• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Nagyon lassú és kiszámíthatatlan :D lehet, hogy még egy hét múlva se fog. Visszanéztem és nálam egyszer ettől az állapottól 9 nap alatt jutott el a kinyílás megkezdéséig, és rá egy napra nyílt teljesen. mondjuk az low techben volt, nem tudom az számít-e ezügyben. De mindenképp jobb ha nyugodtan utazol el :D
Majdnem megnyugodtam, attól eltekintve hogy jövő héten meg egész héten nem leszünk itthon. De a mától tervezett 3 napos elutazásunk cserébe ugrott. Szóval akkor most abban kell reménykedni hogy sprinter lesz innentől. Vagy baromi lassú :D
 
Na fasza. Tegnap este 11kor etettem a halakat. Akkor elzártam a kifolyó ág csapját. Most fél órája (este 6) vettem észre, hogy elzárva maradt. 19 órán át volt elzárva... Kíváncsi leszek, megpukkant-e a szűrő baktérium állománya. Abban bizom, hogy valami minimális mozgás talán volt a szűrőn belül mert bár kiáramlás nem volt, a rotor mégis csak mert végig... persze, pénteken 4 nap távollét, utána pedig megint egy hét. Most kiderül, mennyire borulékony a rendszer... Az állatok mindenesetre eddig nem jeleznek bajt.
Holnapig várok, este cserélek egy kövérebbet a vízből.
 
Nem tudom, korai-e az öröm, de az égvilágon semmi jele problémának. Cseréltem egy kis vizet, ezt elmenetel előtt amúgy is megtettem volna, de alapvetően minden jó eddig, az élőlények kiválóan vannak :)
Egy kicsit túl van lihegve a dolog.
Mivel a szűrőben érett akváriumvíz van, volt a baciknak mit nassolni. Meg különben is, egy flottul működő akvánál nem szabad gondot okozzon.
 
A fórum egyre csendesebb és ezzel együtt én is, ahogy nézem... Hiába, ma már nem divatos platform ez sajnos.
Az akvárium rendben ketyeg. Csak a halaim bujkálnak valamiért az elmúlt napokban. Folyton jobb oldalon vannak.

View attachment 170877
Persze, hogy ott bújkálnak, ott nagyobb a dzsugel, így észrevétlenül skubizhatnak Téged. :D
Szerintem a platformmal semmi baj nincs. Inkább azokkal a régi játszótársakkal, akik hátatfordítottak neki. Rajtad kívül egy kezemen meg tudom számlálni, kik bukkannak fel min. 2 hetente.
 
A fórum egyre csendesebb és ezzel együtt én is, ahogy nézem... Hiába, ma már nem divatos platform ez sajnos.

Valószínűleg a jelenlegi gazdasági környezet is rányomja a bélyegét. A statot elnézve a COVID sem volt akkora hatással, mint az Oroszok háborúja.
Ettől függetlenül sokan olvassák a fórumot, és rengeteg embernek még mindig ez jelent valamilyen kikapcsolódást a környezet okozta stressztől. 👍

Persze ettől függetlenül TikTok és a többi divatos platform rengeteg időt elvesz a fórumon eltölthető időből. Változik a kor, de akvarisztika ezek előtt is volt és valószínűleg ezek után is lesz.
Reméljük jövőre az árak is visszatalálnak egy normális mederbe.

A naplód viszont követem, ahogy sok másikat is :) Még ha nem is annyira irogatok 👍 Az inspirációra nekünk is szükségünk van :)
 
Valószínűleg a jelenlegi gazdasági környezet is rányomja a bélyegét. A statot elnézve a COVID sem volt akkora hatással, mint az Oroszok háborúja.
Ettől függetlenül sokan olvassák a fórumot, és rengeteg embernek még mindig ez jelent valamilyen kikapcsolódást a környezet okozta stressztől. 👍

Persze ettől függetlenül TikTok és a többi divatos platform rengeteg időt elvesz a fórumon eltölthető időből. Változik a kor, de akvarisztika ezek előtt is volt és valószínűleg ezek után is lesz.
Reméljük jövőre az árak is visszatalálnak egy normális mederbe.

A naplód viszont követem, ahogy sok másikat is :) Még ha nem is annyira irogatok 👍 Az inspirációra nekünk is szükségünk van :)
Bocs (Coller-től is)... A jelenlegi helyzet 2021 nyarától kezdett kialakulni. Az oroszok háborúja csak melléktényező, amire lehet hivatkozni. A covid sok tartalékot felemésztett, mostanra pedig már mindent elvettek, nincs mit felemészteni.
 
Az oroszok háborúja csak melléktényező, amire lehet hivatkozni.

Nem csak a háború, hanem az összes ezzel járó következmény. Energia, infláció. Itthon erre még a gyenge forint és a folyamatos rettegésben tartó agymosó propaganda is rájátszik.
Ahogy írtam a statokból (február hónaptól) elég jól látszanak a negatív folyamatok (active user, poszt, reakció).

1667997538146.png

Nem offolom a naplót :) Részben ezt tudjuk megerősíteni más területekről is.

A covid időszak egyébként fellendülés volt az egész hobbiélet számára, ahogy bezárkóztak az emberek (mi pl rekord évet zártunk). Így a mostani lehetne akár korrekció is, de ennél jóval többről van szó.

Persze ettől még áll, hogy a világ folyamatosan változik. Ma nem moziba járunk, hanem streaminget nézünk. Nem facebookozunk, hanem Tiktokozunk. Nem fórumozunk, hanem...... én nagyon remélem legalább több gyermek lesz :D
 
Utoljára módosított:
... És így lesz egy "véletlenül" elejtett félmondatból egy kis párbeszéd végre :D
Nem para az off, legalább valami megtöri a többségében ugyanolyan képek sorozatát. Hogy mi okoz mit, azt már ember legyen a talpán, aki kibogozza. Mindannyian abban a valóságban élünk, amelyiket választjuk, illetve, amelyiket engedik, hogy válasszuk. Az online és egyéb sajtónak soha nem volt még akkora felelőssége, mint manapság. Ki is használják ezt, ahogyan a covid ideje alatt is így történt.
Igazság szerint senki nem tudja, mi a valóság. Egy remek kommunikációs szakember mondta egyszer egy hanganyagban, hogy a valóság, és amit róla kommunikálunk, az két teljesen külön dolog, és teljesen szétválik. Mi sem remekebb példa erre, mint a jelen háborús helyzet. Egy Oroszországban éló embernek, aki csak az orosz propagandát hallja, teljesen más lesz a valósága, mint egy EU-ban élő embernek. Egy USA-ban élőnek, akinek az egész csak valami távoli konfliktus valami kommunista országok között, megint más a valósága. Országon belül is más az valósága annak, aki Origót olvas, és más annak, aki 444et. De hogy mi az igazi valóság, azt szerintem a legtöbben csak hisszük, hogy tudjuk és értjük - ehhez az kéne, hogy valahogy kívülről, felülről nézhessünk a dolgokra, nem pedig egyik vagy másik oldal által befolyásolva, manipulálva. Mert tévedés ne essék, a háború kapcsán is ugyanúgy manipulál minket mindkét oldal, aztán ember legyen a talpán, aki meglátja az igazat...
Visszakanyarodva, ennek a helynek (és a hobbinak) pont az lenne a lényege, hogy ezzel picit NE kelljen foglalkozni. Azt nem pontosan értem, miért a háború kirobbanása öli így a fórumot - nem gondolom, hogy az emberek a korábbi fórum időt hírportálokon ütik el háborús híreket olvasva. Magamon is észrevettem, hogy a korábbihoz képest kevesebbszer lépek fel, de nem az van, hogy a hobbiról olvasok más platformon, hanem valahogy mással megy el az idő - egyébként a TikTok gyilkos ilyen szempontból. Nekem munkaköri kötelességként indult, de észrevétlenül elvesz egy csomó időt az életemből, ha nem figyelek oda.
 
... És így lesz egy "véletlenül" elejtett félmondatból egy kis párbeszéd végre :D
Pontosan a párbeszéd hiányzik nekem, de piszkosul. Gyakrabban ejthetnél efféle félmondatokat. 😄

Azt nem pontosan értem, miért a háború kirobbanása öli így a fórumot - nem gondolom, hogy az emberek a korábbi fórum időt hírportálokon ütik el háborús híreket olvasva.
Majdnem semmi köze a háborúnak a fórum elsatnyulásához.
Szerintem az van, hogy a bő két év (és még mindig nincs vége, csak sokan - felelőtlenül - azt hiszik/mesélik be maguknak) a Covidból és utána a fegyveres konfliktus, a politikai gazdaságtani és gazdaságpolitikai felfordulás a mentális tűrőképesség határára sodort mindannyiunkat.
Most a legalapvetőbb emberi viselkedést - ne szépítsünk - a bizonytalanság és a szorongás irányítja.
Pontosan ezért lenne fontos, hogy ne forduljon el oly sok hobbitárs az akváriumtól.
 
Back
Oldal tetejére