• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Első Wabi tálam

Multis

Főkertész
Üdv
Pár napja gondolkodom, hogy mit is kellene csinálni az akváriumból kikerülő növények nyesedékeivel.Arra gondoltam megpróbálok egy kis wabi tálat összehozni.Sikerült egy 25 x 6 cm nagyságú üveg tálat szereznem.Már csak azt nem tudom, hogy...
  1. Van itthon JBL Manado és Tropica Plant growth substrate.Ezek jók lesznek bele?Milyen vastagon rakjam?
  2. Mennyit és mivel lenne jó világítani?
  3. Víz után pótlást hogy tudom megoldani?Napi hány spriccelés?akvárium vízzel locsoljam?
  4. Milyen növények lennének jók bele?
    A következők vannak:
    Hygrophila corymbosa ’Angustifolia’
    Bacopa australis
    Staurogyne repens
    Alternanthera reineckii Mini
    Limnophila Sessiliflora
    HM
    Ludwigia Repens
    Hydrocotyle sp. Japan
Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe de ha van valami akkor még kérdezni fogok... :whistle:

DSC_1614.jpg


DSC_1615.jpg
 
Szia!

Szerintem talajnak megfelel amit találtál.
Szerintem valami kompakt pl egy 26w-os 6500k-es már elég lehet de mehet a napra is pluszba.
Eleinte érdemes beraknod pl egy üres akváriumba amit letakarsz míg átalakulnak a növények és hozzászoknak a kinti élethez :)
Szerintem minden növény mehet ezek közül bele a stau az alacsony marad nagyon szinte nem is nő .
HM-nek megváltozik a színe és barnásra vált.
A ludwigia és a hydro szinte semmit nem változik.
 
Összeállt a növények listája:
  • HM vagy Monte Carlo
  • Limnophila sessiliflora
  • Hydrocotyle sp. Japan ( Hydrocotyle tripartita )
  • Ludwigia repens
Remélem ezek jók lesznek és sikerül átnevelnem őket.

Táptalajból 1-1,5 cm általános talajból pedig 4-5 cm-t tervezek de ez majd kiforrja magát menet közben.
  1. Milyen időközönként kell spriccelni?
  2. Napi 15 perc szellőztetés reggel vagy este?
  3. Mennyi időnként növeljem a szellőztetés idejét? Hetente?
  4. Ha ablakba kirakom kezdésnek akkor lehet vele gond?
  5. Mekkora fényerő kellene, ha lámpával szeretném majd világítani?Mennyit világítsak?
Sok kérdésem van, de hát ez az első ilyen próbálkozásom...
 
Üdv
Pár napja gondolkodom, hogy mit is kellene csinálni az akváriumból kikerülő növények nyesedékeivel.Arra gondoltam megpróbálok egy kis wabi tálat összehozni.Sikerült egy 25 x 6 cm nagyságú üveg tálat szereznem.Már csak azt nem tudom, hogy...
  1. Van itthon JBL Manado és Tropica Plant growth substrate.Ezek jók lesznek bele?Milyen vastagon rakjam?
  2. Mennyit és mivel lenne jó világítani?
  3. Víz után pótlást hogy tudom megoldani?Napi hány spriccelés?akvárium vízzel locsoljam?
  4. Milyen növények lennének jók bele?
    A következők vannak:
    Hygrophila corymbosa ’Angustifolia’
    Bacopa australis
    Staurogyne repens
    Alternanthera reineckii Mini
    Limnophila Sessiliflora
    HM
    Ludwigia Repens
    Hydrocotyle sp. Japan
Hirtelen ennyi kérdés jutott eszembe de ha van valami akkor még kérdezni fogok... :whistle:

DSC_1614.jpg


DSC_1615.jpg
Aki vízzel keverj be egy kis Be Bright tápot! (y)
 
Összedobtam a "maradék"-ból egy kis lámpát a wabi fölé.Egy régi 2 csöves foglalat burkolata ami pont méret volt.Már csak azt nem tudom, hogy milyen fénycsövet rakjak bele ?!Valami kis tartót kifogok találni amivel könnyen tudom rögzíteni de azért mozgatható is legyen...

DSC_1620.jpg


Fénycsőből ez a 3 típus van itthon:
DSC_1616.jpg


Philips Cool White 6500K 18W
DSC_1617.jpg


Aqua-Glo 20W ??? K
DSC_1618.jpg


Dennerle Trocal 18W ??? K
DSC_1619.jpg
 
Összedobtam a "maradék"-ból egy kis lámpát a wabi fölé.Egy régi 2 csöves foglalat burkolata ami pont méret volt.Már csak azt nem tudom, hogy milyen fénycsövet rakjak bele ?!Valami kis tartót kifogok találni amivel könnyen tudom rögzíteni de azért mozgatható is legyen...

DSC_1620.jpg


Fénycsőből ez a 3 típus van itthon:
DSC_1616.jpg


Philips Cool White 6500K 18W
DSC_1617.jpg


Aqua-Glo 20W ??? K
DSC_1618.jpg


Dennerle Trocal 18W ??? K
DSC_1619.jpg

Nálunk egy frissen indított wabi fölött egy Sylvania Grolux (30cm 8W) cső megy egyedül, pdeig csak kipróbáni vettem az Oázisban. Meglepően gyorsan megindult! Egy erősebb, nagyobb méretű biztos még jobb lehet.
 
Nálunk egy frissen indított wabi fölött egy Sylvania Grolux (30cm 8W) cső megy egyedül, pdeig csak kipróbáni vettem az Oázisban. Meglepően gyorsan megindult! Egy erősebb, nagyobb méretű biztos még jobb lehet.
Ez nem a végleges világítás csak hirtelen kellett valami és ezt sikerült összehozni.A tervem teljesen más világítás terén...
 
És elkészült...Nem lett valami szép de próbának jó lesz és lehet, hogy ezáltal elkap a "szárazföldi" növényfej vírus :facepalm:

3. képen gyengének tűnik a világítás de a telefon nem tud mit kezdeni a fénnyel :confused:

DSC_1623.jpg


DSC_1625.jpg


DSC_1624.jpg
 
Ismerős kép, én is így kezdtem.
2013-10-25+10.39.49.jpg

2014-03-06+14.48.44.jpg

Én alápakoltam dobozokat hogy hatékonyabb legyen a fény . /55w-os kompakt/
 
1x vagy 2x 10W 6500 Kelvin LED vajon megfelelne világításnak?
Ez egy érdekes kérdés. Nekem a
És elkészült...Nem lett valami szép de próbának jó lesz és lehet, hogy ezáltal elkap a "szárazföldi" növényfej vírus :facepalm:

3. képen gyengének tűnik a világítás de a telefon nem tud mit kezdeni a fénnyel :confused:

DSC_1623.jpg


DSC_1625.jpg


DSC_1624.jpg

Jó lesz ez, nincs itt semmi baj. Ha ennek a lámpának igaziból is ilyen spektrumú a fénye, akkor hamar megfog indulni;)
 
Felemás eredmények vannak eddig a wabival kapcsolatban igaz még csak az 1. hétnél járok.Limnophila sessiliflora nem igazán akar fejlődni, Monte Carlo mintha picit alakult volna, Ludwigia repens hozott apró kis hajtást, Hydrocotyle Tripartita Japan szintén hozott egy kis levelet.Napi 10 óra világítás, reggel-este 15-15 perc szellőztetés és napi 2x akvárium vízzel való permetezés...

HPIM2414.JPG


HPIM2418.JPG


HPIM2416.JPG


HPIM2419.JPG
 
Remélem összeáll a wabi és szép kert lesz belőle.
A napi 2x permetezést esetleg nem tudod sűríteni?
 
De tudom sűríteni.Jobb lenne ha többet permetezném?Így is elég párás a környezet este még látni a leveleken a vizet...
 
Tegnap arra lettem figyelmes, hogy a Monte Carlo levelei elkezdtek picit barnulni, mintha rohadna vagy csak a régi leveleket dobja el - mert hozott jópár új hajtást? Az egyik tő Ludwigia Repens feladta a harcot és elrohadt.Vajon ez mitől lehet?Esetleg nem kapnak elég tápanyagot?Ha minden nap nyomnék 0, ... ml tápot a talajba ami ugye valamennyire vizes az ne lenne jobb minthogy a locsoló vizbe tenném?Holnap mutatok pár képet...
 
Back
Oldal tetejére