• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes 120 literes növényes

Anyira szó szerint nem kell venni. Én arra gondoltam hogy ha már kihűlt a víz, egy újabb meleg víz rá. Én még meg is szoktam mikrózni, ha befér. :)
Nem tudhatjuk mekkorák a fák. 😃 Ha befér a mikróba, akkor csak akad egy edény, ahol forralható 1-2 órát... Viszont forralni csak 1-2 nap áztatás után próbálnám, hogy addig is bevegyen egy csomó vizet. A forró vízben a bennrekedt levegő kitágul és bubi formában távozik. Utána hidegvizes hűtés teljes bemerítéssel 1 órát(levegőbubik helyére még megy víz) , majd újabb 1 óra forralás, hogy jöjjön ki levegő még, és újabb sokk a hideg vízzel. Szerintem 2 ciklus után elmerül... Viszont ez idáig elmélet... Valakinek ki is kéne próbálni... 🙄
 
Nem tudhatjuk mekkorák a fák. 😃 Ha befér a mikróba, akkor csak akad egy edény, ahol forralható 1-2 órát... Viszont forralni csak 1-2 nap áztatás után próbálnám, hogy addig is bevegyen egy csomó vizet. A forró vízben a bennrekedt levegő kitágul és bubi formában távozik. Utána hidegvizes hűtés teljes bemerítéssel 1 órát(levegőbubik helyére még megy víz) , majd újabb 1 óra forralás, hogy jöjjön ki levegő még, és újabb sokk a hideg vízzel. Szerintem 2 ciklus után elmerül... Viszont ez idáig elmélet... Valakinek ki is kéne próbálni... 🙄
a fák nem kicsik... nem férnek bele a mikróba és a legnagyobb edényembe, úgyhogy a forralás, mikrózás kizárt...
annak van értelme szerintetek, hogy beleteszem őket a fürdőkádba és engedek rájuk hol meleg, hol hideg vizet és így áztatom őket pár napig?
 
Nem is értem minek a főzöcske. Én 1hétig szoktam áztatni, előtte langyos vízzel lekefélem, aztán 2naponta lecserélem az elszínezett vízet. 1hét után simán a vízalatt marad súlyozás nélkül.
Mekkora volt az a fa ? Én anno 1 hétig áztattam a 70 cm eres red moor fámat . Két naponta cseréltem rajta a vízet + benne volt a lavorban 2 db vízmelegitő ami max ra volt állítva . S még is több mint egyhétig le kellet súlyoznom! 😉
 
Nem is értem minek a főzöcske. Én 1hétig szoktam áztatni, előtte langyos vízzel lekefélem, aztán 2naponta lecserélem az elszínezett vízet. 1hét után simán a vízalatt marad súlyozás nélkül.
A főzöcske, nem csak a fa lesűjedés miatt van, hanem hogy kiáztason némi nem kívánatos anyagokat, ami később a akváriumba oldódna ki. ;)
 
én is a főzés híve vagyok.
Meleg vízben gyorsabban megszívja magát a fa, és fertőtlenít is.
Nekem van erre a célra egy leselejtezett 30cm magas és 36cm átmérőjű fazekam... szóval ha ebbe belefér a fa fele, akkor fordítás után az egészet tudom 'kezelni'.
Hülyén hangzik de kölcsön tudom adni :ROFLMAO:
 
kaptam @loci1234 -tól mini fissi mohákat, amik részben a fára kerültek, részben a fiam bettás akváriumába, köszönöm Lóci!
a héten beköltözött egy csapat werneri kalászhal az akváriumba, szerencsére jól kijönnek az otókkal és a garnélákkal... 😊
a garnélák pedig remekül vannak, ma láttam több petéset is, nagyon úgy néz ki, hogy @evavigh -nak volt igaza, és a plusz kalcium adagolás megoldotta a problémát, köszönöm, Éva! 😊
@Rudi50 tanácsára vettem s2 pro dimmelőt a lámpámhoz, nagyon tetszik a napfelkelte naplemente szimuláció... 😊
és egy kicsit megnyírtam a növényeket is...

9AC6DAD8-CA88-424C-BF6E-417EC811A6F4.jpeg
 
Back
Oldal tetejére