• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Walley of peace

Na, ilyenkor kell áttérni az átlátszó műanyag aquario újdonságokra.;)

 
Na, ilyenkor kell áttérni az átlátszó műanyag aquario újdonságokra.;)

Aha csak ide ez picit túlságosan nano...Nem keveri át rendesen az egészet. Most szereltem be. Muszáj lesz idepattintani egy új rendes lilyt. De legalább a perlont meg a csöveket kipucoltam. A difit átraktam a nyomó oldalra hogy legalább valamennyire elkeverje a cuccot, de nem sok haszna van így sem. Remélem a hetet kihúzza komolyabb alga para nélkül aztán jövő héten beújítok vmit. Ja és most már nagyon vészesen nullán kezd állni a palack is. De azt legalább nem drága tölteni. Csak jussak el...

20220328_205152.jpg

Hogy mi meló lenne vele, nem is sorolom. De elkezdtem kipucolni a jobb oldalt lent. Legközelebb a nagy Anubias alatti dzsumbujt kell picit ritkítani, hogy valami fény eljusson a talajig.
 
Picit megállt az a bizonyos meló vele... Sajnos ajándék vagy sem, hátul, ahogy sejtettem, nem az igazi ez a Hygrophyla polisperma sunset. Túl nagy ez ide. Nem kell valakinek pár tő véletlen? Jó sok lett, már vagy 3x topoltam. Ki kéne találni, mi menjen a helyére. Cyperius mindkét oldalon hátul? Nem tudom.
A poppy óta talán mérséklődött az alga probléma, de múlni nem akar. Elkezdtem carbozni helyileg, ez úgy-ahogy segít, de újabban nem szeretem a napi carbozást, kerülöm ha lehet.
Az a nagy Anubias brutális kezd lenni. Igazság szerint túl nagy ez is, de ez a feleségem kedvence, az üveg a hálóban van, ahol mindketten sokat látjuk, szóval marad. Durva belegondolni, hogy ezt a még a régi 20as kockából telepítettem át.
Roxyt és Viktort, a két ajándék red sakurát nem látom pár napja. Remélem nem a carbozások áldozatai lettek.
Ritkítani kéne megint, főleg a Blyxát. Kezdem fontolgatni hogy itt is átállok ADA tápozásra. Amellett nyugalmasabb az élet.
20220410_220538.jpg
Ja, a palack még mindig pöfög. Nem is értem. Kíváncsi leszek, meddig megy most már.
 
Jegyzet magamnak: február 17én vettem észre, hogy a reduktoron a co2 nyomásmérője csökkenést mutatott. Mára, április 13-ra fogyott ki. Szűk két hónap tehát az első jeltől számolva, ha ezzel az intenzitással használom.
A palack így, két akváriumot savazva ment 14 hónapot, de előtte még a kiskanyonban is futott egy keveset, 2020 novemberében üzemeltem be...
 
Mutató szerint 51 volt, igen.
Beszélgettem a telepen az ügyeletes nénivel. Azt mondta, hogy a Messer azt tervezi, hogy bevonja az összes palackot és onnantól csak bérelni lehet majd. Nem azonnal, egy-két év eltelhet a megvalósításig. De a bérlés 150ft/nap ami nem igazán éri meg. Szóval akinek Messer palackja van az nem baj ha más megoldáson is gondolkodik hosszú távon.
 
Na vettem új difit. Rendszeresen pucoltam a meglevőt, de így is zongorázni lehet a különbséget. Nem hittem, hogy ennyivel jobban porlaszt egy új. Nem lennék meglepve, ha a fonál problémára is ez végül megoldást jelentene.
Ugyanez a helyzet a 80asban is, igaz, ott látványosabb volt a probléma, mert a difi egyik sarkából jött csak a co2, folyamatos csipogó hangot hallatva. Ami nem csak a beoldásnak, de az idegeimnek is rosszat tett, lévén hogy a hálóban van mindhárom üveg :D Nem volt koszos, gondolom a ragasztással lehetett vmi (két éves neo difi volt, megszolgálta az idejét).
 
Na vettem új difit. Rendszeresen pucoltam a meglevőt, de így is zongorázni lehet a különbséget. Nem hittem, hogy ennyivel jobban porlaszt egy új. Nem lennék meglepve, ha a fonál problémára is ez végül megoldást jelentene.
Ugyanez a helyzet a 80asban is, igaz, ott látványosabb volt a probléma, mert a difi egyik sarkából jött csak a co2, folyamatos csipogó hangot hallatva. Ami nem csak a beoldásnak, de az idegeimnek is rosszat tett, lévén hogy a hálóban van mindhárom üveg :D Nem volt koszos, gondolom a ragasztással lehetett vmi (két éves neo difi volt, megszolgálta az idejét).
Igen, nem olyan az élettartama, viszont ár/érték arányban szerintem még mindig verhetetlen.
 
Szűrő és csövek kitakarítva. Megtéptem itt-ott, a Hygrophylák mentek ajándékba. Jó kis flow lett, most így hagyom, aztán meglátjuk, kipróbálok-e vmi újat hátul. Még a Rotala bonsai enyhén rendezetlen, meg az egész kissé kupis, de mostanában nem volt időm egy olyan igazi komplett rendbetételre....

20220430_224346.jpg
 
Na az az érdekesség van hogy a fonál nullára eltűnt, de nem pontosan tudom, hogy miért.
Bazi meleg van, hűtés nincs, tápozást levettem a felére. Jövő héten három napra elmegyek, addig még kitalálom, hogy lámpát és co2-t lekapcsolva hagyom-e itt az üvegeket, vagy mindent hagyok, ahogy van. Valószínűleg mindegy :)
Csináltam képet de kb ugyanolyan, mint az előző, pedig egy csomó növényt kiszedtem. És még nyugodtan lehetett volna - a Microsorum nagyon burjánzik.
20220626_221559.jpg
 
El kell mennem 3 napra. Pls mondjátok, hogy ez nem pont akkor fog elvirágozni :D
Nagyon lassú és kiszámíthatatlan :D lehet, hogy még egy hét múlva se fog. Visszanéztem és nálam egyszer ettől az állapottól 9 nap alatt jutott el a kinyílás megkezdéséig, és rá egy napra nyílt teljesen. mondjuk az low techben volt, nem tudom az számít-e ezügyben. De mindenképp jobb ha nyugodtan utazol el :D
 
Back
Oldal tetejére