• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

Ezt a permetezős dolgot mi is gyakran használjuk ha gebasz van.
Nem csak erre de egy masszív fonál támadásnál is hasznos lehet.

Én mondjuk jobban higítom általában. Fél liter lötyi úgy elég sok helyre le lehet fújni. :)
De az már igen híg lesz, nem? Én csak azért kevertem be ennyit, mert több carbot nem mertem beletenni, és ha sokat bekeverek, dobhatom ki a nagy részét, mert 6 óra alatt elbomlik. Nyilván Nálatok ha több helyre kell használni, elfogy. :)
 
De az már igen híg lesz, nem? Én csak azért kevertem be ennyit, mert több carbot nem mertem beletenni, és ha sokat bekeverek, dobhatom ki a nagy részét, mert 6 óra alatt elbomlik. Nyilván Nálatok ha több helyre kell használni, elfogy. :)

A bekevert cuccost ugyanúgy dupla adag carboval elpermetezem egy nagyobb akváriumra ha gond van.
A kis kézi permetező helyett van egy jó kis gardenas permetezőnk azzal pikk pakk le lehet fújni ennyit. Még fél literrel sem híg. Ezt a menyiséget 100x ennyi vízhez adod minden nap. Szóval azért nem olyan híg ez. Még így is nagyon tömény. Érzékenyebb növényeket így is érdemes kerülni. De üvegre, dekorra, diatomos, fonalas területekre hasznos.
 
A bekevert cuccost ugyanúgy dupla adag carboval elpermetezem egy nagyobb akváriumra ha gond van.
A kis kézi permetező helyett van egy jó kis gardenas permetezőnk azzal pikk pakk le lehet fújni ennyit. Még fél literrel sem híg. Ezt a menyiséget 100x ennyi vízhez adod minden nap. Szóval azért nem olyan híg ez. Még így is nagyon tömény. Érzékenyebb növényeket így is érdemes kerülni. De üvegre, dekorra, diatomos, fonalas területekre hasznos.
Érzékenyebb növényekkel igazad van, mert néhány Blyxa felső pár levele és a legközelebb eső Crypto levele mintha kicsit foszlana. Legközelebb hígabbra csinálom.
 
Utoljára módosított:
Nagyobb arányú hígítás kell, nem elég az 1:3, most vágtam le kb. 10 crypto levelet, mert elkezdtek elmállani, ők voltak felül. De a módszer hatékony, csak ne ágyúval lőjünk, mert mindet visz, elég a golyóspuska is ;)
 
Olvasgatom ezt a carbo-hígítás témát.Mi lenne a legideálisabb arány? ...ml carbo / ...ml víz ( akár RO is lehet? ) 1 : 10 vagy 1 : 5 arány?
 
Olvasgatom ezt a carbo-hígítás témát.Mi lenne a legideálisabb arány? ...ml carbo / ...ml víz ( akár RO is lehet? ) 1 : 10 vagy 1 : 5 arány?
Én hétvégén 1:10el fogom kezelni a kimaradt részeket. 10 ml carbohoz 90ml RO víz (csapvizet ne tegyél, ha nem azt használsz, amúgy mind1), az 1 dl szer, az elég lesz talán.
 
Én három hónapig szívtam a dologgal. Növesztettem, kapartam, szárítottam, carboztam, stb... 1 hét alatt bezöldült a front üveg. Nem emiatt, de lecseréltem az odyssea plant neont (4-ből egy volt ilyen a többi sima 6500 K) egy 10 000 K-s neonra és magától visszahúzódott a zöld por. Ennek hatására a növények is növekedésnek indultak.
Szia .
Ez érdekes és elgondolkodtató. A 10000 es cső fényerejével vagy a színkészletével javított az algák el tünésében. És a növények növésében ? És később hogy alakult, hogy működött ez az össze állítás ?
 
Szia .
Ez érdekes és elgondolkodtató. A 10000 es cső fényerejével vagy a színkészletével javított az algák el tünésében. És a növények növésében ? És később hogy alakult, hogy működött ez az össze állítás ?
Az odyssea lámpát diy ledre cseréltem, amivel az volt a tapasztalatom hogy ha nagyon erősre dimmeltem, akkor jött a zöld por és vele együtt az ecset is. Azokon a helyeken, ahol árnyék volt, nem történt semmi. Persze ezt követte egy alapos kaparás, majd fényerő visszavétel és nem jött vissza a hívatlan zöld por.

22056273463_69d7913910_b.jpg



Azt javaslom, hogy told a co2-t és a tápot ezerrel, a világítással pedig csak óvatosan. Kezd el gyér világítással és hétről-hétre emeld a fényerőt amíg el nem éred azt a határt, amíg elkezd algásodni. Arra is kell figyelni, hogy kicsit se érje nappali fény az akvárium üvegét. Nekem le van takarva egy pokróccal, és csak délután/este veszem le, amikor hazaérek.
 
Az odyssea lámpát diy ledre cseréltem, amivel az volt a tapasztalatom hogy ha nagyon erősre dimmeltem, akkor jött a zöld por és vele együtt az ecset is. Azokon a helyeken, ahol árnyék volt, nem történt semmi. Persze ezt követte egy alapos kaparás, majd fényerő visszavétel és nem jött vissza a hívatlan zöld por.

22056273463_69d7913910_b.jpg



Azt javaslom, hogy told a co2-t és a tápot ezerrel, a világítással pedig csak óvatosan. Kezd el gyér világítással és hétről-hétre emeld a fényerőt amíg el nem éred azt a határt, amíg elkezd algásodni. Arra is kell figyelni, hogy kicsit se érje nappali fény az akvárium üvegét. Nekem le van takarva egy pokróccal, és csak délután/este veszem le, amikor hazaérek.
Köszönöm. :D
 
Elkaptam én is egy kis GDA-t, a hátsó üvegen telepedett meg.
Elsőre hitelkártyás kapargatást próbáltam, majd ecetes szivacsot < ezt ajánlom, erőlködés nélkül leszedi maradéktalanul.
Elsőre most visszajött, így várok kicsit, kevesebbet tápozok (mivel low tech akva, kicsit túltoltam a tápot) meglátjuk mi lesz :unsure:
 
Az mitől lehet, hogy plusz foszfát adagolása után (kb. 60ml 200 literhez) másnapra mindig nagyon erősen zöld poros lesz a frontüveg?
Mennyi idős az akva? Vegyél visza kicsit a fényből szerintem. Bár nem nem tudom mivel és mennyit világítasz.
 
Nekem van egy gyanúm ami lehet hogy segíthet. Eddig olyan 24 fok környékén volt a vízhőmérsékletem, a fotózásnál kihúztam a fűtőt és elfelejtettem visszadugni most lement olyan 19 fokra a víz hőmérséklete és alig látok por algát.
 
Üdv
Úgy néz ki sikerül megszabadulnom ettől a fránya algától. Kb. 3 hete kezdődött itthon a lakásfestés és az akvát is odébb kellett pakolnom. Víz leszív ,odébb cipel, víz vissza majd 1 hétre rá ismét a következő manőver. Vízcsere nem volt ezen idő alatt , azt a vizet tettem vissza amit kivettem sőt még nem is tápoztam. Illetve ami még említésre méltó - és lehet ez a megoldás kulcsa most nálam - ,hogy a nagynyomású CO2 is kivételre került és azóta sincs beüzemelve. Pár nap elteltével arra lettem figyelmes, hogy a csigák és az oto mintha letudná takarítani az üvegről az algát,kézzel végigsimítva az üveget az volt megfigyelhető, hogy az alga könnyedén leválik az üvegről és nyálkás/kocsonyás állaga van. Azóta volt 2x vízcsere nagy algakaparással egybekötve és eddig úgy néz ki hogy visszavonulót fújt a GDA.Vízfelszínen lévő hártya is drasztikusan visszaszorult és a víz habzása is teljes mértékben megszűnt.Tápozás visszaállt az eredeti menetrendre - 3ml Aqua Line planter / 8ml Aqua Line macro / 2ml Liqui carbo / 0,2ml Aqua Line vas
 
Sziasztok!Elég régóta küzdök ezzel az algával!Készítettem egy képet,szerintem zöld porom van!Minden héten vasárnap vízcserekor üvegtörlés,de vannak olyan helyek ahová nem férek oda és nem tudom minden honnan lekapargatni.Lényeg,hogy 1 hét alatt elkezd szépen visszanőni oda is ahonnan le tudtam szedni!Nemsokára beszerzek Easy Life Algexitet és emelek a carbo adagon is!Ezek mellett van még más megoldás is ennek az algának a visszaszorítására?image?id=248448&.jpg
 
Sziasztok!Elég régóta küzdök ezzel az algával!Készítettem egy képet,szerintem zöld porom van!Minden héten vasárnap vízcserekor üvegtörlés,de vannak olyan helyek ahová nem férek oda és nem tudom minden honnan lekapargatni.Lényeg,hogy 1 hét alatt elkezd szépen visszanőni oda is ahonnan le tudtam szedni!Nemsokára beszerzek Easy Life Algexitet és emelek a carbo adagon is!Ezek mellett van még más megoldás is ennek az algának a visszaszorítására?View attachment 14101
Mérj egy foszfátot ,mert ha alacsony akkor szokott jönni a zöld por.
1 mg/l körül optimális a foszfátszint.;)
 
Sziasztok!
Most én is kipróbálom a 15-20 napos kivárást, meglátjuk mi lesz a vége. Most 10 napja áll fent a probléma. (Érdekes, hogy a vizcsere szintje fölött nekem sem szokott megjelenni, kis száradás visszaszorítja.)

28920171116_133521_tn.jpg
http://[URL=http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=64120171116_133521.jpg]http://[URL=http://www.képmegosztó link törölve/view.php?filename=28920171116_133521.jpg][img]http://www.képmegosztó link törölve/images/hdd1/2017/11/16/28920171116_133521_tn.jpg
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére