• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 L EI Natural

Ma mértem vízparamétereket és a nitrit szint elég magas, korai volt betelepíteni a garnélákat, bár nem látszik rajtuk semmi. Épp, hogy adtam nekik egy morzsányi lemezes tápot, nem hiszem, hogy az okozhatta.
PH: 8
GH: 7,5
KH: 8
TDS: 152
NH4: 0
NO2: 0,8
 
Ma mértem vízparamétereket és a nitrit szint elég magas, korai volt betelepíteni a garnélákat, bár nem látszik rajtuk semmi. Épp, hogy adtam nekik egy morzsányi lemezes tápot, nem hiszem, hogy az okozhatta.
PH: 8
GH: 7,5
KH: 8
TDS: 152
NH4: 0
NO2: 0,8

Nagy valószínűséggel NO2 gond meg fog oldódni idővel magától. Eleinte egy picit több vízcsere érdemes lehet és talán úszónövények is segíthetnek valamennyit. Nem a kis adag lemezes táp okozta.
 
Utoljára módosított:
Ma mértem vízparamétereket és a nitrit szint elég magas, korai volt betelepíteni a garnélákat, bár nem látszik rajtuk semmi. Épp, hogy adtam nekik egy morzsányi lemezes tápot, nem hiszem, hogy az okozhatta.
PH: 8
GH: 7,5
KH: 8
TDS: 152
NH4: 0
NO2: 0,8
Ha fiatalok a garnélák, nem lesz bajuk. Nekem csak az isősebbek hullottak el.
 
Ha fiatalok a garnélák, nem lesz bajuk. Nekem csak az isősebbek hullottak el.
Kifejlettek már... 4 nőstény van, meg egy miniatűr, ami véletlenül került be a boltban. De ebben a helyzetben most nehéz bármit is beszerezni, de rajta vagyok az ügyön. Az ovinak raktam össze egy akváriumot, abban rengeteg van, a feleségem egyik kolléganője vitte haza most, hozok tőle majd srácokat. A jelenlegiek egyenlőre még jól elvannak. Mérek megint és ha nem változik cserélek 2-3 liter vizet.
 
TDS méréssel kapcsolatban: ilyen akváriumnál tipikus és normális, ha az első 1-2 hónapban növekszik a TDS, utána pedig beáll egy stabilabb szint köré. Ezt a víz alá kerülő földben végbemenő kémiai, biológiai változások okozzák. Alapjában véve nem érdemes azon rágódni, hogy egy elképzelt cél TDS értéket próbáljunk tartani. pH miatt sem érdemes igazán vegyészkedni, ez többet árthat, míg használhat.
Én a cserevíznél (ha már vegyészkedek), akkor inkább 0-ás keménységű vizet keverek extra kemény csapvízzel, úgy, hogy reális legyen a cserevíz keménysége. GH booster porokban lehet, hogy a Ca és Mg CaSO4 (Kálcium-szulfát) és MgSO4 formában tartalmazzák, míg a csapvízben (tipikusan) más formában van. Föld talajnál a szulfátok nem biztos, hogy a legjobb opciók. Ha jól emlékszem @Bálint Nagy GH Boosterrel állította be a víz keménységet az NPT-jénél és nem okozott gondot. Nekem nincs tapasztalatom NPT esetén GH booseter használatával kapcsolatban.
 
TDS méréssel kapcsolatban: ilyen akváriumnál tipikus és normális, ha az első 1-2 hónapban növekszik a TDS, utána pedig beáll egy stabilabb szint köré. Ezt a víz alá kerülő földben végbemenő kémiai, biológiai változások okozzák. Alapjában véve nem érdemes azon rágódni, hogy egy elképzelt cél TDS értéket próbáljunk tartani. pH miatt sem érdemes igazán vegyészkedni, ez többet árthat, míg használhat.
Én a cserevíznél (ha már vegyészkedek), akkor inkább 0-ás keménységű vizet keverek extra kemény csapvízzel, úgy, hogy reális legyen a cserevíz keménysége. GH booster porokban lehet, hogy a Ca és Mg CaSO4 (Kálcium-szulfát) és MgSO4 formában tartalmazzák, míg a csapvízben (tipikusan) más formában van. Föld talajnál a szulfátok nem biztos, hogy a legjobb opciók. Ha jól emlékszem @Bálint Nagy GH Boosterrel állította be a víz keménységet az NPT-jénél és nem okozott gondot. Nekem nincs tapasztalatom NPT esetén GH booseter használatával kapcsolatban.
A TDS-el egyébként nem szoktam nagyon foglalkozni, másik akváriumnál használom csak visszasózáskor. Így, hogy fele-fele arányban kevertem a csapvizet a 0-ás vízzel, kaptam a következő értékeket, GH: 7,5 KH: 8, nem tudom mennyire felel ez meg jelen esetben?
 
A TDS-el egyébként nem szoktam nagyon foglalkozni, másik akváriumnál használom csak visszasózáskor. Így, hogy fele-fele arányban kevertem a csapvizet a 0-ás vízzel, kaptam a következő értékeket, GH: 7,5 KH: 8, nem tudom mennyire felel ez meg jelen esetben?
KH túl magas, én kb 4-re vinném le.
 
Az első hét végére nagynehezen hozzá jutottam egy kis Pistia-hoz, ami meg is tette hatását, mert a nitrit szint pár nap alatt a felére csökkent. Így most 0,4 ppm. Továbbá sikerült még 3 RC-hez hozzájutni, most már van egy szem fiú is. Láttam az újszülött garnélát, ami az első csapattal került be véletlenül, már egész sokat nőtt, úgy néz ki őt sem zavarta a magas nitrit. Lili közben rendületlenül gyűjti a csigákat az udvaron, napközben vigyáz rájuk, este pedig szabadon engedi őket.
5BC8C548-22F2-4905-9373-45D351D95E47.jpeg
F0C4E6F7-3AFA-4C38-8B71-6214BD934611.jpeg
 
Milyen irányba megy a kicsi akvárium?
Köszönöm a kérdést! Úgy néz ki, egyenlőre minden rendben van. Low ütemben halad minden, én alig látok változást. A Pistia-n észrevenni, megduplázódtak. A növények szépek, egészségesek, algával még nem találkoztam. Igaz paramétereket mostanában nem mértem, vízcsere is csak az az egy volt, csütörtökön lesz 3 hetes, akkor cserélek megint 2,5 litert.
BE123C4D-F1D1-4AEB-B3B5-410AEB8C2595.jpeg
 
Köszönöm a kérdést! Úgy néz ki, egyenlőre minden rendben van. Low ütemben halad minden, én alig látok változást. A Pistia-n észrevenni, megduplázódtak. A növények szépek, egészségesek, algával még nem találkoztam. Igaz paramétereket mostanában nem mértem, vízcsere is csak az az egy volt, csütörtökön lesz 3 hetes, akkor cserélek megint 2,5 litert.

Remek! A low ütem ellenére azért egyértelműen látszik a fejlődés a 12 nappal korábbi képhez képest. Amíg a Pistia nő, addig tutira van elég táp a vízben. (Azt én is megfigyeltem, hogy ilyen kis üvegben a Pistia nem nő nagy méretűre, valahonnan "megsejti", hogy kicsi az akvárium...)

Szerintem 15 napon belül az első növények elérik a vízfelszínt.
 
Back
Oldal tetejére