• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Zöld Lámpás

Üdv.
Hangulatos akváriumod van.
Az enyém perpill mint egy szelet dzsungel.
Azt nézem,hogy a szűrőd az aki mellett van. Probléma mentesen működik, nem levegősödik?
Két szűrő megy,ami az akva mellett van az egy hydor prime 10-es!Nem levegősödik,tök jól muzsikál!Régebben egy 32 literest szűrtem vele,de mivel megszüntettem átkerült a 72 litereshez!Nem akartam leállítani,jól be volt érve!Plusz van egy Atman CF-600 az akva alatt!
 
Két szűrő megy,ami az akva mellett van az egy hydor prime 10-es!Nem levegősödik,tök jól muzsikál!Régebben egy 32 literest szűrtem vele,de mivel megszüntettem átkerült a 72 litereshez!Nem akartam leállítani,jól be volt érve!Plusz van egy Atman CF-600 az akva alatt!
Azért kérdezem,mert takarítás szempontjából könnyebb lenne nálam is. Köszi. Majd kipróbálom.
 
Sziasztok!Rég jelentkeztem már az akvával!Az előző scape-el elég sok gondom adódott ezért teljes átalakításra került sor!Növényzet egyenlőre elég megviselt állapotban van meg kevéske is!Gondoltam rá,hogy egy új naplót szentelek neki,de inkább folytatom ezt!
Pár adat:72 liter(60x30x40)sima üveg
2x24W T5 Osram lumilux 6500K napi 7és fél órában
Kimerült Tropica talaj+Gyöngykavics
Atman CF-600:Alsó kosár:Lávakő+Kvartzit Glass+Szivacs
Felső kosár:Siporax+Kvartzit Glass és Perlon
Vízcsere heti 1x 1 vödör kb.15-20 liter(csapvíz)
Lakók:6-7db Red Rili Garnéla
1-2 hét múlva szeretnék halakat is telepíteni!Kettő félén gondolkozok!Egyik lenne egy 10-15 fős Dánió csapat,a másik egy 20-as raj Boraras urophthalmoides!
Pár kép,6 napja indult!
IMG_20161017_193120.jpg
IMG_20161017_193120.jpg
IMG_20161017_193139.jpg
 

Attachments

  • IMG_20161017_193128.jpg
    IMG_20161017_193128.jpg
    166.3 KB · Megtekintések: 0
Szia. A garnélák miatt a törperazbórát ajánlanám, viszont nekik dúsabb növényzet kellene. A halak topikban rá tudsz keresni a fajtára-keresőbe beírod "Boraras".
 
Szia!
Megkérdezhetem miért váltottál?
Mi volt a gond az előző akváriumban?
Bevallom nekem az jobban tetszett. (De nincs harag):)
 
Utoljára módosított:
Nekem ez is tetszik. minimalista, de szép! :) Később még jobb lesz, ha jól bedúsul a közepe!
Nem tudom milyen erős az áramlás, ha a fát nem lehet kiemelni, mert túlzottan benövi a zöldségeskert, érdemes a mulmot kilegyezni rendszeresen pl. vízcsere előtt, nehogy berohadjon.
Hajrá! ;)
 
Szia!
Megkérdezhetem miért váltottál?
Mi volt a gond az előző akváriumban?
Bevallom nekem az jobban tetszett. (De nincs harag):)
Szia!Egyrészt a nagy fa volt a legfőbb ok amiért úgy döntöttem,hogy újraindítom az egészet!Másrészt nem sikerült úgy az akva ahogyan azt fejben elképzeltem!
 
Nekem ez is tetszik. minimalista, de szép! :) Később még jobb lesz, ha jól bedúsul a közepe!
Nem tudom milyen erős az áramlás, ha a fát nem lehet kiemelni, mert túlzottan benövi a zöldségeskert, érdemes a mulmot kilegyezni rendszeresen pl. vízcsere előtt, nehogy berohadjon.
Hajrá! ;)
Köszi!Most még van áramlás bőven,de ha érik,koszolódik a szűrő biztos visszább esik a teljesítménye!Majd figyelem mennyi mulm jön össze,nem hinném hogy túlzottan berohadna!1-3mm-es a gyöngykavics!
 
Back
Oldal tetejére