• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

El Natural 10 L EI Natural

2022.09.09
Akvárium
: Dennerle Nano Cube 10L
Világítás: Dennerle Power Led 5.0
Háttér: Fekete fólia
Fűtés: nincs
Hűtés: nincs
Szűrő: nincs
Co2: nincs
Táptalaj: virágföld
Aljzat: Dennerle Nano garnéla aljzat
Dekoráció: nincs
Tápozás: nincs
Halak: nincs
Garnélák: Red Sakura
Csigák: Süncsiga
Növények:
Alternanthera reineckii mini
Bacopa australis
Blyxa japonica
Cryptocoryne albida Brown
Cryptocoryne parva
Hygrophila pinnatifida
Limnobium laevigatum
Ludwigia super Red
Marsilea hirsuta

Feltöltés után a víz kristály tiszta, kb 1/3 csapvíz, 2/3 RO. Elsőre 7 órát világítok, majd kiderül, hogy sok lesz-e vagy sem.
5EDEB898-752D-400D-B075-062069E5940D.jpeg
 
Másnap mértem paramétereket.
TDS: 111
PH: 8
GH: 6
KH: 7
NO2: 0,05
NH4: 0
NH3: 0
Az ammónia vagy tényleg nulla vagy nem jó a tesztem, van vagy legalább 4 éves. A víz kicsit szikes, legközelebbi vízcserénél bele kell nyúlni a GH-ba. Megmértem a csapvizet is, már rég volt vele dolgom, innét ered a hiba oka.
PH: 8
GH: 14
KH: 15
Nem tudom hosszú távon a Blyxa és a Pinnatifida mennyire lesz működő képes, ha nem, cserélem őket Rotala bonsai-ra.
3A6D75D9-345D-41E4-A7F6-D01204B1AF11.jpeg
 
Utoljára módosított:
Másnap mértem paramétereket.
TDS: 111
PH: 8
GH: 6
KH: 7
NO2: 0,05
NH4: 0
NH3: 0
Az ammónia vagy tényleg nulla vagy nem jó a tesztem, van vagy legalább 4 éves. A víz kicsit szikes, legközelebbi vízcserénél bele kell nyúlni a GH-ba. Megmértem a csapvizet is, már rég volt vele dolgom, innét ered a hiba oka.
PH: 8
GH: 14
KH: 15
Nem tudom hosszú távon a Blyxa és a Pinnatifida mennyire lesz működő képes, ha nem, cserélem őket Rotala bonsa-ra.
View attachment 169526
Pinnatifidával nem lesz gond. Gyom.
 
Vízcsere előtt állok, azon gondolkodom, hogy maradjon a pihentetett csapvíz és RO keveréke vagy használt akváriumvíz és RO keveréke legyen?
 
Mi a cél? Lágyítás? Már előre tápozott cserevíz(újrahasznosítás)? Vagy...?
A lágyítás, mivel a csapvíz szikes, bár a másik akváriumom KH-ja 0-1 körül mozog. Nem utolsó sorban a tápozás is meg lenne oldva. Bár nem tudom mennyire lenne szükséges. Az előző setup-ot nem tápoztam. Most úgy csináltam, hogy 3 liter vizet cseréltem, ebből 0,75 a csapvíz, többi RO, így kaptam 5-ös KH-t, a GH-t pedig 8-ig sóztam vissza. Összességében nincs még tapasztalatom, hogy az el naturalnak a csapvíz jobb a CO2 szempontjából vagy nincs jelentősége 🤷‍♂️
 
Összességében nincs még tapasztalatom, hogy az el naturalnak a csapvíz jobb a CO2 szempontjából vagy nincs jelentősége 🤷‍♂️
Növényektől is függ. Ha alacsonyan tartod a kh-t, akkor a levegőből is tud oldódni CO2 (3ppm). A talaj ehhez tud hozzátenni, amit nem szabad erős áramlással kihajtani a vízből. Viszont ez elég korlátozott mennyiségben áll rendelkezésre. A keményvonalas vízinövények a karbonát megbontásával is hozzájutnak a CO2 - höz. Nekik alapvetően egy keményebb víz optimálisabb. A tavamban gh60-kh35 az uralkodó érték. Myriophillum, valiznéria, Sagittaria subbulata, Bacopa caroliniana szépen fejlődnek. De még az E. vivipara és az E. acicularis is túléltek egy telet parti szegélyen. Az fontos, hogy a kh-d ne legyen magasabb a gh-nál, mert a karbonát túlsúlya magya viszonylatban nátriumkarbonát többletet jelent, ami a szikesség fő okozója. A Dél-Alföld jellegzetes sós tavai ezzel vannak tele, jellemzően az algák viselik csak el.
 
Back
Oldal tetejére