• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Egy

Az első képen elég sötétnek látszik az akva. Szerintem magasan van a lámpa ekkora fényhez, de lehet, hogy a fényerő is kevés. Jobban jártál volna ha nem rögzíted a falra, mert így nehéz lesz állítani, ha kell. A pontos magasságot úgy is a növények mondják majd meg, mi jó nekik, meg az alga:alien:.
 
Az első képen a régi lámpa világít, ez egy tetőlámpa, Aqualux 11W, a másodikon 1 neoncső, a harmadikon a kettő együtt. Nyáron festeni kell itthon, uh átfúrom majd lejjebre.
 
Levettem vissza azt az armatúrát, feltettem egy 150W-os halogén reflektort 30cm-rel az akvárium fölé. A valisnéria hamarosan el is kezdett bubizni. Ez jót jelenthet akkor már?
Egyik barátom hozott egy fémhalogén lámpát az előbb, de az dupla ilyen nagy méretű, az is csak 150W-os lehet, hogy megfőne tőle az akvárium akkora fénye van.
 
Megjött a DIY CO cucc a szénsavas CO-hoz, szereztem szódáspalackokat is. @aquAta jóvoltából jön a bubiszámláló és a diffúzor, közben kaptam még pár növényt is és beültettem az akváriumba, hogy valamit fejlődjenek. Kocsánynélküli ambuliát, najast és HM-et is kaptam de, hogy mi kerül az újba még nemtudom. Akcióban vettem Micro, Macro és Easy Carbot a GA-tól. Csak az asszony meg ne tudja. ;) Ja meg szereztem mégegy külső szűrőt alkatrésznek, ez is Eheim Ecco Pro, csak egyik csapja hiányzik meg csak szivacsok vannak a tálcákban. Az a lényeg, hogy alakulunk, mint púposgyerek a prés alatt! Tyókolom!
 
A CO2-t bekötöttem. Az egyik szódás adott két palackot, egyik lyukas volt. Gyorsan kicseréltem másikra, átöntöttem a citromsavat és most jó. Tartja a 2bar-t. Mivel el kellett mennem itthonról kevés bubira állítottam be, mire hazaértem a @schabi tól kapott DIY DC még sötétkék volt (kb 3-4 órát nem voltam itthon). Ezután feljebb tekertem a cájgert, kicsit később néhány növény már elkezdett bubizni. Már este van, leállítottam a CO-t, majd holnap belövöm pontosan, ha tudom.

DSC_0060_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

@schabi akváriuma gyönyörű. Nem tudom, hogyan hoztok össze ilyen szépségeket.
Én még csak próbálkozom, de már most jobban szeretem ezt a növényekkel felturbózott akváriumot, mint a régebbi váras- kavicsost.
Valamelyik halam kitúrja a növényeket, mert most kellett visszaültetnem néhányat. Ideje lesz már valami normális talajnak, hogy minden gyorsan meggyökeresedjen. Az alga egyébként húzódik vissza az akvárium sarkából, köszönhetően az Easy Carbónak gondolom. Ezt a CO2 mellett is használom ezután is.
 
A kocsánynélküli ambulia estére be szokott csukódni. Most, hogy van CO2 és lime színű a csekker, nem csukódik, ez jó, vagy nem?
 
A neonok úszkálnak, köszönöm! A parvulát néha kitúrják a harcsák de nő szépen. Tegnap kicsit átültettem a növényeket, hátra raktam a valisneriát, a kifolyó ághoz pakoltam a najas és az ambuliát, beleraktam egy szőlőtőkét, rákötöztem egy kis mohát (talán jávait) A két vár még benne van, mert a harcsák bennük laknak. Erre még ki kell találnom valamit.
Az összes növényt először csak beleszórtam, hogy lássam hogyan alakulnak. Kaptam a szomszédomtól lemetszett anyagot hozzá. HM is volt belekeveredve, azt is ledugtam a kavicsba (3 szál), mostanra már van 4 5 bokor. Ezeket ültetgetem szét.
Ecsetalga van, de vissza tudom szorítani. Talajcsere kell, és teljes takarítás az üvegnek.
 
DSC_0087_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Estére buborékoznak a növények. A HM terjeszkedik ezen a csúnya kavicson is.
A carbót hogyan szoktátok használni? Fecskendővel nyomjátok be a napi adagot az algás területre szűrő kikapcsolása mellett?
 
A Carbo megy bele a táppal együtt, ha nagyon algás valahol és direktbe kell rányomni csak akkor kell külön. Köves részre töményen növényre hígítva.
 
Még küzdök az ecsettel de carbót kapják telibe minden adagolásnál, uh fogynak. Szűrő kapott egy 100-as Seachem Purigen tuningot. 3 szál HM-ből lett egy 30x10 centis mező már, nyírni nagyon nem nyírtam csak ami hosszú azt lenyomogatom a kavicsba, hogy több legyen. Lehet, hogy le kellene nyírnom inkább, oldalra terjed szépen. Lámpát tíz centivel felemeltem, 100W világítja így a 80 litert 35 centiről. A HM bubizik, a valiznéria már szépen fekszik a víz tetején, de tetszik így, ezért nem vágtam le. Ja és van egy 27 cm-es csipeszem is meg egy üveg dropcsekkerem is, már csak a talajcsere lesz vissza valamikor. Ja meg barlangépítés a várak helyett.

DSCF7519_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére