• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

64l recycle

pure07

Kertész szaki
A régi akvárium képét megunva és a növények teljes elburjánzása nem engedte tovább az akvárium átrendezés halogatását, úgyhogy 2 hete muszáj volt átrendeznem. Időm most nem nagyon volt tervezgetésre, úgyhogy úgy döntöttem minden spontán fog jönni miután szétszedem a régit. Nem vettem semmit az új felálláshoz, pedig növényt akartam, de ebben a hidegben inkább nem erőltettem a dolgot.Ez egy teljesen újrahasznosított anyagokból készült akva. A célom jelenleg az volt, hogy egy egyszerű elrendezéssel egy algamentes akváriumot tartsak fent pár hónapig amíg rendeződnek a dolgaim és több időt tudok szentelni újra a hobbinak.
A paraméterek a régiek a növénylista szintén de azért megosztom persze.

Adatok:
- 30*60*36, 64liter
- világítás: 54w pc diy
- szűrés: eheim 2026
- aljzat: jbl aquabasis 2,5l, régi akadama, manado /manadot utálom pedig van belőle még vagy 10liter ezen kívül/
- co2: 5kg palack, papilon reduktor, diffuzor
- tápozás: kh2po4, kno3, k2so4, ga mikro

Növények:
hm, hc, microsorium p.narrow,
karácsony moha, eleocharis parvula, pogostemon erectus,
micranthemum umbrosum, hydrocotyle sibthorpioides

Állatok: pár darab rc, 10db amanda lazac őket kipótolom majd 20ra

2 naposan buborékok nélkül
6886920439_125e2a6e71_z.jpg


Jelenleg 2,5 hetes a vízcseréket nem vittem túlzásba 4 naponta cseréltem kb 50%-ot. Jelenleg ioncserélt vízzel cserélek vizet amit keverek sima vízzel. Nem látok különösebb változást egyelőre a csapvízhez képest /tudom ez nem ro/. Jelenleg kb 6-7 lehet az összkeménységem a teszt szerint. Sztem a felkavart aljzatnak köszönhetően algásodom ráadásul az üveg. Nemtom látott e már valaki ilyet én még nem de alga szőrszálak nőnek az üvegen. Zöld fonalalga és az üvegen nő kb fél centinként egy szál. Feljebb húztam a világítást pár napja de a cuba ennek nem nagyon örül. A szép emers cubám szörnyen néz ki de ez várható volt.
Sztem a külsőn még alakítani fogok kicsit szabályosnak érzem jelenleg. Szeretnék bele pár új növényt is amint elmúlnak a fagyok.
Meglátjuk hogy érik össze az akváriumba rakott élővilág 2-3 hónap alatt.
 
Ez az akvárium egy kicsit vakvágány lett főleg az indítás után elromlott világításnak köszönhetően. A cuba meg is adta magát elég gyorsan. A világítást nemrég sikerült helyrehozni de már nem várom meg, hogy mit hoz ki belőle a plusz fény.
Jövő héttől átépítés vár rá úgyhogy megosztom veletek.
Lehet még egyszer megpróbálom majd lekapni hátha készül róla jobb kép is.

7928407168_1f8909a2a1_c.jpg
 
Jobb kép nem lett de megosztom azért.
Az tény, hogy ha megvan a kellő felszerelés az akváriumhoz el lehet kezdeni gyűjteni egy minőségibb fényképezőre! Ennél a hobbinál a határ tényleg a csillagos ég. Na most nekiesem és szétszedem.

7985047530_cfbd649408_b.jpg
 
Back
Oldal tetejére