• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 L EI Natural

Eltelt 1 hónap, most már látszik némi változás. Az Ambulia elérte a felszínt. Bekerült egy kis békatutaj is. A világítás 8 óra, emelek 1 órát. Algának nyoma sincs 🙂

Úgy gondolom, hogy ezzel a kis üveggel remek tudásra és tapasztalatra tettél szert. A növények szépen, algamentesen fejlődnek és a víz is szép tiszta, átlátszó. Persze nem purigén-tiszta.
Mindez egy lámpa és pár marék föld segítségével. Nano méretben. Ilyenkor mindig a nagyobb akváriumboltokban látható millió gizmó, kütyü és vegyszer képe jelenik meg előttem. :)

Pontosan milyen bolti "Bió virágföld"-et használtál? Eddig nekem a legtöbb "általános célú" föld (bolti és egyéb) remekül működött. Viszont ez a kérdés szinte mindig előjön új akvárium indításnál. Az emberek nehezen hiszik el, hogy ezt a kérdést nem kell annyira túlaggódni. Például muskátli is tipikusan nő a legtöbb bolti általános virágföldben.
 
Utoljára módosított:
Úgy gondolom, hogy ezzel a kis üveggel remek tudásra és tapasztalatra tettél szert. A növények szépen, algamentesen fejlődnek és a víz is szép tiszta, átlátszó. Persze nem purigén-tiszta.
Mindez egy lámpa és pár marék föld segítségével. Nano méretben. Ilyenkor mindig a nagyobb akváriumboltokban látható millió gizmó, kütyü és vegyszer képe jelenik meg előttem. :)

Pontosan milyen bolti "Bió virágföld"-et használtál? Eddig nekem a legtöbb "általános célú" föld (bolti és egyéb) remekül működött. Viszont ez a kérdés szinte mindig előjön új akvárium indításnál. Az emberek nehezen hiszik el, hogy ezt a kérdést nem kell annyira túlaggódni. Például muskátli is tipikusan nő a legtöbb bolti általános virágföldben.
SPAR-os virágföld.
Most már elmondhatom, hogy kipróbáltam az EI Natural, low-tech és high-tech vonalat is. Egy biztos high-tech akváriumom többet nem lesz 😀
 
Azért nem minden arany, ami fénylik. A 7 RC-ből már csak 3 maradt. Eszközöltem egy kicsit több, mint 50%-os vízcserét. Most már legalább mérhető a nitrit: 0,4 ppm. Az Ambuliát kicsit megnyírtam.

Sajnos ez előfordulhat akvárium indításkor. Az első 1-2-3 hétben elég sok biológiai és kémiai változás megy végbe egy ilyen akváriumban. Walstad könyben elég sok infó van erről. Nálam amikor földet használtam a kertből, akkor kapásból, indításkor belemehettek a halak és garnélák, viszont egy bizonyos bolti virágföldnél kellett várnom pár hetet. Amúgy RCS-ek sokaknál kiválóan érzik magukat ilyen közegben és szerintem hosszú távon fel fognak szaporodni.

Jó látni, hogy a növények nőnek, mint a bolondgomba.
Az előfordulhat, hogy bizonyos növények hosszú távon (pl bal hátsó) sokkal jobban nőnek, míg mások akár stagnálhatnak is. Ez "benne van a pakliban". Természetes szelekció kicsiben.
 
Utoljára módosított:
Bubizás... :giggle:

A frissen víz alá került földből - a parányi lények tevékenységének köszönhetően - elég sok CO2 kerül a vízoszlopba. És mivel nem kevergeted túl, illetve nem turmixolod a vizet, így a növények megkapják az esélyt, hogy hozzájussanak a szénhez. Sok low-tech akvárium ezen a fronton "vérzik el".
 
Utoljára módosított:
Ma volt időm rendbe rakni az üveget, kicsit elszabadult már a pokol. Nem gondoltam volna, hogy ennyi növény jön ki belőle. Drasztikus volt a nyírás, így minden növénynek kicsit nagyobb teret hagytam és át is rendeztem egy kicsit. Beültettem a Rotala hra-t is. Bekerült 3 db Endler ivadék és egy nagyobb fiúcska. Cseréltem 3 liter vizet is. Most így állunk:
445F7EFD-F73C-4CA2-B1F4-25D70FABF355.jpeg
 
Üdv.

A széntabletta miért kell a talaj alá?
Én azért szoktam tenni a föld alá, mert kedvező a talajban zajló folyamatoknak. Főként az elején, amikor még nem visznek le elég oxigént a gyökerek. Van egy talajvastagság amikor már mindegy a dolog, de mi általában 2-3 cm talajt és rá 4-5 cm kavicsot teszünk, ami azért nem olyan vastag. Szóval jobb a biztonság. Nem véletlen, hogy az ada is használja a metódusában.

Jut eszembe, tehetnél fel friss képeket.
 
Én azért szoktam tenni a föld alá, mert kedvező a talajban zajló folyamatoknak. Főként az elején, amikor még nem visznek le elég oxigént a gyökerek. Van egy talajvastagság amikor már mindegy a dolog, de mi általában 2-3 cm talajt és rá 4-5 cm kavicsot teszünk, ami azért nem olyan vastag. Szóval jobb a biztonság. Nem véletlen, hogy az ada is használja a metódusában.

Jut eszembe, tehetnél fel friss képeket.
Köszönöm az infót!
20l-es nanoba (25*25cm alapterület) kb. hány darab széntabletta kell?
 
Back
Oldal tetejére