• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-kusa... sikerült! (ÚJ TÁL!!)

Status
Not open for further replies.
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Wow hát ez nagyon frankón néz ki. Örülök, hogy itthon is láthatunk ilyen szép Wabi tálakat. :thumbup: :clap:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Nagyon köszönöm srácok ;) Atti: Ezek az IKEA-s lámpák 60 W-ot bírnak, de én csak 30 W, 6500K, 1800 lm körüli PC-ket csavartam be. Szívesen megnézném milyen lenne az eredmény egyenként 60 W-tal dehát már üzemeltetek két akit is és úgy már sok lenne a villanyszámla...Így sem kevés :D :lol:

Egyébként úgy tapasztalom hogy víz felett nincs szükség annyira sok fényre. A levegő alig szűr és a szoba sem vak sötét a nap nagyobb részében. Korábban a három tálra volt összesen 2x24W T5 HO és igen szép volt úgy is az eredmény.
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Rohhadt jól mutat a hangcuccon... Nagyon szép :thumbup: :thumbup:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Nagyon hangulatos, ez már igazi japán feeling :thumbup: . Így nehéz ellenállni, hogy ne kezdjen bele az ember valami hasolóba :mrgreen: .
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Köszönöm. :) Kivirágzott a lindernia rotundifolia a tálban :mrgreen: Hozott egy gyögyörű árvacsalánhoz felépítésében nagyon hasonló virágocskát. A virág sajnos valamiért egy napig tartott másnapra valamiért lehullott. Lehet azért mert a vízsugár spriccolás közben nagyon megütötte :( De sebaj egy másik ágon már ott egy új bimbó :)

Íme a virág:

lindernia-2.jpg

lindernia-1.jpg

lindernia-3.jpg
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Wow de csini. :thumbup: Gratu a tálakhoz. Még növeszd egy kicsit és utána megmondom hova kellene őket postázni. ;) :lol:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

viktorlantos said:
Wow de csini. :thumbup: Gratu a tálakhoz. Még növeszd egy kicsit és utána megmondom hova kellene őket postázni. ;) :lol:

Nem adom! Az enyém! My precious! :twisted: :lolno: :lol:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Kár, pedig már a hangfalat is megrendeltem hozzá, hogy visszahozzam kicsit a hangulatot. ;) :thumbup:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

viktorlantos said:
Kár, pedig már a hangfalat is megrendeltem hozzá, hogy visszahozzam kicsit a hangulatot. ;) :thumbup:

:lol: :lol: :lol:
Örülök hogy örültök annak aminek én örülök veletek :D :D :D
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Engem annyira nem hoznak lázba a Wabi-Kusa tálak, mint a nagy többséget. Illetve rosszul mondom, nem hoztak... eddig... Gratu! Gyönyörű! :thumbup:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

A glosso is elkezdett virítani :) Képeket majd rakok fel később, bár olyan kis virágai vannak amihez makro kéne...

A lindernia továbbra is hoza folyamatosan a virágokat de a nagyrészük nem nyílik ki, hanem éppen nyílás előtt lehullik. Eddig nem értettem de azt hiszem most rájöttem miért. Nem szeretik az esőt :D
Megfigyeltem, hogy akkor esnek le a virágok, ha megspriccelem őket. Nem hiszem, hogy a víz fizikailag leverné őket mert spricc után órákig semmi bajuk. Azt hiszem a növényke reagál a vízemre. Mondhatni kommunikálunk :lol: :crazy:

Vajon miért csinálhatja ezt? Én arra gondoltam, hogy élőhelyén a szárazabb időszakban viríthat amikor kevés vagy nulla eső esik. Talán ez jeliz a növénynek hogy nincs már értelme fenntartani (az egyébként átvitt értelemben elég költséges virágokat) mivel esőben kevés rovar porozná be. Csak egy elmélet, nem sikerült jobb magyarázatot találnom.
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

schruz said:
Vajon miért csinálhatja ezt? Én arra gondoltam, hogy élőhelyén a szárazabb időszakban viríthat amikor kevés vagy nulla eső esik. Talán ez jeliz a növénynek hogy nincs már értelme fenntartani (az egyébként átvitt értelemben elég költséges virágokat) mivel esőben kevés rovar porozná be. Csak egy elmélet, nem sikerült jobb magyarázatot találnom.

Logikus eszmefuttatás ;) :thumbup: :clap: .
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Na kérem. Az alga ugyebár víz felett nem jelent problémát. Itt sajnos a tetvek keserítik az életet. Megtámadta a nagy tálat, pontosabban elsősorban a ludwigia repens-t a "gyapjastetű" azt hiszem így hívják. Ilyen ragacsos fehér szöszös cuccot nyomnak ki magukból ezek a kis szürkésfehér rovarkák. A levelek töveit és a szárakat célozzák meg és elfonnyasztanak egész ágakat. A szobanövényeimen is van szal elhatároztam hogy veszek írtószert. Vettem is 10l vízben oldandó permetet, le is kezeltem a növényeket alaposan tegnap erre ma ránézek a tálra és egy újabb ág van lefonnyasztva ami tegnap még élt :evil: a tetvek meg mászkálnak rajta mintha nem kaptak volna mérget. Mondjátok miért van ez így? Mit tegyek :cry:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

schruz said:
Na kérem. Az alga ugyebár víz felett nem jelent problémát. Itt sajnos a tetvek keserítik az életet. Megtámadta a nagy tálat, pontosabban elsősorban a ludwigia repens-t a "gyapjastetű" azt hiszem így hívják. Ilyen ragacsos fehér szöszös cuccot nyomnak ki magukból ezek a kis szürkésfehér rovarkák. A levelek töveit és a szárakat célozzák meg és elfonnyasztanak egész ágakat. A szobanövényeimen is van szal elhatároztam hogy veszek írtószert. Vettem is 10l vízben oldandó permetet, le is kezeltem a növényeket alaposan tegnap erre ma ránézek a tálra és egy újabb ág van lefonnyasztva ami tegnap még élt :evil: a tetvek meg mászkálnak rajta mintha nem kaptak volna mérget. Mondjátok miért van ez így? Mit tegyek :cry:


Az egyetlen megoldás: hívd segítségül a terészetet azaz KATICABOGÁR-gyüjtsél be párat kb 6-8db ot de a permetlét előtte mosd le ílletve a permetlével szennyezett tetveket is el kell távolítani! Meglátod 1-2 nap és segítenek Neked ;) !!
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Szeretem az ilyen bio megoldásokat :) De most már nem igen tudom lemosni a permetet, mindenhol van.
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

raggacs said:
és ha víz alá meríted egy órácskára?

Ez nagyon jó ötlet meg is fogom tenni szerintem hamarosan, viszont csak egy ideig oldja meg a problémát, mivel a szobanövényeken is van és vissza fog terjedni...
Mondjuk nem tudom milyen hatással lenne a bacikultúrára a vizbe mosódó permet. Bár így is nyilván került valamennyi az aljzatba is.
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

schruz said:
raggacs said:
és ha víz alá meríted egy órácskára?

Ez nagyon jó ötlet meg is fogom tenni szerintem hamarosan, viszont csak egy ideig oldja meg a problémát, mivel a szobanövényeken is van és vissza fog terjedni...
Mondjuk nem tudom milyen hatással lenne a bacikultúrára a vizbe mosódó permet. Bár így is nyilván került valamennyi az aljzatba is.

Zuhany??-esetleg és utána alámerülés!! De a KATICÁKRÓL nem megfeletkezni!!! Rendszeresítsd őket , kedves és hatékony kis jószágok, a szobanövényeket is rendberakják, abszolut nem zavaróak. Nekem egy citromfámat mentettek meg pár éve :D , pedig óráról órára gyengült a pajzstetvektől!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére