• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

60x30x30 Erdő

zsool

Főkertész
Sziasztok,

Szinte megszállotja lettem a Viktor által belinkelt maláj forumon posztolt elrendzésnek, és mivel amúgy is terveztem egy új akva indítását, emellett döntöttem.

Akvárium méretei: 60x30x30 fekete fugával
Táptalaj: Dennerle Deponit Mix (1cm) + normál akvárium sóder
Tápozás: Fluval Kit 20g + Fluval, bubiszámlós kerámia diffúzor + Easy Carbo
Világítás: Hopar T5 HO 2x24W/W + 2x24W/B (6h/nap)
Szűrés: Aqua El Multikani 800
Fa: folyópartról gyűjtött uszadékfa
Kövek: beszerzés alatt...

Jelen állapotban még küzdök a penésszel ami a fákon alakult ki. Olvastam, hogy némi só a vízhez adva hamar elűzi. Gondoltam kipróbálom, kárt nem teszek semmiben, mivel elővilág egyenlőre nincs a vizben. A penész még jelen van de mar vesztésre áll. Szintén olvastam hogy az almacsiga előszeretettel lelegeli, de sajna ezidáig nem sikerült egy pédányt sem beszereznem. Ha valakinek van egyéb tapasztalata, ötlete az eltüntetésére szívesen fogadom.

Ami a vízhez adott sót illeti, hatalmas meglepetés ért, mivel a vízben rengeteg apró sórákot fedeztem fel. Valószínüleg a kavics lehetett szennyezett a petéjükkel. :O Tanulság: a kavicson sem szabad spórolni :)

A nagynyomású CO2 rendszeremhez már megrendeltem az extra tűszelepet, ami majd kiváltja a Fluval patronos megoldást. A világítási órák számát kiszámoltam a két fehér fénycsővet (48W) és a nettó 45-50 liter vizet figyelembe véve Nigro blogja alapján, de nem vagyok benne biztos hogy megfelelő. Mind a 4 csövet üzemeltetem (2x24W/W + 2x24W/B) és így szerintem borul a számolásom. A kék csöveket is figyelembe kell vennem?

Tegnap nem bírtam magammal, és ültettem némi HC-t illetve kötöztem egy kis jávait. Az egyik csere bere fórumon sikerült szert tennem egy nagyobb növény csomagra amit január közepe felé kapok meg.

Néhány kép a jelenlegi álapotról: 60x30x30 Erdős

BUÉK! :)
 
Szerintem minden fának érnie kéne a vízfelszínt! Pl jobbról a második fánál nagyon csúnya a felszínről látható visszatükröződés.
De kíváncsi vagyok milyen lesz növényekkel, az arányok jók! (y)
 
Fotózásnál le lehet ereszteni a vizet és egyből nem lesz tükröződés. Kár, hogy pont az aranymetszésben nincsen semmi.
 
Fotózásnál le lehet ereszteni a vizet és egyből nem lesz tükröződés. Kár, hogy pont az aranymetszésben nincsen semmi.

Még lehet ott valami! Pont ezt akartam hogy beinduljon a fantáziátok és kapjam a rengeteg ötletet. :)
Köszönöm!
A fákat kicsit elszúrtam, kettő is túl rövid lett, de reményeim szerint ott moha lesz így nem lesz tükröződés. :)
 
Utoljára módosított:
Két nappal ezelőtt beszereztem néhány tornyos maláj csigát, és ma fedeztem fel hogy nem túl aktivak. A házukon apró lyukacskákat látok, amely a túl lágy vizre utal. Sima csapvizzel van feltöltve a medence, és semmilyen vízelőkészítót nem használtam mivel jelenleg csak teszt jelleggel üzemel az aki. Néhány szál növény, egy algázó van benne. CO2 beoldás van, dropchecher szerint a szint megfelelő. A vizet JBL Easy teszt 6in1-el megmértem, és a GH 4-7 °d, a KH 6-10°d közé tehető. Ha jól tájékozódtam, ezekkel a paraméterekkel, ilyen eset nem fordulhatna elő. Esetleg valakinek valami tipp hogy mi okozhatja a problémát?

P1050013 | Flickr - Photo Sharing!
 
Sziasztok!

Egy hetes szabadság után hazatérve, szomorúan tapasztaltam hogy a malaj tornyos csigaim csak fekszenek a talajon, immar több mint 24 órája. Némelyik háza a farok résznél kifeheredett és lyukacsos. Néhány kisebbpéldány itt-ott megtalalható, látszólag ők taplalkoznak. JBL vizteszt szerint a viz keménysége, ph-ja rendben van.

Milyen károsanyag lehet a vizben ami ilyen jellegű problémát okozhat? Melyik tesztet (nehézfém) lenne érdemes megvennem?

Időközben elkészült az akvárium bútora is, valamint holnap érnek ide a növények. Nem tudom, mi lehet ami nincs rendben a vizben, de így félek nekilátni az ültetésnek.


image
by zsoolzso, on Flickr

[url=http://www.flickr.com/photos/112994543@N05/11996718463/]
image
by zsoolzso, on Flickr
[/URL]
 
Utoljára módosított:
Nem nincsen Helenam. Látszólag olyan mintha túl lágy lenne a víz, mert kfeheredett a házuk és apro lyukak jelentek meg. Valami nehezfemre gyanakszom, talan réz, mert öreg a ház ahol lakom, meglehet hogy a csövek is öregek, vizelőkészítőt pedig nem használok.
 
Lehet csak az asvanyi anyag keves a csigaknak? Tds kh gh mennyi?
Szia Bálint,

Elvileg az asvanyi anyag rendben van. Csak a fentebb írtakat tudom megerősíteni, a vizet JBL Easy teszt 6in1-el megmértem, és a GH 4-7 °d, a KH 6-10°d közé tehető. Ez kevés lenne? Ahogy párolog a víz, az üveg rendesen vízköves lesz. :(

szerk.: A TDS fogalma eddig nem volt világos számora, de most már kiokosodtam Viktor egyik cikkje alapján. Mivel TDS tesztem nincs, ezért mérni sem tudam. Megpróbálok utána járni, hogy itt a környéken milyenek az átlagos viz paraméterek. :)
 
Utoljára módosított:
Ma reggel megérkeztek a növényeim. :) Azonnal neki is láttam az ültetésnek. Egy német forumon találtam egy tagot (én is itt Németo.-ban élek) aki 10€ küldött egy általam összeállítot csomagot, természetesen a saját akváriumából. Elég sokat, kb. a felét kidobtam, mert egyrészt rengeteget küldött, másrészt sok volt ami útközben tönkrement illetve algás volt.

A lista:
Hydrocothyle cf. tripartita
Hydrocothyle leucocephala
Helanthium tenellum
Helanthium bolivianum 'Horizontalis'
Myriophyllum sp. "Guyana"
Cabomba furcata
Ludwigia palustris x L. repens
Heteranthera zosterifolia
Najas guadaloupensis
Salvinia molesta
Fissidens fontanus


P1180039
by zsoolzso, on Flickr


P1180045
by zsoolzso, on Flickr

További képek:
60x30x30 Erdős - a set on Flickr
 
Igazi ritkaság ez a layout a fórumon, érdekes színfolt lehet még ha kiforrja magát,én figyelni fogom az tuti. Nagyon ígéretes.Különösen tetszik a kis domboldal.Abszolut természetesnek hat már így is hát ha még dúsul...:)
 
Igazi ritkaság ez a layout a fórumon, érdekes színfolt lehet még ha kiforrja magát,én figyelni fogom az tuti. Nagyon ígéretes.Különösen tetszik a kis domboldal.Abszolut természetesnek hat már így is hát ha még dúsul...:)
Köszönöm, jól esnek a szavaid, de már született egy hasonló akvarium, mint ahogy a kezdő hosszászólásban is említettem, megszállottjává váltam, épp ezért próbáltam hasonlót készíteni. Gondoltam tanulni jó lesz. A nanom hamarosan újraindítom, csak még be kell szereznem hozzá néhány dolgot, és abba valalmi saját kreációt szeretnék majd. :)
 
Egy kis update! A víz szépen letisztult, és belekerült a 3db túlélő neonhal is. :) A hét elején kapom az rc-ket, plusz 5 db amanot.


P1190077_1
by zsoolzso, on Flickr

P1190076_1
by zsoolzso, on Flickr

P1190075_1
by zsoolzso, on Flickr

P1190068_1
by zsoolzso, on Flickr

Elfelejtettem megírni, hogy a Hopar T5 HO 2x24W/W + 2x24W/B fénycsöveket lecseréltem 2db Osram HO 24W 6500K -ra. Jelenleg 48W-al világítok.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,

Kezdett nagyon zavarni a buborékrengeteg a vízben, így elkezdtem külső és belső reaktorok világában kutakodni. Ekkor jutott eszembe hogy van egy elfelejtett diffuzorom a Fluvaltól, és tegnap üzembe is helyeztem. A DropChercker épp olyan zöld mint az üveg kerámia diffúzorral, viszont nincsenek buborékok és eltűnt a zavaros vízfelszín is. Van valakinek ezzel az eszközzel tapasztalata? Esetleg valaki elmagyarázná hogyan oldja be a CO2-t a vízbe. Érdekes mert pár másodpercenként felül nagy buborékokat ereget. :O
co2-diff-parts.jpg
 
Utoljára módosított:
Sziasztok,
Tanácsra lenne szükségem! Nem jó az áramlás az akváriumban. A vizet egy esőztetővel nyomom vissza, amit függölegesen állítva a bal hátsó sarokba tettem. Próbáltam már jobb és bal fent oldalon felül vízszintesen elhelyezni de úgy az adott oldalon nagyon nagy, a másikon gyenge a flow. A "fatörzsek" eléggé megfogják a víz mogzgását. Lehet hogy az esőztető eleve felejtős? Ti hogy oldanátok meg?
Válaszokat előre is köszönöm. :)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére