• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Jövök haza, középen lent a frontüvegnél fekszik egy razbora. Mozdulatlan, baromi gyorsan jár a kopolytúja. Készültem lélekben hidegre tenni, de 10-15 perc után felkelt ès kis pihenès utàn elúszott.

A többi halnak, semelyik fajból nem volt semmilyen baja (normálsi kopolytúmozgás és viselkedés).

1 óra múlva megyek arra, látom megint ott hever, kezdtem temetni... megnézem jobban, ez most egy oto vagy a sziami algázó. Mozdulatlan, oldalradőlve, pár centire az előző helyétől, gyors kopoltyúmozgás. Senki másnak semmi baja, 10 perc utan hasrafordult majd 2 perccel később elúszott.

Nem láttam agresszívkodàst és kergetőzèst se. Etetés nem volt se tegnap se ma még, akvába nyúlkálás se,vízcsere se.

Ötlet, hogy mi történhet?
 
Jövök haza, középen lent a frontüvegnél fekszik egy razbora. Mozdulatlan, baromi gyorsan jár a kopolytúja. Készültem lélekben hidegre tenni, de 10-15 perc után felkelt ès kis pihenès utàn elúszott.

A többi halnak, semelyik fajból nem volt semmilyen baja (normálsi kopolytúmozgás és viselkedés).

1 óra múlva megyek arra, látom megint ott hever, kezdtem temetni... megnézem jobban, ez most egy oto vagy a sziami algázó. Mozdulatlan, oldalradőlve, pár centire az előző helyétől, gyors kopoltyúmozgás. Senki másnak semmi baja, 10 perc utan hasrafordult majd 2 perccel később elúszott.

Nem láttam agresszívkodàst és kergetőzèst se. Etetés nem volt se tegnap se ma még, akvába nyúlkálás se,vízcsere se.

Ötlet, hogy mi történhet?
Mit változtattál az elmúlt 7-10 napban (fény, táp, szűrőpuceva, stb.)?
Ahogy mi sem vagyunk egyformák, és másképp reagálunk ugyanazon dologra, ez a halakra is igaz.
Meg kell keresni a stressz okát, és azt meg kell próbálni korrigálni.
 
Egy hónapja semmin, legalábbis szándékosan nem. Még csak az üvegbe sem nyúlkáltam.

De valami tuti nem stimmel. Heti 1 kiugràs, vagy a fentihez hasonló viselkedès, vagy razbóra általi hátonúszás történik. Pár perc alatt helyreállnak (kivéve a kiugrást persze...).

20220208_163453.jpg
 
Figyu, mérjél vízparamétereket. Erős a gyanúm, hogy a műugrást nem mint sportot űzik, hanem a pH ingadozás és az oldott oxigén hiánya okozza.
Könnyen lehet, hogy nagy az eltérés az éjszakai és a nappali CO2 és O2 szintje között.
 
Figyu, mérjél vízparamétereket. Erős a gyanúm, hogy a műugrást nem mint sportot űzik, hanem a pH ingadozás és az oldott oxigén hiánya okozza.
Könnyen lehet, hogy nagy az eltérés az éjszakai és a nappali CO2 és O2 szintje között.
Az o2 jó tipp. Koszos a szűrő, alig van felszínmozgás. Csak azért nem értettem, mert mindig csak 1-1nek van baja. Mindenestre kapnak oxigent amig nem tudok takaritani.
 
Méricskélsz még vagy már csak az érzéseidre hagyatkozol?
Pótoltad a kiugró csapatot? Rajöttél, mi okozta?
 
Volt egy kis szünet a forumozasban, elvitt az élet.
Nem méricskélek, sőt igazából semmit nem csinálok. Felső 5 centit levágom, vizet cserélek, halakat etetem, meg 2havonta takaritok előszűrőt. Növénytáp elég rendszertelen, hol eszembe jut hol nem. Az üveg algàs, msg egy-két régebbi levél is, de nagy baj nincs. Nem szép a dzsungel, de nem is baj az most.

Megpróbáltam a (egy) kis üvegben összerakni a fát megint, de azonnal bealgásodott.

Elkezdtem összerakni az új scapet ebbe, még áprilisban szeretném elindítani
 
Ha vízszintesen sorszámozzuk, akkor nekem a második(bár ott jobb oldalra kellene még pár vékonyabb ág, hogy részletesebb legyen), és harmadik.
 
Ha vízszintesen sorszámozzuk, akkor nekem a második(bár ott jobb oldalra kellene még pár vékonyabb ág, hogy részletesebb legyen), és harmadik.
Tőlem is egy szavazat erre! Második.
Remélem, kaptál elég inspirációt az afteren.;)
 
Növényesítésről mit lehet tudni?
Attól függ milyen a scape. De alapvetoen sok dekorra tett növényke a fakon, mc a es keves noveny a koveken, kis gyep valahol, 2 rozsaszin noveny, valamennyi stem hatul. Nagyon pirositani nem akarok, de a rotalabol lehrt mrgis lesz benne olyan, majd meg kitalalom
 
Ezt kéne megköpködni akkor részletesebben



Alsó szint homok. Benne kisebb kovek mohaval.

A masodik szinten (az alacsonyan lévő kövek mögött) e. parvula mini területek + crypto parva ès hobbit + stau az az árnyékos rèszeken + crypto flamingo + ha fér valahova akkor chai

Jobb oldali ko bal oldalan homokosveny felfele.

Harmadik szint a kozepso kovek teteje szintejeben a koveken mc

Negyedik szinten a Kovek mogott rotala stemek

Faàgak réseiben kis bucek es anubiusasok felul surubben (2 szigetnyi, mint 5. szint) + hygr. Pinatifida

Valamilyen moha a fakon ahol nincs egyeb noveny + a homokon kisebb koveken.

Faagakon valamilyen moha, nem tudom milyen mennyisegben.

20220408_031014.jpg
 
Back
Oldal tetejére