• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi? Lesz!

cheetah

VIP kertész
Sziasztok!

Azért indítom ezt a naplót, mert erősen tervbe van véve egy Wabi Kusa tál készítése.
Viszont felmerült bennem egy csomó-csomó kérdés, amikre válaszokat várok Tőletek.
Ha minden kérdésem és kételyem eloszlik, el fogom készíteni életem első Wabi Kusa tálát. Amint elkészül azt ebben a naplóban közzé is fogom tenni.

Arra gondoltam, hogy az akvárium indításából megmaradt JBL AquaBasic+ táptalajt és a megmaradt Manadot fogom felhasználni hozzá. Tudom, hogy a Manado nem túl jó, de nem akarok most ezért 3 liter ADA aljzatot venni. Ezen kívül arra gondoltam, hogy a szűrőből kivennék egy marék Substrat Prot ez tenném legalulra. KÉRDÉS: Ez jó ötlet-e illetve kb mennyi kellene a szűrőanyagból alulra?
Növények tekintetében a következőkre gondoltam: mivel ezekből van az aksiban azokat szeretném átszoktatni:
- Hemianthus micranthemoides
- Staurogyne repens
- Pogostemon helferi
Ezekből szoktak lenni szép új hajtások ezeket ültetném be. KÉRDÉS: Jók ezek a növények egy Wabi tálba? Illetve a levágott hajtásokat próbáljam meg gyökereztetni előbb az aksiban és utána gyökerestől ültessem be a Wabi tálba?

Ezeken kívül még bonsai-t szeretnék bele. Ezt venni akarom külön. KÉRDÉS: Ez is mehet be a Wabiba?

Dekorációnak valami követ gondoltam. Az a kérdésem, hogy itt mennyire kell figyelni a meszességre. Itt azért gondolom nem nagyon van mit felkeményítenie. KÉRDÉS: Jól gondolom-e?

Hirtelen ennyi jutott eszembe. A válaszok úgy is újabb kérdéseket fognak generálni. Ezt már tudom.

Köszönöm mindenkinek a segítő hozzászólásokat.
 
Szia!

A pogot nehezebb emersre szoktatni, több idõt igényel az átszokáshoz és páraigényesebb is, a stau detto de nem annyira, HM igazi könnyû wabinövény és a bonsai is.

Annyi substrate prot használj ami esztétikailag nem zavaró illetve annyit amennyitõl nem nehéz az ültetés. Minél többet használsz annál jobban szûr a talajod.




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja és egy seiryu kõ ugyanúgy felkeményíti a talajban lévõ vizet ment az akidban a vizet, sõt talán még jobban is mivel nagyon kevés vízben áll az akidhoz képest fõleg mivel nem cserélsz vizet. Én seiryut ezért nem is használnék (egyáltalán nem használnék dekort egy tálban de ez már szubjektív kérdés)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kedves Schruz,

Autentikusabb helyröl nem is kaphattam volna választ. Nagyon köszönöm a tanácsaidat. Akkor a pogo és a stau marad az akiban. Viszont keveslem a hm-et és a bonsai-t. Esetleg egy kis parvula és rotala macrandra mehet még bele?
Akkor a kőre figyelni fogok, én szeretnék bele egy darabot. Valami hegyesebb fajtát.
A szürö anyagból egy jó maréknyit gondoltam.

Még egyszer köszi a segitséget, megtiszteltetés a figyelmed!

Tapatalk 2-vel küldve az én Skate-ről
 
Kedves Schruz,

Autentikusabb helyröl nem is kaphattam volna választ. Nagyon köszönöm a tanácsaidat. Akkor a pogo és a stau marad az akiban. Viszont keveslem a hm-et és a bonsai-t. Esetleg egy kis parvula és rotala macrandra mehet még bele?
Akkor a kőre figyelni fogok, én szeretnék bele egy darabot. Valami hegyesebb fajtát.
A szürö anyagból egy jó maréknyit gondoltam.

Még egyszer köszi a segitséget, megtiszteltetés a figyelmed!

Tapatalk 2-vel küldve az én Skate-ről

Szia
Igaz én nem vagyok guru se semmi és csak egy kis "dvd doboztetőben" nevelgetek pár növényt az ablakban de a parvula iszonyatosan terjeszkedik és már behálózta magát mindenhova és ugye simán 5-6 centi magas és fogalmam sincs hogy lehetne kordában tartani :)
csak egy kis személyes tapasztalat :)
 
A parvula is kifejezetten wabinövénynek mondható, nagyon könnyen és gyorsan növeszthető. A stemek 90% szintén tehát a macrandra is. Csak szoktasd őket türelemmel ;)
 
Köszönöm mindenkinek, szépen kezd kialakulni a végleges növényzet. Hogy a megvalósítás mikor lesz még nem tudom. Még tálam sincs. Kezdésnek egy svédboltos üvegtálat néztem ki. Egyenlőre nem szeretnék több ezer forintot kiadni tálra, ha nem tudom valamiért megfelelően tartani a növényeket.
 
Back
Oldal tetejére