• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 30l nano

@Gyukker nek hála sikerült metszésből beültetnem az újabb monte carlot. Ezzel reményeim szerint nem lesz gond. Gyukker örök hála! Annyit megjegyeznék hogy amiért még a posta költséget sem engedted kifizetni, lesni fogom minden kívánságod és ha tudok már segítek is. Címed megvan, nem menekülsz!!! 😀😀😀
View attachment 84077
Zoli, csak legyen szerencsed hozza.. Csodalom a kitartasodat, hogy tuzon vizen at viszed az akvakat minden nehezseg ellenere is. Nekem ezt latni tobbet er, mint egy postakoltseg.. igy vedd egyenlitve a szamlat ;)
 
Hoppa! Ugye nem a monte carlot falatozza!? :giggle:
Eddig meg szep zold a gyep, csak lesz belole valami..

Ez megmarad meg a sivatagban is.. elpusztithatatlan!
Á nem eszi ám, csak az algát tisztítja róla. Azért ha reggelre nem marad, gondolj arra, hogy mennyire szereted a rákjaidat. 🤣
 
Szerintem ilyen szép még nem volt az akvárium. Igazából egy két helyen van ecset alga de nem vészes. A pont alga és a fonal minimális most. Igaz még csak pár napja ilyen de már látom a változást. Természetesen változtattam most is de most figyelek is hogy mi történik. A hygrophiliat bal hátulról kiszedtem nagyon algas volt és észre vettem hogy sikeresen eltörtem az összes szárát az ültetéskor. Helyette ludwigiat ültettem ami már pár centit nőtt is. Kiszedtem ugye pár hete a marsileat. Nem volt annyira vészesen koszos alatta mint gondoltam de ez is hozzá járult az alga vissza huzodashoz. Aztán emeltem a co2 szintet is. Most várok még egy hetet hogy hogy alakul az alga. Ha kell emelek még. A neo difivel csak az első órában tudom mérni a buborékokat mert az 5 bar nyomás kitolja a vizet belőle. Kíváncsiságból tettem rá egy GA üveg számlálót hát kiderült hogy ezek a rohadt számlálók nem egyformán mérnek és ez állhatott a fél év szenvedése mögött. A neo akril difin 60 bubi per perc az üveg számlálón 135 bubi per perc. Az üveg termékek többet mérnek mint az akril. Én meg újítottam folyamatosan és ezért állandóan állítgatva volt. Először kezdtem nano szettel aztán jött az üveg Ada difi aztán a neo. Halak, garnélák jól vannak. A crs- ek közül nincs petés. A red cherrybol 2-3. Az oto-k olyanok mintha nem is lennének, csak takarításnál látom őket. Mindig hátul gubbasztanak. Szerintem egyedül ők nem érzik jól magukat. Még mindig csak teljes méretű képet tudok feltölteni, ha kicsiben akarom akkor elfekteti sajnos. Bocsi.
Ja és el kezdtem adagolni heti 2 napra bontva az Ada Green gain plust. Ezt elvileg metszés után három napig kell használni de én minden hétvégén metszem. 5AA24DAC-9AA9-40E7-AD2D-AE47DD023002.jpeg5AA24DAC-9AA9-40E7-AD2D-AE47DD023002.jpeg
 
Szerintem ilyen szép még nem volt az akvárium. Igazából egy két helyen van ecset alga de nem vészes. A pont alga és a fonal minimális most. Igaz még csak pár napja ilyen de már látom a változást. Természetesen változtattam most is de most figyelek is hogy mi történik. A hygrophiliat bal hátulról kiszedtem nagyon algas volt és észre vettem hogy sikeresen eltörtem az összes szárát az ültetéskor. Helyette ludwigiat ültettem ami már pár centit nőtt is. Kiszedtem ugye pár hete a marsileat. Nem volt annyira vészesen koszos alatta mint gondoltam de ez is hozzá járult az alga vissza huzodashoz. Aztán emeltem a co2 szintet is. Most várok még egy hetet hogy hogy alakul az alga. Ha kell emelek még. A neo difivel csak az első órában tudom mérni a buborékokat mert az 5 bar nyomás kitolja a vizet belőle. Kíváncsiságból tettem rá egy GA üveg számlálót hát kiderült hogy ezek a rohadt számlálók nem egyformán mérnek és ez állhatott a fél év szenvedése mögött. A neo akril difin 60 bubi per perc az üveg számlálón 135 bubi per perc. Az üveg termékek többet mérnek mint az akril. Én meg újítottam folyamatosan és ezért állandóan állítgatva volt. Először kezdtem nano szettel aztán jött az üveg Ada difi aztán a neo. Halak, garnélák jól vannak. A crs- ek közül nincs petés. A red cherrybol 2-3. Az oto-k olyanok mintha nem is lennének, csak takarításnál látom őket. Mindig hátul gubbasztanak. Szerintem egyedül ők nem érzik jól magukat. Még mindig csak teljes méretű képet tudok feltölteni, ha kicsiben akarom akkor elfekteti sajnos. Bocsi.
Ja és el kezdtem adagolni heti 2 napra bontva az Ada Green gain plust. Ezt elvileg metszés után három napig kell használni de én minden hétvégén metszem. View attachment 84128View attachment 84128
Jol olvasom 5bar nyomason uzemelteted a rendszert? Ha igen, akkor teljesen felesleges, 1.5bar boven elegendo. Tisztitas utan 1barral is szepen pofog az akril difi, de ha kezd koszosodni az 1bar keves neki.. 1.5barral 1-2hetig siman megy tisztitas nelkul is.
A szamlalok csak tajekoztato jelleguek.. lathatod hany bubival milyen a dc-d.
 
Jol olvasom 5bar nyomason uzemelteted a rendszert? Ha igen, akkor teljesen felesleges, 1.5bar boven elegendo. Tisztitas utan 1barral is szepen pofog az akril difi, de ha kezd koszosodni az 1bar keves neki.. 1.5barral 1-2hetig siman megy tisztitas nelkul is.
A szamlalok csak tajekoztato jelleguek.. lathatod hany bubival milyen a dc-d.
Jól látod 5 bár . Ez akvarisztikai reduktor és nem lehet szabályozni a nyomást. Már a gyártóval is beszéltem emiatt, de ez normális. Jelenleg a dc délután már sárga de szerintem most lesz jó ahogy van.
 
@Gyukker úgy néz ki megmarad. Kb most telt el egy hét. Máskor ilyenkorra már csak nyomokban lehetett Mc-t találni. 😀 Sokkal tartozom!!! Köszi mégegyszer.
View attachment 84392
Zoli, nagyon orulok a sikernek! Ez nomad korulmenyek kozott tenyeszett, mindent ki kell birjon :giggle: ! Meg emersen is okolnyi bokorra nott. En annyit vettem eszre, szereti a vastag tapozast, es a sok fenyt.
Es nem tartozol semmivel, de ezt mar megbeszeltuk!;)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére