• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Zöld por alga / Green dust algae

A titkot továbbra sem tudom. A mostani indításkor is megjelent eléggé hamar. A köveket rendszeresen kellett fogkefézni, illetve az üveget is törölgetni. Alapos tisztítás és 90%-os vízcsere kb. 1,5 hétre láthatatlanná teszi, de aztán kezdődik minden elölről. Két hónapja GA tápról ADA-ra váltottam. Az ADA táp használatával sem szűnt meg, de az alga növekedésének intenzitása kb. a harmadára csökkent, illetve ha nem avatkozok be, akkor nem alakul ki annyira vastagon, mint a GA táppal. Ebből tisztán látszik, hogy a tápozáshoz van köze, de megoldás az nálam legalábbis nincs, mivel szerintem a kövek víz keményítő hatása igen erősen közre játszik. Rendszeres víz csere vélhetően megoldana mindent, de arra nincs kapacitásom.

Ez a sok feny atka. Nekem mondjuk tobbet er hogy a novenyek brutalisak. Inkabb takaritok de fenybol nem engedek :)
 
Egy érdekes jelenségre lettem figyelmes a GDA-val kapcsolatosan: az üveg felső 1/3 része (kb.ennyi vizet szoktam cserélni) mindig tiszta maradt, szinte sosem kellett tisztítani. Ezért arra következtettem, hogy nem szereti ha levegő éri, valamilyen szinten szerintem kapcsolat van van az oxigén és GDA között.
Kipróbáltam, hogy letisztítom az üveget, majd a víz kb.90%-át lecserélem, de mielött újból feltölteném várok 30-45 percet.
Úgy tünik hatékony a dolog, a ''szellőztetett'' részre nem szeret visszatelepedni.
Gondolom, ugyanígy müködik a kövekkel is. Kivenni az akiból, ha mód van rá, alapos tisztítás, majd LEVEGŐZÉS !

Üdv. Igéző
 
Nekem a kezdeti GDA-t sikerült egész jól visszaszorítanom. (most hogy mindjárt szét lesz kapva az aki :p) Növények szempontjából minimál aki, (Aci, Tenellus, Monte carlo) jött is a por mint atom. GA tápokból 3-3 ml naponta, mellé twinstar, de a twinstar után is, mintha semmi sem történne, pedig ment a külön foszfát is. Egyszer mérgemben kétszeresére emeltem a foszfát adagot (fél liter vízben elkeverve négy shirakura kanál KH2PO4) és így ment bele napi 4 ml. Két hét után a 70% eltűnt ;):happy: Csak a főkő tetején maradt, ami a legközelebb van a lámpához, és nagyon minimális az üvegen, szivaccsal simán lejön. Úgyhogy, ha EI a tápozás, akkor foszfát, annyi amennyit még nem szégyellünk :D
 
Nekem a kezdeti GDA-t sikerült egész jól visszaszorítanom. (most hogy mindjárt szét lesz kapva az aki :p) Növények szempontjából minimál aki, (Aci, Tenellus, Monte carlo) jött is a por mint atom. GA tápokból 3-3 ml naponta, mellé twinstar, de a twinstar után is, mintha semmi sem történne, pedig ment a külön foszfát is. Egyszer mérgemben kétszeresére emeltem a foszfát adagot (fél liter vízben elkeverve négy shirakura kanál KH2PO4) és így ment bele napi 4 ml. Két hét után a 70% eltűnt ;):happy: Csak a főkő tetején maradt, ami a legközelebb van a lámpához, és nagyon minimális az üvegen, szivaccsal simán lejön. Úgyhogy, ha EI a tápozás, akkor foszfát, annyi amennyit még nem szégyellünk :D

Illetve ha sok fény van és minimál az akvárium :)

De valóban ilyenkor nem ritka a 3mg/l foszfát szint sem időnként.
 
Nálam bevált :)

1. Hagyod nőni 2 hétig.
2. Letelt a 2 hét akkor jöhet egy jó nagy vízcsere. Szinte talajig leszívod a vized és vársz 10 percet had száradjon meg az üvegen a cucc! Utána mehet vissza a víz. Még nem takarítod le az üveget hozzá se nyúlsz az algához!!!
3. Másnap 1napos blackout!
3. A blackout után 3 nappal előkapod a plasztik kártyát , fogkefét és tisztára nyalod az üveget. Vízcsere legalább 70%-os! Végeztél azonnal lámpa lekapcs!!!
4. Másnap 1 napos blackout!
5. Blackout után nagy vízcsere ismét!

Végeztél!


Pedig mennyire szidtam az áramszolgáltatót mikor megkaptuk a levelet ,hogy nem lesz 8tól 15:30ig áram... :) :) :) és mégis milyen jól jött :D
 
Nálam az ADA tápozásra váltás után egy bő hónappal elmúlt. Kiváncsiságból visszatértem a GA tápozásra és egy hét után újra megjelent. Most akkor váltás vissza az ADA-ra . Ha újra elmúlik, akkor meggyőzött az ADA technológia.
 
Nálam az ADA tápozásra váltás után egy bő hónappal elmúlt. Kiváncsiságból visszatértem a GA tápozásra és egy hét után újra megjelent. Most akkor váltás vissza az ADA-ra . Ha újra elmúlik, akkor meggyőzött az ADA technológia.
Kíváncsi leszek a tapasztalatodra ezzel kapcsolatban;):)
 
Én három hónapig szívtam a dologgal. Növesztettem, kapartam, szárítottam, carboztam, stb... 1 hét alatt bezöldült a front üveg. Nem emiatt, de lecseréltem az odyssea plant neont (4-ből egy volt ilyen a többi sima 6500 K) egy 10 000 K-s neonra és magától visszahúzódott a zöld por. Ennek hatására a növények is növekedésnek indultak.
 
Nálam az ADA tápozásra váltás után egy bő hónappal elmúlt. Kiváncsiságból visszatértem a GA tápozásra és egy hét után újra megjelent. Most akkor váltás vissza az ADA-ra . Ha újra elmúlik, akkor meggyőzött az ADA technológia.
Jelentem az ADA tápozás + az 1ppm-en tartott foszfát (a foszfát szint a GA tápozás mellett is ennyi volt) mostanra ismételten eltüntette a zöld port. Az árát továbbra is fájdalmasnak tartom, de a minősége és teljesítménye meggyőzött. A növények gyönyörűek mindkét tápozási módszer mellett.
Iwagumi akváriumokban a sok visszavert fény miatt a zöld algára komoly eséllyel lehet pályázni, ezért az ADA tápozást jó szívvel tudom ajánlani.
 
Jelentem az ADA tápozás + az 1ppm-en tartott foszfát (a foszfát szint a GA tápozás mellett is ennyi volt) mostanra ismételten eltüntette a zöld port. Az árát továbbra is fájdalmasnak tartom, de a minősége és teljesítménye meggyőzött. A növények gyönyörűek mindkét tápozási módszer mellett.
Iwagumi akváriumokban a sok visszavert fény miatt a zöld algára komoly eséllyel lehet pályázni, ezért az ADA tápozást jó szívvel tudom ajánlani.


Pont ma gondoltam hogy rákérdezek arra mik a tapasztalatok, de aztán lebeszéltem magam, mondván 06.24 még csak bő 2 hete volt de akkor ezek szerint ennyi idő alatt is észlelhető volt a változás. Köszi a visszajelezést.
 
Küzdök én is a zöldséggel... Tegnap reggel takarítottam le, ma estére már ott van megint az üvegen úgy, hogy már 0.8mg/l a foszfát szintem. Próbáljam 1mg/l-ig emelni? A vízkeménység nem játszik bele, mert nálam Ro+minimális csapvíz van (3nk fok), és így is behomályosodik 2 nap alatt az üveg. Azért ezt túlzásnak tartom...
Amire gyanakszom az még a fényem. 150W HQI egy 6500K-es zöldes árnyalatú izzóval... talán ez a színspektrum pont a zöldalgáknak kedvez?
A világítás időtartama 8 óra, azt már nagyon nem csökkenteném.
Valamint kap még a mikro tápokon kívül egy nitrát/ammonia keveréket is. Ez is gyanús...
Úgy döntöttem, hogy mivel a friss indítás után még a talajból (Tropcia) bőven jöhet ammónia, holnaptól leállok a nitráttal 1-2 hétre.
Ha ez nem segít, akkor ki fogom próbálni más színspektrumú izzóval is a világítást.
Ha az se segítene, akkor felhozom mutert, hogy kitakarítsa...
 
Én is elég sokáig szívtam ezzel a szarral :mad::mad::mad: , de !!!!! van megoldás! Drága , csúnya és nem csak erre az algára jó! :) Twinstar powa!
Megjött beraktam az akváriumba egyúttal csináltam egy vízcserét letoltam a por algát. Következő héten már alig alig volt , de vízcserekor lenyomtam és láss csodát azóta nincs :)
 
Nálam TS mellett is előjött, bár nem volt nagyon vészes, s csak 1,5-2-es PO4, 40-50-es NO3 mellett múlt el...
 
Nigro mester javaslatára csökkentettem a világítási időtartamot kb. 6, 6 és fél órára.
Múlthét csütörtökön kapartam utoljára, és még mindig nem jött vissza. Bár, mintha némi nagyon halvány kezdemény már lenne az üvegen, de ez már korántsem az a szint, mint mikor jó 8 órát világítottam.
No persze van most kb. 8 Oto-m is, és pár algaevő csigám, akik szintén besegítenek (az Amanoknak :) ), de szerintem ez nem csak az Ő érdemük.
Úgy tűnik, hogy a hosszú/erős világítás mindenképp elősegíti ezt az algát.
A foszfátom most 0.8 körül van, a nitrát meg olyan 20 mg.
Megpróbálom a foszfátot 0.5 körül tartani, a nitrátot picit még növelem olyan 30 mg-ig.
Köszi Nigro a jótanácsot, igazad lett. (y)
 
A hétvégén egy új módszert próbáltam ki. Kimértem kétszeres carbo adagot egy spriccelős flakonba, rányomtam 3x annyi vizet, így lett egy fél korty ;) Leengedtem a vizet, kb. 5 cm maradt, és körbefújkáltam a legfinomabb porlasztáson az üveget, amíg volt anyag. Vártam pár percet, nyomtam a vízbe egy nagy adag EL folyékony szűrőanyag - vízkezelőt és feltöltöttem az akváriumot. A poralga a 2. napra bebarnult, most kajálják le a garnélák, otok. Kíváncsi leszek, visszajön-e oda, ahol befújtam. Ha beválik, még egy kezelés lesz, még kevesebb vízzel, talán a neonok kibírják oldalt fekve egy darabig :D
 
A hétvégén egy új módszert próbáltam ki. Kimértem kétszeres carbo adagot egy spriccelős flakonba, rányomtam 3x annyi vizet, így lett egy fél korty ;) Leengedtem a vizet, kb. 5 cm maradt, és körbefújkáltam a legfinomabb porlasztáson az üveget, amíg volt anyag. Vártam pár percet, nyomtam a vízbe egy nagy adag EL folyékony szűrőanyag - vízkezelőt és feltöltöttem az akváriumot. A poralga a 2. napra bebarnult, most kajálják le a garnélák, otok. Kíváncsi leszek, visszajön-e oda, ahol befújtam. Ha beválik, még egy kezelés lesz, még kevesebb vízzel, talán a neonok kibírják oldalt fekve egy darabig :D

Ezt a permetezős dolgot mi is gyakran használjuk ha gebasz van.
Nem csak erre de egy masszív fonál támadásnál is hasznos lehet.

Én mondjuk jobban higítom általában. Fél liter lötyi úgy elég sok helyre le lehet fújni. :)
 
Back
Oldal tetejére