• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld-vörös, első akvárium, 125l

Egyébként tényleg elkezdtek nőni a növények. Csomó új hajtás van, a HC is elkezdett újra terjeszkedni, és a Parvula is újra nő, pedig róla már teljesen lemondtam.WP_20161112_14_00_53_Pro.jpg WP_20161110_20_11_09_Pro.jpg
 
Közvetlen vízcsere után. A vízkezelőtől ködös a víz.
Mindenesetre jól megmettszettem mindent. A reménytelenül algás leveleket eltávolítottam. talajporszívóztam stb. Remélem segítenek az alga ellen.
Lehet, hogy jó volna visszatérnem EasyCarbo-ra az Excel-ről az algaellenes hatása miatt. Viszont Excelt azért használok, mert reggel 7-kor szoktam tápozni, meg etetni, de a lámpa csak 11-kor kapcsolódik fel, ez a Carbo szempontjából nem jó, de az Excel aztbkiszem vagy 48óráig megmarad a vízben, ezért figyelni is kell, hogy nehogy túl legyen adagolva.
Szóval dilemmában vagyok, hogy inkább várjak még, váltsak Carbo-ra, vagy próbáljam ki a blackout-ot, vagy keressek valami más módszert.
WP_20161113_21_19_38_Pro.jpg
 
A haditervem a következő az algák ellen:
Vettem Esaycarbot. Ezzel tápozok, most két-három hétig. Visszavettem a világítást 10 óráról 8 órára. Ha nem változik a helyzet, akkor kipróbálom a back out-ot.
Egyelőre változás nem történt alga fronton, dehát türelmes vagyok.
 
A haditervem a következő az algák ellen:
Vettem Esaycarbot. Ezzel tápozok, most két-három hétig. Visszavettem a világítást 10 óráról 8 órára. Ha nem változik a helyzet, akkor kipróbálom a back out-ot.
Egyelőre változás nem történt alga fronton, dehát türelmes vagyok.
Használt az algák ellen a világítás időtartamának csökkentése?
 
Ó, igen azt is írtam, hogy 2 órát csökkentettem rajta. Most 8 órát világít (low tech), szerinted csökkentsem még? Mondjok 6 órára?
Van aki 6 órát világít low-tech-ben. Nem tudom, ha szükségét érzed csökkentheted még, de szerintem 7-7,5 óránál ne legyen kevesebb.
 
Én pl 5 órát világítok, de plusz egy órát süti a nap így télen. De lehet, hogy visszaveszem 4 és félre, mert még teljesen nem tűnt el a zöld szőr alga.
 
Ó, igen azt is írtam, hogy 2 órát csökkentettem rajta. Most 8 órát világít (low tech), szerinted csökkentsem még? Mondjok 6 órára?
Szia!szerintem nem elég a 6 óra.maradjon a 8 körül.atáp mennyiségével játsz szerintem.de abbol se kevesebbet,inkább emeld kicsit.a e carbo és exell között tudomásom szerint annyi a külöbség hogy 2-szer olyan tömény és sokkal tovább megmarad a vízben kb 24 óra.alga ellen mindegy melyiket használod.én 240 literbe 6-6ml mic-mac megy és 5ml exell reggel 6 körül.a világítás du 1 kor kapcsol és 8,5 órát megy.nézd meg a naplómat ha gondolod.hátha segítettem.
 
Sziasztok! Vettem levegőztetőt az akiba. Így megnőtt a vízáramlás is, és az oxigén szint is. A halak nagyon élénkek lettek. Teljesen felpörögtek. Vicces volt. Mintha három napig valami drogot toltak volna... :) Hát ilyen ez az oxigén! Az egész akvárium tisztábbnak néz ki. Gyakorlatilag mindenféle alga eltűnt az akiból, de egy nem akar tágítani. Azt hiszem Cladophora. Nem eszik az algaevők... A HC-met teljesen ellepte. Nagyon ronda lett. Úgy döntöttem, kiszedem az egészet. Mert a kalászkalak is előszeretettel csipkedték ki, húzgálták fel. Főleg, hogy mostmár nagy "krokodilok" egész könnyen megy nekik, egyre többet szednek ki. És egyébként is... Mindig ott maradt alatta a mulm... Nem tudtam kiszedni. Gondolom ezért is szerette annyira az alga. Nincs külsőszűrőm, de addig nem is lesz, amíg a vőlegényemmel saját házba nem költözünk, és végleges, és sokkal praktikusabb helyre nem kerülhet az aki. Szóval kigyomláltam az egész Hc-t. Tartottam egy kis drasztikus mohanyírást, és a salátabárt kiegészítettem anubias-szal, és egy kis lileapolis-szal. Most érdekesen színesnek néz ki az egész. Elég össze-vissza hatása van, de élénk foltja a lakásnak.
 
Back
Oldal tetejére