• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ZenTreefication

Deus ex machina:

6 hónappal megjelenése után, 3 nap alatt eltűnt a fonal, pedig masszívan volt. Ezeket csináltam:

Fény 70->60
1 darab farokfoltos
4 süncsiga
1dl excel, 4dl csapvíz, fecskendő direktbe növényre, dekorda technikára, 20 perc szünet áramlásban
15ml complete
Etetés 2napont
Jó alapos mulm
Szerk: meg 1 kanal gh+ a napi vízcseréhez

Volt kontrollnövény ami nem kapott direktben excelt, ott is eltűnt. Remélem nem kiabálom el, de /vállveregetés.

Most jöhet a zöld pont. (Por?).

Farokfoltos kemény csávó, beúszik lilyve és árral szemben eszi az algát. Nem tudom, hogy energiahatékonyság szempontjából ez vajon jó-e neki.
 
Utoljára módosított:
Co2 napra pontosan 2 hónapot bírt, ez nem tetszik annyira. Előző 3
5 hónapot ment, valamivel kisebb bubiszám mellett, de messze nem a felével.

Asszony beszólt az elfogyasztott víz y2y 25%os növekedése miatt. Mondtam neki, hogy max 1m3/hó hideg vízért vállalom a felelősséget, a maradék hideget és pláne a meleget keresse máson :)
 
Kicseréltem a palackot. Megnéztem szivárgásos habbal a kötési pontokat, elvileg nem szivárog sehol. Tomi, hogy fogsz ennek örülni (remèlhetőleg) 4-5 hónap múlva: 8.3kg volt a súlya.
 
Kh 6
Gh 10
Fe 0,1
Po4 0,2
No3 3

@cs_z_

Eddig tetszik a complete, de azért hetente ránézek még majd. (Kicsit többet adok, mint a javasolt, gondoltam h nem sok tartalek maradt a novenyekben es szívni fogják fel)
Szuper, örülök!
Jónak néz ki a méréseid alapján. Nekem még van kb. 1 hekto mic-mac, de mielőtt elfogy, akkor keresnélek még a tapasztalataiddal kapcsolatban.
 
Kh 6
Gh 10
Fe 0,1
Po4 0,2
No3 3

@cs_z_

Eddig tetszik a complete, de azért hetente ránézek még majd. (Kicsit többet adok, mint a javasolt, gondoltam h nem sok tartalek maradt a novenyekben es szívni fogják fel)
Ez már jó arány, szép alacsony számokkal. Tuti búcsúzhatsz az algáktól :) amíg van elég nitrát a vízben, szerintem nem gond ha többet adagolsz. pontosan mennyi a napi adagod most? csak kíváncsi vagyok :)
 
Csináltam egy nagyobb takarítást. Valamit nem jól mostam le, és gondolom klór került az akváriumba. Elég cefetül vokt mindenki, beadtam gyorsan jó adag primet. 3 ekfoltos es 1 hengelinek keso volt, de csoda hogy csak ennyi, ahhoz képest ahogy kinéztek.
 
Elég furcsa dolog történt. Hallottam egy placcsanást, láttam a három, múlt heti klórtámadást túlélt ékfoltos razbórából egy kiugrott. A mentőakció közben a második ráugrott a fejemre, a harmadikat a konyhapulton találtam meg. Aki a fejemre ugrott túlélte, a másik kettő elpusztult.

Semelyik másik állatnak nem volt baja. A pandák ébredeztek, az otok az üvegen lazultak, a farokfoltos és a sziámi algázóknak nyomuk sem volt.va 11-12 hengeli és a 4 kubotai normálisan úszkált. Senki nem pipált, nem volt gyors kopoltyúmozgása senkinek, dc is messze volt a sárgától, o2nek is kellett lennie a világítási idő pont lejárt, kezdett lassan csökkenni a fény. Egész nap nem jártam az akvárium közelében, nem volt semmi változás.

Nem tudom mire vélni, hogy miért történt ez. Egy dologra tudok gondolni, hogy 3 már nagyon kevés volt, és az egyik megijjedt valamitől a másik 2 meg követte. Vagy megpróbáltak egy rafinált tervvel bosszút állni rajtam a múlt hetiért, csak a fejre mért ütés kevés volt...

Mindenestre ha valakinek vannak ékfoltosai, akkor ezt az egy szem túlélőt elvinném neki, nem tervezem pótolni őket.
 
Elég furcsa dolog történt. Hallottam egy placcsanást, láttam a három, múlt heti klórtámadást túlélt ékfoltos razbórából egy kiugrott. A mentőakció közben a második ráugrott a fejemre, a harmadikat a konyhapulton találtam meg. Aki a fejemre ugrott túlélte, a másik kettő elpusztult.

Semelyik másik állatnak nem volt baja. A pandák ébredeztek, az otok az üvegen lazultak, a farokfoltos és a sziámi algázóknak nyomuk sem volt.va 11-12 hengeli és a 4 kubotai normálisan úszkált. Senki nem pipált, nem volt gyors kopoltyúmozgása senkinek, dc is messze volt a sárgától, o2nek is kellett lennie a világítási idő pont lejárt, kezdett lassan csökkenni a fény. Egész nap nem jártam az akvárium közelében, nem volt semmi változás.

Nem tudom mire vélni, hogy miért történt ez. Egy dologra tudok gondolni, hogy 3 már nagyon kevés volt, és az egyik megijjedt valamitől a másik 2 meg követte. Vagy megpróbáltak egy rafinált tervvel bosszút állni rajtam a múlt hetiért, csak a fejre mért ütés kevés volt...

Mindenestre ha valakinek vannak ékfoltosai, akkor ezt az egy szem túlélőt elvinném neki, nem tervezem pótolni őket.
Én örömmel befogadom, vannak hengelijeim, így a kari akvát majd mellé helyezem, és nem fogja magát egyedül érezni.
 
Miért? Magas a foszfát? Mégsem jó a Complete aránya? Vagy tettél mellette foszfátot is?
Nem tettem rá. Nem hiszem hogy rossz lenne az arány. Ezekben a csepptesztekben azért szerintem van egy jóadag bizonytalanság még mindig

1) pontosan annyi vizet mèrtem e ki
2) a cseppek mérete mekkorára sikerül
2b) mérőkanállal mennyi megy át
3) meddig rázod
4) színt hogy olvasod le

Szerintem 5-10% elterest bármelyik faktor okozhat, ha pedig több is bejön, pláne. Egyik szín sem egyezett a színskálán lévővel teljesen.

Szóval irányban az látszik, hogy gyűlik fel a tápanyag ennti vízcsere mellett, ezèrt csökkentem kicsit. Arányon nem aggódom ez alapján
 
Back
Oldal tetejére