• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld-vörös, első akvárium, 125l

Egy kis helyzetjelentés:
Tápozásnál megint változtattam. ProFito: 5ml, Easycarbo: 3,2 ml, Nitro: 1,5 ml, Fosfo: 1,5ml.
Nem tudom, hogy sok -e egy 125l-es akiba az 5 ml ProFito naponta, de egyszerűen nem akarják az alternanthera reineckiijeim összekapni magukat. A többi növény jól néz ki, de neki lyukadnak a levelei. Olyan, mintha kálium hiány lenne, de egy idő után a régi levelek átlátszóak lesznek, és egyszerűen szétfoszlanak, lehullanak. Ennek ellenére viszont hozza az új hajtásokat. Eredetileg ProFitoból 2,4 ml-t adagoltam naponta. aztán emeltem 3-ra, 4-re, most 5-re. Mindig látok javulást, egy-egy adagnövelésnél, de a növények felkopaszodása nem akar szűnni. Az 5 ml adagolást hétfőn kezdtem, még várok egy kicsit - megint - és meglátjuk, hogy mi lesz.
A Nitrot, és a Fosfot csökkentettem. Nitrát tesztem van, és elég a nitrát így is. Foszfát tesztem nincs, de gondolom az értékei valamilyen szinten összefüggenek a nitráttal...???... o_O :hilarious:

És egy pár kép:
Az "M"-es sztár csiga:

UXns7WyrsanHu2R3XvcWdyGGpzu2paaIYjuJcNmtffAQ4X5j6fXylejBzORQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Csiga, csiga, csiga, csiga... egy kis algával. :oops: Szóval van kékalgám. Legalábbis gondolom, hogy az. Egyszer már megszabadultam tőle manuálisan, de megint vissza jött. A nitrátom ok, az aljzat tisztítva van, a flow-on nem tudok emelni, így is maxon van. Nem tudom mit kéne csinálni vele... :eek:

i0_swJX5LtxNyvQ08l7RPsx_rmQine4sEuvBMNzvB7t6T74xvyNpLa8ki8K4?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

A kis csúnyácska althernanthera csoport

Bk18H0LrefctIgYU8YPml5XxgpKf4ntrhFoyIHoTIY6k24sK7DLVgn5Cx-YM?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Az egyre összefüggőbb zöld, :LOL: Bocs a képért :p

2AY-qG-gzHEtkF_6_Au5ZvqFSKLRcmGPjlFXoRWLV9U-xlBYb6zPoG-c_00M?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Halas csoportkép

aOtrrsz36l-z4yKnZSOFis3MmpZMJSqaNkQuU1lMISBI07bWB_oOKd3gwUbE?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

És egy full. Végül is, összegészében nem néz ki szarul. :) Jól áll neki a távolság. :D

clIgtCVOX-8LqkaB128DbnPJBwZMxm43s3z1h7HRPJgYuWCvz3feePFery3c?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Sziasztok! Utolsó naplózásom óta történt egy-két dolog. Vettem egy akvárium ventilátort, beszereztem 2 féle új növényt, és bővültünk egy lakóval.
Tudom, hogy ventilátort sokkal olcsóbb bütykölni sima PC ventilátorból, meg telefontöltőből, de sok mindent meg tudok csinálni, de elektronikával nem szeretek, vagy inkább nem merek mókolni, még ha nem is bonyolult.
A vízinövények még beazonosításra várnak részemről. A nevüket elmondták a kereskedésben, de mire haza értem velük, hatszor elfelejtettem. Állítólag alacsony fényigényűek, hát, remélem igazat mondtak. Mindenesetre a szememben feldobódott az akvárium. Ezenkívül a garniknak biztos tetszik, hogy dúsabb a növényzet, mert sokkal többször látom őket előbújni.
Az új lakó pedig egy türkizkék kalászhal. Úgy látszik fiú. Reggelente sűrűn szokta hajtani a másik kalászhalakat, és élénk sárga lesz a feje teteje és a háta, és érdekesen rázza a fejét. Majd igyekszem lencsevégre kapni. Egyébként úgy néz ki, ő az úr az akváriumban.
oRGMzoAT-kKDG-urD7zBBvYKgK15APl-lyiJ0fLs5cx0X3CqXt_mHTzrLplQ?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
7zZTpBV8enRTsU2uhrgd29xEVOanFbCRkGjqo6KJoVVwM3dT_6MkY1bacDR0?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
qAOYY_1kpxQkQAVWvBCLgPQ6-p6qYN7jjDO_3662zUaTFiUYTHWu9HZJaCms?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
 
Sziasztok. Egy ideje nem naplóztam a dolgokat. Sajnos történt egy haláleset. Az egyik rózsalazacom kimúlt, úgyhogy ők már csak 8-an vannak. Nem tudom, mi lehetett a baja, én akkor pont nem voltam itthon. De valahogy növekedésben elmaradt a többiektől. Ő kb. 2 cm-es maradt, míg a tőbbiek 3-4 cm-esek.
Viszont a kalászhalaim ívnak. hát nem raktam át őket másik akváriumba, mert iszonyat gyorsak, lehetetlenség őket megfogni, de azt megtettem, hogy felállítottam egy kis akit sózott vízzel, és mohástól átpakoltam a megmaradt ikrákat, amiket nem zabáltak fel a lazacok. Bár nem tudom, hogy ér e egyáltalán valamit, ha édesvízben történt az ívás. Dehát próba szerencse.
Váltottam easy carbo-ról excell-re. Mert én reggel szoktam adagolni növénytápot, és késöbb kapcsolódik fel a lámpa. Hát, látszik is a növényeken. Az, hogy abba hagytam az easy carbot, azzal járt, hogy van egy kis algám. De nem vészes. Tüzoltásként otok vannak tervbe véve. Vettem kálium tesztet. Jól tettem. Brutálisan sikerült túladagolnom a Profitot. Szóval visszavettem 1,8 ml-re. Most oké vagyok. És mivel nincs táptalajom, vettem tápgolyókat. Élénkebbek lettek a növények szinei, és jól nőnek.
 
Az udvarlás egy pillanata. :) A hímnek a feje tetején kezdődően a hátán át a hátúszójáig egy élénk narancssárga folt jelenik meg, és a nőstény felé fordulva rázza a fejét.
Sajnos tükröződik az ablak... dehát mindíg reggel csinálják... :D akkor oda süt a nap.

puJx9agvGJLpW3NTcivlOCadPVtJQd4emwAHcrGq4S1w9-QISKCb71PUK_C4?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg

Egy full. A bal alsó sarokban azért annyira hiányos a HC-m, mert a kalászhalaimnak az volt egy pár hétig a heppje, hogy kihúzgálták onnét. :mad: Megfogták a szájukkal, és húzták, ahogy csak bírták. :confused: Mint a kutya a rongyot, amikor játszik.

y3mlL1qNn3GbN6E25k1NJUL-Bz1wtJ7swoIogB0AGYpyvWD6XL99NetC75leDfyEVMuJPAg5u5SbziJq5C8h9u-XPPwCgNgfYAapRzztOzhspbPz3_Cy8fPiT9VTK370JOIG-MFpGIIwUDDqEvBUB-Fgn9qtM78W0az5oE_duJmftI



y3mhoIGJKmlpJ8G_FdLkberba0sQ-UoNeFbvC9j1o6weffwzcYxvTY-iKqxVMeI86BVBoS7SDNZ0yc7jnincefZpvcRKN9lIAXzBAmVHUQajc_KgVQHT3Akzqgfg8hbZ8T15meNwq4nZ8h1mTILxNN5L1QDK8AZMXAYIx5Y7C3-i0U



y3mvSxL2FEhyKoUQyO1u94DZ0PQJoh-WfovSeFTj3FgJgCXuvZ3peO8sYpb8an_E2Xg0Yh3SCGkX9d6eExH2Ssz7hZk8pqpsQWKm2rKdrXDxP-QUW4Hn6NBlzxZPsw_gLHynvQK8b3YmhfZXJKc81_llxHOj_e0dHM-qADYCT5riCA
 
Sziasztok! Ma reggelre új lakókkal bővültünk. Illetve nem ebben az akváriumban, amiről a napló szól, hanem egy keltetőmedencében. Viszont anyu és apu ebben az akváriumban lakik. Itt is ívtak. Ikráikat a mohákra rakták, és egyszerűen csak átraktam az ikrákat a kis akváriumba. Teljesen próba-szerencse alapon történt a dolog. Azt olvastam, hogy el kell különíteni az ívó hakakat sózótt vízbe. Ezt én nem tettem meg. (Lehetetlenség lett volna megfogni őket ilyen medencében, és egyébként is olyanok, mint a torpedó. Iszonyat gyorsak.) Viszont az ikrák már sózott vízbe kerültek. Gondolom a kikelésükhöz szükséhes csak a sós víz.
Ekwetr5TETfK-Le3xTB0W07RfXoy65D7jYElKvMHMUsbzDMfz_WmUGY-bD6I?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
Annyira picik az ivadékok, hogy alig bírtam róluk képet készíteni. Vannak vagy 3-4 mm nagyok. Még nem kelt ki mind, vannak, amik még az ikrában vannak. Remélem fel tudom őket nevelni. Kíváncsi leszek a folytatásra. :love:
dJbxJig60Vo2roVDzunwg1FnelbXygdSCHmm2vF_0gx5qrjGBU3vNtJJmCqU?width=576&height=1024&cropmode=none.jpg
 
Sziasztok! Ma reggelre új lakókkal bővültünk. Illetve nem ebben az akváriumban, amiről a napló szól, hanem egy keltetőmedencében. Viszont anyu és apu ebben az akváriumban lakik. Itt is ívtak. Ikráikat a mohákra rakták, és egyszerűen csak átraktam az ikrákat a kis akváriumba. Teljesen próba-szerencse alapon történt a dolog. Azt olvastam, hogy el kell különíteni az ívó hakakat sózótt vízbe. Ezt én nem tettem meg. (Lehetetlenség lett volna megfogni őket ilyen medencében, és egyébként is olyanok, mint a torpedó. Iszonyat gyorsak.) Viszont az ikrák már sózott vízbe kerültek. Gondolom a kikelésükhöz szükséhes csak a sós víz.
View attachment 17077
Annyira picik az ivadékok, hogy alig bírtam róluk képet készíteni. Vannak vagy 3-4 mm nagyok. Még nem kelt ki mind, vannak, amik még az ikrában vannak. Remélem fel tudom őket nevelni. Kíváncsi leszek a folytatásra. :love:
View attachment 17082
Milyen halakrol van szo?

Tapatalkkal küldve az én LG-H815 eszközömről
 
Milyen halakrol van szo?
Türkizkék kalászhal
http://diszhal.info/Melanotaenia_lacustris.php
HT3Akzqgfg8hbZ8T15meNwq4nZ8h1mTILxNN5L1QDK8AZMXAYIx5Y7C3-i0U?width=1024&height=576&cropmode=none.jpg
A két türkiz színű a képen a szülők, az "arany" színű az lazacvörös kalászhalnak a nősténye.
Nekem csak ez a két türkiz kalászhalam van, bár csapathal. De amikor vettem, ezzel még nem voltam tisztában, bár így is jól érzik magukat, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Kettő türkizkék közül, amelyik hátrébb van az a nőstény, a közelebbi a hím.
 
Türkizkék kalászhal
http://diszhal.info/Melanotaenia_lacustris.php
View attachment 17105
A két türkiz színű a képen a szülők, az "arany" színű az lazacvörös kalászhalnak a nősténye.
Nekem csak ez a két türkiz kalászhalam van, bár csapathal. De amikor vettem, ezzel még nem voltam tisztában, bár így is jól érzik magukat, ahogy a mellékelt ábra mutatja. Kettő türkizkék közül, amelyik hátrébb van az a nőstény, a közelebbi a hím.


Most olvastam végig a naplódat és tetszik az akvárium.

A darakór sajnos számos halasnál igen gyakori, pedig nem kellene így lennie. Ezt egy parazíta okozza, ami - sok halas állításával szemben - nincs jelen mindenhol. Ez egy igen jól ismert betegség, mivel tavakban is előfordul, és ezért rengeteg részletes informácó áll rendelkezésre. Csak behurcolással kerülhet az akváriumba. Ha nincs kezelve, nagy valószínűséggel 100% elhullás várható, csak idő kérdése.

Karanténozni mindenképpen érdemes az új halakat, hacsak nem tenyésztőtől vagy nagyon megbízható forrásból jutottál hozzá.
 
Most olvastam végig a naplódat és tetszik az akvárium.
A darakór sajnos számos halasnál igen gyakori, pedig nem kellene így lennie. Ezt egy parazíta okozza, ami - sok halas állításával szemben - nincs jelen mindenhol. Ez egy igen jól ismert betegség, mivel tavakban is előfordul, és ezért rengeteg részletes informácó áll rendelkezésre. Csak behurcolással kerülhet az akváriumba. Ha nincs kezelve, nagy valószínűséggel 100% elhullás várható, csak idő kérdése.
Karanténozni mindenképpen érdemes az új halakat, hacsak nem tenyésztőtől vagy nagyon megbízható forrásból jutottál hozzá.

Köszi, hogy végig olvastad!
Hát igen, én csak állatkereskedésekből tudom beszerezni a halakat, egyéb forrásom nincs. Vagy legalábbis eddig nem volt. Érdekességképp: A szüleim halkereskedők. Nem akváriumi halakkal foglalkoznak, hanem pontyot, kárászt, szürkeharcsát, afrikaiharcsát stb. árulnak. Visszagondolva emlékszem, hogy például a pontyok közt is többször láttam darakóros egyedeket, amiket frissen hoztak halgazdaságokból, csak akkor még nem tudtam, hogy mi az.
 
A felvétel sajnos csak telefonos, de igyekeztem a legjobbat kihozni belőle. :D

 
Utoljára módosított:
Sziaszok! A kalászhal keltetés sajnos dugába dőlt. Nem igazán todom, hogy mi lehetett a baj... Sajnos az ilyen jellegű dolgokról nem igazán találok irodalmat. Főleg a kalászhalakkal kapcsolatban. 17-en keltek ki, de mind kimúlt pár nap után. Gondolom az etetésükkel lehetett valami probléma... Por alapú táppal, és zöld vízzel próbáltam őket etetni, de a táp szerintem még túl nagy volt nekik, a zöld vízben pedig lehet, hogy nem volt elég élőlény, vagy amikor bekerült hozzájuk, egyyzerűen lett valami a benne levő algákkal, papucsállatkákkal a sózott víz miatt. Nem tudom... Mindenesetre úgy néz ki, hogy megint ívni fognak, de nem fogok velük újra próbálkozni, amíg nem találok, a nevelésük menetéről valami részletesebb leírást.
Egy kis vidámabb téma: Menet közben sikerült végre beszereznem öt Oto-t. Egy sajnos kimúlt, nem tudom a pontos okát, mért, de a többi jól van. Mókás kis halak, vizcserekor előszeretettel úsznak rá a kezemre és csuppogtatják. Nagyon csikiz. Először meglepő volt. Nem goldoltam, hogy ennyire szelídek.
 
Sziaszok! A kalászhal keltetés sajnos dugába dőlt. Nem igazán todom, hogy mi lehetett a baj... Sajnos az ilyen jellegű dolgokról nem igazán találok irodalmat. Főleg a kalászhalakkal kapcsolatban. 17-en keltek ki, de mind kimúlt pár nap után. Gondolom az etetésükkel lehetett valami probléma... Por alapú táppal, és zöld vízzel próbáltam őket etetni, de a táp szerintem még túl nagy volt nekik, a zöld vízben pedig lehet, hogy nem volt elég élőlény, vagy amikor bekerült hozzájuk, egyyzerűen lett valami a benne levő algákkal, papucsállatkákkal a sózott víz miatt. Nem tudom... Mindenesetre úgy néz ki, hogy megint ívni fognak, de nem fogok velük újra próbálkozni, amíg nem találok, a nevelésük menetéről valami részletesebb leírást.
Egy kis vidámabb téma: Menet közben sikerült végre beszereznem öt Oto-t. Egy sajnos kimúlt, nem tudom a pontos okát, mért, de a többi jól van. Mókás kis halak, vizcserekor előszeretettel úsznak rá a kezemre és csuppogtatják. Nagyon csikiz. Először meglepő volt. Nem goldoltam, hogy ennyire szelídek.
Szia.
Lehet,hogy soraimban találsz olyasmit amit fel tudsz használni. Hét-nyolc hónapja szaporítok kalászhalat sose volt vele problémám mindig sikeres volt. Én külön teszem egy 20 literes akváriumba aminek a vize enyhén sós (nagyon minimálisan) beleteszem a szülőpárt. Dúsan van növényesítve nagyon igénytelen növényekkel. Csak simán etetem a szülőket. Szinte minden nap tesznek le ikrát. A leírás ellenére a szülőket kiveszem mert azért fogyasszák a kicsiket elég szép ütemben. Akkor veszem ki a szülőket amikor 1-2 picit már látok kikelve.Vettem fagyasztott cyclops-ot abból fagyasztott állapotban kés hegyével felkaparok egy keveset és beleteszem. Abból nagyon kevés is nagyon sok! Amikor már egy kettő kikelt, és nincsenek szülők mindennap kb 20-50 db ujjat lehet látni ami úszkál. Amikor már nagyobbacskák jöhet a szemes. Nincs szűrés nincs vízmozgás.Ennyi.
 
Szia.
Lehet,hogy soraimban találsz olyasmit amit fel tudsz használni. Hét-nyolc hónapja szaporítok kalászhalat sose volt vele problémám mindig sikeres volt. Én külön teszem egy 20 literes akváriumba aminek a vize enyhén sós (nagyon minimálisan) beleteszem a szülőpárt. Dúsan van növényesítve nagyon igénytelen növényekkel. Csak simán etetem a szülőket. Szinte minden nap tesznek le ikrát. A leírás ellenére a szülőket kiveszem mert azért fogyasszák a kicsiket elég szép ütemben. Akkor veszem ki a szülőket amikor 1-2 picit már látok kikelve.Vettem fagyasztott cyclops-ot abból fagyasztott állapotban kés hegyével felkaparok egy keveset és beleteszem. Abból nagyon kevés is nagyon sok! Amikor már egy kettő kikelt, és nincsenek szülők mindennap kb 20-50 db ujjat lehet látni ami úszkál. Amikor már nagyobbacskák jöhet a szemes. Nincs szűrés nincs vízmozgás.Ennyi.

Köszi a tippet! :D
 
Sziasztok! Múlt heti vízcsere előtt teljes körű vízparaméter ellenőrzést tartottam. Gyanítottam, hogy valami ptobléma lehet, mert el kezdtek stagnálni a növények, és megjelent tödd féle alga.
Akvárium adatok: 125l
. szűrés: 500 l/h
. világítás: 2x24W, időtartam: 10h
. ProFito: 1,8 ml
. Fluorish Excel: 2,8ml
Vízparaméterek: Hőmérséklet: 24C
. Ph: 7,6
. NO2: 0,05 mg\l
. K: 7 mg\l
. Ammónia: 0 mg\l
. GH: 15 mg\l
. PO4: kevesebb, mint 0,02 mg\l
. NO3: kevesebb, mint 10 mg\l
A foszfát, és a nitrat kevés... El keztem adagolni EasyLife Fosfot és Nitrot. Először csak 0,5 ml-t, aztán 1ml-t, utána 1,5 ml-t mind a kettőből. Aztán észrevettem, hogy nem csak a növények kezdtek el megindulni növésben, hanem az algák is. Ellenőriztem a paramétereket este majdnem villanyoltás előtt: NO3, 10 mg\l, PO4: 0,05 mg\l. Minimálisan növekedtek csak az értékek, de visszavettem egy kicsit a Nitroból, és Fosfoból 1-1 ml-re.
Úgyhogy folyik a kisérletezés... Hétvégén megejtek egy teljeskörű takarítást, metszést, újraültetést, csinosítást, kertészkedést. Remélem használni fog.
 
Back
Oldal tetejére