• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld Lámpás

Sziasztok!Újra indítottam a 72 literes akvát!Bekerült egy szép red moor gyökér!Technika ugyan az mint az előző akvámnál!Egy két új növény is érkezett!Bal hátul vallisneria nana előtte ludwigia brevipes még előtte ranunculus inundatus és egy kis adag marsilea hirsuta!Jöhet hideg,meleg!Köszönet az új növényekért barnapl-nek!
image?id=251706&.jpg
image?id=251707&.jpg
 
Sziasztok!Újra indítottam a 72 literes akvát!Bekerült egy szép red moor gyökér!Technika ugyan az mint az előző akvámnál!Egy két új növény is érkezett!Bal hátul vallisneria nana előtte ludwigia brevipes még előtte ranunculus inundatus és egy kis adag marsilea hirsuta!Jöhet hideg,meleg!Köszönet az új növényekért barnapl-nek!
View attachment 16992
View attachment 16993
Tegnap volt egy kis finomítás!Nem igazán tetszett a red moor gyökér elhelyezése ezért forgattam rajta párat!
image?id=251783&.jpg
Ez lett a végleges beállítása az akvának!
 
11 nap telt el az újraindítás óta!Red moor fa elég sok problémát okozott az utóbbi pár napban!Nagy is volt,forgattam jobbra-balra,sehogy se tetszett!Pár napja úgy döntöttem levágok pár ágat hátha jobban passzol majd az akvába!Egy szőlő ággal kiegészítve egy tetszetősebb scapet sikerült kialakítani!Garnélákat,halakat kénytelen voltam betelepíteni,nem tudtam őket hosszabb távon máshol elszállásolni!Sagittaria már hozza az új hajtásokat,rotala jobb hátul nő mint a gomba és a többi növény is kezd észhez térni!
image?id=252331&.jpg
 
Sziasztok!Újra indítottam a 72 literes akvát!Bekerült egy szép red moor gyökér!Technika ugyan az mint az előző akvámnál!Egy két új növény is érkezett!Bal hátul vallisneria nana előtte ludwigia brevipes még előtte ranunculus inundatus és egy kis adag marsilea hirsuta!Jöhet hideg,meleg!Köszönet az új növényekért barnapl-nek!
View attachment 16992
View attachment 16993

Hemianthus micranthemoides mennyire bírta a kiképzést az előző scape-ben?
 
Kattints egyet vissza az első képen láthatod:)

Igen, láttam, még a post előtt. Csak azért gondoltam, hogy megkérdezem, mert néha a hosszú távú tapasztalat (fél év ++) nem mindig esik egybe pár jó időpontban elkapott képpel :)

Jó kis növénynek néz ki, kár hogy nekem nincs.
 
Igen, láttam, még a post előtt. Csak azért gondoltam, hogy megkérdezem, mert néha a hosszú távú tapasztalat (fél év ++) nem mindig esik egybe pár jó időpontban elkapott képpel :)

Jó kis növénynek néz ki, kár hogy nekem nincs.


Bocs, hogy én válaszolok, de ismerem az akvát és a gazdáját is.:)
Az egyik legjobb low tech növény szerintem. lehet gyepnek, közép magasnak és háttér növénynek is nevelni.
 
Üdv.
Szép lett. Jól néz ki a fád. De írhatnál a lakóiról is.
A Zebradániót, Neont és a harcsát megismerem-ezeket tartom én is. A többi?
Kíváncsi vagyok mennyire fog besűrűsödni az előtér.
 
Üdv.
Szép lett. Jól néz ki a fád. De írhatnál a lakóiról is.
A Zebradániót, Neont és a harcsát megismerem-ezeket tartom én is. A többi?
Kíváncsi vagyok mennyire fog besűrűsödni az előtér.

Szia!Köszönöm!Na akkor a lakókról:Egy nem régen megszüntetett akváriumból is kerültek át halak(2 anci,1 neon és 1 serpa)Ami eddig is volt az:6 dánió,4 páncélos,1 csigaevő bótia,1 sziámi algázó,1 kalászhal és ki tudja mennyi red rili garnéla!
Az előtérben a sagittaria gyorsan fejlődik a vallisneria-hoz tudnám hasonlítani,ha egyszer megfogja akkor számtalan indát növeszt és abból nőnek a pici növények minden irányba!
 
Üdv.
Hangulatos akváriumod van.
Az enyém perpill mint egy szelet dzsungel.
Azt nézem,hogy a szűrőd az aki mellett van. Probléma mentesen működik, nem levegősödik?
 
Back
Oldal tetejére