• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 70x30x30 első akvárium a gyerekek szobájába

Marcipa

Kertész tanonc
Sziasztok,

Van két kisfiam és a szobájukban elkezdtünk akvarisztikával foglalkozni. Az alap ötlet az volt, hogy szeretnének állatokat. Apa :) kikötése az volt, hogy ok, max akvárium lehet.

Persze elkezdtem nézegetni az internetet és egy kedves barátomtól is kértem segítséget, hogy mire figyeljek. Az alap ajánlata az volt, hogy külső szűrő legyen és normális világítás.

A hely ahova az aki kerülhet egy előre behatárolt hely volt és lényeges volt egy pont akkora akvárium beszerzése. Természetesen nem szabvány méret, miért is legyen egyszerű :)

Egy fórumon találtam egy pont oda illő akváriumot, amire azonnal le is csaptam. (a címben szerepel is 70x30x30 cm)

Ahogy kutattam a neten rátaláltam a Green Aqua -oldalra ahol el is ájultam, hogy ilyen műremekeket lehet találni és építeni.

Ami nekem leginkább tetszik az olyan layoutok ahol fa és kő van kombinálva a növényekkel.

Én az a forma vagyok, aki szereti mindig a legjobb áron megvenni a kiszemelt dolgokat. Azért ez nem volt kis idő, ameddig minden szükséges dolgot felkutattam.

Amit sikerült beszerezni:
Aki - üveg tetővel
Fényforrás - Quad T5 2x54w 6500K
Szűrés - Atman 3337 siporax-al feltöltve
Vasfa -
Kövek - a dunából kifőzve és közös gyűjtés a gyerekekkel
Talaj - Monado 9kg

Növények:
nem tudom a nevüket - majd segítséget kérek szakavatottabb kollégáktól, hogy milyenek a növényeim

Állatok:
Garnélák - Blue rilli 10db

Halak - Copella arnoldi (FECSKENDEZŐ PONTYLAZAC) 11db

Csigaevő csiga - 5db

Az aki. 3 hetet ment állatok nélkül. Napi (házi) micro - és macro adagolás mellett.

Akvarium_112L_+17.jpg


nem vagyok az a tervezgetős professzionális fajta, de azért 1-2 órát eljátszadoztam az elrendezéssel.

Akvarium_112L_+10.jpg


ez lett a "végeredmény" :)

jöhettek a növények.

Akvarium_112L_+8.jpg


Ez volt az első alap, jöhetett a víz.

folytatjuk....
 
Akvarium_112L_+1.jpg

feltöltve vízzel :)

persze nem voltam megelégedve vele, mert a bal alsó növények, mint később kiderült, nagyra nőnek én pedig ide valami füves dolgot szeretnék, aminek kis kagyló forma levelei vannak.

plusz ahogy nézegettem rájöttem, hogy ebből a kötözött növényből a fán nem az lesz amit én szeretnék.

ja.. azt el is felejtettem, nem szeretnék co2-t nincs kedvem bajlódni vele.. persze ez megnehezíti a dolgom ahogy ezt egyre több helyről hallom is.

Elfelejtettem a monado alá táptalajt tenni, ezért is jól megszenvedtem az ültetésekkel.

IMG_7822.jpg


nem volt mit tenni kis kavicsokat tettem ideiglenesen a növények gyökeréhez, hogy bent maradjanak a talajban.

minden jól is alakult, szép tiszta volt a víz ment is a heti 2 vízcsere, majd 2 hét után átálltam heti 1x 30%-ra.

és jött a fekete leves...

IMG_7885.jpg


IMG_7886.jpg


IMG_7887.jpg


elkezdtek barnulni a növények, olyan szinten, hogy az Anubias teljesen eldobta a leveleit :(

egyből telefon a havernak akitől a növények vannak.. mi a gond..

-hozz vízmintát, megmérjük a vized..

naja.. ez volt a baj. Budafokon az egyik legkeményebb a víz a fővárosban. PH-sokkot kaptak a növények.

de nyugtatott a haver, hogy észhez fognak térni.

Közben 2 hét után érkezett még egy kevés növény :D és amikor bekerültek az akiba akkor a kövekre erősítettem a mohákat, a terv az, hogy majdcsak ellepi a moha a kövek felszínét.

folyt köv...

ha akarjátok :p ha nem akkor is :D
 
Az ANubias is hasonlóan tud viselkedni néha mint a Cryptok. Új körülmények között eldobálhatja a leveleit. Ritkán de azért előfordul sajnos.
 
Szia!

Minden kezdet nehéz!
A ma TOP 10-ben ténykedő kertész guruk is biztosan tudnának horror sztorikat mesélni a kezdeti botlásaikról.
Majd belejössz, itt jó helyen vagy.

Nálam akkor rohadtak el így a mohák, amikor túl sűrűn és túl szorosan kötöttem a fára. Legközelebb csak rádobtam pár szálat, az utána beindult rendesen.
Anubias? Passz, nálam mindent túlél, max algás a levele. Adok szívesen az előző pótlására.
Helyedben hátulra tennék érdes tócsagazt, szapora és mutatós fajta.
Van mindig feleslegben mohám is, ugorj fel és vigyél. (Bp., 11.ker.)

üdv
Csilla
 
Szia!

Minden kezdet nehéz!
A ma TOP 10-ben ténykedő kertész guruk is biztosan tudnának horror sztorikat mesélni a kezdeti botlásaikról.
Majd belejössz, itt jó helyen vagy.

Nálam akkor rohadtak el így a mohák, amikor túl sűrűn és túl szorosan kötöttem a fára. Legközelebb csak rádobtam pár szálat, az utána beindult rendesen.
Anubias? Passz, nálam mindent túlél, max algás a levele. Adok szívesen az előző pótlására.
Helyedben hátulra tennék érdes tócsagazt, szapora és mutatós fajta.
Van mindig feleslegben mohám is, ugorj fel és vigyél. (Bp., 11.ker.)

üdv
Csilla

Köszönöm a támogatást!
megdumáljuk majd, mert picit tele lett azóta az aki növényekkel :) nemsokára teszem is fel a következő képeket róluk.
 
nekem volt ilyen anubiasolvadásom, de aztán hozta az új leveleket gond nélkül. ha már van rajta kezdemény, vágd le az olvadtakat.
 
jöjjön hát a folytatás, ahogy ígértem.

Jöttek az első lakók, majd még egy kevés nyövény.

IMG_7902.jpg


Picit a növények is mozgatva lettek és került a fára még egy lángmoha vagy mi :)

IMG_7899.jpg


plusz ez a növény, amiből szeretném, ha egyszer csak szép egybefüggő szőnyeg lenne...

IMG_8013.jpg


Kishaver tele van... de még nem bújtak elő belőle a picik.

eltelt közben kb. 2 hét..

Kezdenek elszaporodni a csigák, tehát a következő a csigaevő csiga és már jöhetnek a halak is.

IMG_8035.jpg


5db került az akváriumba.
 
A halakkal nagy bajban vagyok, mert amit szerettem volna az nem kedvelné sem a növényeket, sem a garnélákat.. tehát sügerek bukta :(

Jött a kutatási fázis, milyen hal lehet az akváriumunkban aki jól is fogja érezni magát a kemény vízben, szép is lesz és békében meg is fér a bentlakókkal.

Először a kalászhalak kerültek előtérbe, ki is néztem a villásfarkúakat közülük.

Amikor elmentem a nagykerbe, hogy megvegyem a halakat és a csigákat, kiderült, hogy most nincs kalászhal. Sebaj.. mi a jó helyette.

Így sikerült összebarátkoznunk a Fecskendező pontylazacokkal.

elsőre egy 10 fős csapat került az akiba.

IMG_8026.jpg


IMG_8033.jpg


az utolsó képen látni, hogy a kövek között megnőtt a növény és a fán is a moha. Jöhetett az első nírás :)

Nyírás előtt:

IMG_8042.jpg


és után:

IMG_8044.jpg


nem mertem nagyon megnírni, nehogy túl leszabdaljam és csak kárt tegyek benne.

a másik növényt is megnyírtam, amiből sikerült az akvárium üresebb részeibe tenni a levágott részekből.

IMG_8043.jpg


IMG_8045.jpg


itt tartunk most....
 
Szia,

most olvasom csak ezt a naplót. Csak az elején szeretnék szólni, hogy nekem ez a lámpa inkább 2x24W, mint 2x54. Mint amit az első hozzászólásodban írsz. Ezt csak azért lenne érdemes javítani, hogy a későbbiekben a segíőket ez ne zavarja meg.
...
olvasom tovább :)
...
Jól látom, hogy az esőztetőt a hátsó falra tetted?
Ezt lehet szerencsésebb lenne a szívó ág oldalára az oldalfalra tenni. Így egy kicsit jobb lesz az áramlás is.
Ha nem jól láttam, akkor bocs.
A hűtés szerintem jégkockákkal meglehetősen szélmalomharc. Sok értelmét nem látom...
...
 
Én is adnék pár tanácsot ha elfogadod.
Egyetértek @cheetah kollégával az esőztető elhelyezését illetően.Illetve annyit javasolnék még hogy a lámpa kb 13-15 cm-rel az akvárium felett legyen meghajlítva a lábakat ezt el tudod érni.Az első és legfontosabb indoka ennek az algásodás visszaszorítása,de nem utolsósorban így könnyebb lesz majd az akváriumban is matatni.
A hűtésről,ha nem akarsz szerkezettel hűteni akkor a jégkocka helyett jobb megoldás a 1,5 literes ásványvizes palackba sós vizet töltesz és lefagyasztod.Mikor kész akkor úgy ahogy van belerakod az üveget lezárva természetesen az akváriumba.Ez kb 5-6 órán át -2-3 fokot jelent,de sajnos nagy melegben hamarabb kiolvad,ezért legyen bekészítve cseredarab.
A másik amit Én használtam az a PC ventilátorból eszkábált hűtőventi.Ezt meg tudod hajtani régi kiszuperált nokia töltővel úgy hogy a drótokat összekötöd aztán mehet rá a szigetelőszalag.
Jelenleg pedig egy 1500.-Ft-os laptop hűtőt használok USB meghajtással 220 voltról.Ez egy kis átalakítás után pont átéri az akváriumot mélységbe így kettő ventilátor hűti a vizet kb 1,5 óra után 2-3 fokot csökkent a hőmérsékleten.Sajna a panel 4. emeleten 4 emeletes épületben már néha szálmalomharc a víz hűtése de muszáj mert ilyenkor a belső szoba hőmérséklet is felkúszik néha 30 fokra.
Ja igen a legnagyobb területet elfoglaló növényed az utolsó képen itt ni :
IMG_8045.jpg

Ez Heteranthera zosterifolia TC most csak 1 500,00 Ft - Green Aqua marha gyorsan nő és nagyon könnyen elnyom mindent.
Én már heti szinten egy maréknyit szedek ki mert tarthatatlan a növekedése.
További sok sikert az akváriumhoz (y)
 
Back
Oldal tetejére