a naplót.
Az alatta levő szekrény 112 literes(80*35 cm) méretű akvárium elbírására lett gyártva. Na most valamikor a jövőben szeretnék egy 80*40*40 (128l) medencét beállítani magamnak. Adódik a kérdés, hogy vajon elbírja e ez a szekrény a nagyobb mérettel ránehezedő plusz tömeget?
Az a terv, hogy vágatok egy 80*40 cm alapterületű 2 cm vastag bútorlapot a tetejére, amit a most rajta levő 80*35 cm-as laphoz szeretnék erősíteni a jobb tömegeloszlás végett.

Előre is köszönöm a segítséget. ;)
Szia!
Én ugyanezen tervet valósítottam meg (félg,mert még nem cseréltem le az akváriumokat)
A bútorlapot ugyanazon cégtől rendeltem,akitől anno a bútort.
Megkérdezték az eredeti méretet,majd jóváhagyva a “bővítési” tervet legyártották a nagyobb bútorlapot.
 
Back
Oldal tetejére