• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 70x30x30 első akvárium a gyerekek szobájába

Szia,

most olvasom csak ezt a naplót. Csak az elején szeretnék szólni, hogy nekem ez a lámpa inkább 2x24W, mint 2x54. Mint amit az első hozzászólásodban írsz. Ezt csak azért lenne érdemes javítani, hogy a későbbiekben a segíőket ez ne zavarja meg.
...
olvasom tovább :)
...
Jól látom, hogy az esőztetőt a hátsó falra tetted?
Ezt lehet szerencsésebb lenne a szívó ág oldalára az oldalfalra tenni. Így egy kicsit jobb lesz az áramlás is.
Ha nem jól láttam, akkor bocs.
A hűtés szerintem jégkockákkal meglehetősen szélmalomharc. Sok értelmét nem látom...
...
Szia

köszönöm az infókat. Hogy tudom javítani a posztban a lámpa erősséget?

Az esőztető előre fele fújja jelenleg a vizet, teszt jelleggel tettem rá és a jobb oldalt fellülre nyomja most a vizet. ( az jó úgy?) A fekete színű alga miatt próbálom az esőztetőt.
 
Én is adnék pár tanácsot ha elfogadod.
Egyetértek @cheetah kollégával az esőztető elhelyezését illetően.Illetve annyit javasolnék még hogy a lámpa kb 13-15 cm-rel az akvárium felett legyen meghajlítva a lábakat ezt el tudod érni.Az első és legfontosabb indoka ennek az algásodás visszaszorítása,de nem utolsósorban így könnyebb lesz majd az akváriumban is matatni.
A hűtésről,ha nem akarsz szerkezettel hűteni akkor a jégkocka helyett jobb megoldás a 1,5 literes ásványvizes palackba sós vizet töltesz és lefagyasztod.Mikor kész akkor úgy ahogy van belerakod az üveget lezárva természetesen az akváriumba.Ez kb 5-6 órán át -2-3 fokot jelent,de sajnos nagy melegben hamarabb kiolvad,ezért legyen bekészítve cseredarab.
A másik amit Én használtam az a PC ventilátorból eszkábált hűtőventi.Ezt meg tudod hajtani régi kiszuperált nokia töltővel úgy hogy a drótokat összekötöd aztán mehet rá a szigetelőszalag.
Jelenleg pedig egy 1500.-Ft-os laptop hűtőt használok USB meghajtással 220 voltról.Ez egy kis átalakítás után pont átéri az akváriumot mélységbe így kettő ventilátor hűti a vizet kb 1,5 óra után 2-3 fokot csökkent a hőmérsékleten.Sajna a panel 4. emeleten 4 emeletes épületben már néha szálmalomharc a víz hűtése de muszáj mert ilyenkor a belső szoba hőmérséklet is felkúszik néha 30 fokra.
Ja igen a legnagyobb területet elfoglaló növényed az utolsó képen itt ni :
IMG_8045.jpg

Ez Heteranthera zosterifolia TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua marha gyorsan nő és nagyon könnyen elnyom mindent.
Én már heti szinten egy maréknyit szedek ki mert tarthatatlan a növekedése.
További sok sikert az akváriumhoz (y)


Szia,

köszönöm az észrevételeket.
Megpróbálom ezt a 1,5 literes palackos megoldást. Miért kell sós víz bele? Milyen arányban kell bele a só?

A zosterofolia (köszi :) nem tudtam a nevet :) azért van, hogy a kis garnélák el tudjanak majd bújni a halak elől... remélem lesznek, mert most is 2 anyuka van tele petékkel.

A jobb alsó növényem nem akar elindulni sajna... abból szeretnék gyepet, de a csigák ott élik a szerelmi életüket :(
 
Miért kell sós víz bele? Milyen arányban kell bele a só?
Azért legyen sós mert az később olvad ki mint a sima víz.Az arány mindegy tegyél bele egy keveset.


A jobb alsó növényem nem akar elindulni sajna... abból szeretnék gyepet, de a csigák ott élik a szerelmi életüket
Próbálkozz inkább monte carloval,szinte mindenkinél itt a fórumon tök jó gyep lett belőle,nem is annyira kényes mint a többi előtéri kis növény.
Itt a fórumon is szoktak hirdetni sokszor eladót,neked még mivel budapesti vagy könnyebb is a helyzeted,mert el tudsz érte ugrani ha valaki meghirdeti.;)


azért van, hogy a kis garnélák el tudjanak majd bújni a halak elől... remélem lesznek, mert most is 2 anyuka van tele petékkel.
Leginkább a moha les majd a búvóhelyük ha elkezd besűrűsödni :)
 
Azért legyen sós mert az később olvad ki mint a sima víz.Az arány mindegy tegyél bele egy keveset.



Próbálkozz inkább monte carloval,szinte mindenkinél itt a fórumon tök jó gyep lett belőle,nem is annyira kényes mint a többi előtéri kis növény.
Itt a fórumon is szoktak hirdetni sokszor eladót,neked még mivel budapesti vagy könnyebb is a helyzeted,mert el tudsz érte ugrani ha valaki meghirdeti.;)



Leginkább a moha les majd a búvóhelyük ha elkezd besűrűsödni :)


köszi

a monte carlo -nak kell co- ha jól tudom.. nem?

jó lenne, ha már az is elkezdene :D
 
Ma össze számoltam az uj jövevényeket 14db pici garnélák van.

Valami apró kerek kis dolgok rohangálnak az akvarium alján. Van tippelek mi lehet az?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Back
Oldal tetejére