• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Wabi-kusa... sikerült! (ÚJ TÁL!!)

Status
Not open for further replies.
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

Nigro said:
Lehet, hogy ez a Wabi-Sabi-n van...
(Boccs.... )

:D
Észre sem vettem hogy volt érdeklődés pedig a forum küld nekem mailt új hozzászólásnál...

Ma 3 és fél hetesek a tálak, fejlődés bőven van, de még kell idő néhány növénynek. Előző hétfőn levettem a búrákat és rengeteget spricceltem a növényeket.

Az erdei mohák nagyon jól szuperálnak, hajtanak szépen és láthatóan tényleg élvezik a környezetet. Csak bátorítani tudok mindenkit hogy próbálkozzon kis erdei
mohákkal vagy másféle erdei árnyékban növő növénykékkel (szerintem hasonlóan élveznék a dolgot).

Legjobban a ludwigia repens, hemianthus micranthemoides és hydrocotyle sibthorpioides van. Gyönyörűen fejlődnek minden tálban. Meglepetésemre a crypto hajt ezerrel
pedig egy hete nincs üvegházban. A vizimohák is hajtanak szépen, van egy kis alga rajtuk a vízzel ellepett részeken de nem durva a helyzet, el fog tűnni szépen lassan.

Négy növénnyel van kisebb bajom, kettő ezek közül olyan amiről azt hittem tökéletesen fogja türni az emers életet: sagittaria teres, echinodorus tenellus, hygrophyla corymbosa és a glosso. A hygrophiláról mindenhol olyan otthon növesztett emers képeket látok ahol virágzik is, nálam még mindig láthatóan az alacsony páratartalommal küszködik, lassan növekszik és sok levelet hullajt. Mikor levettem a púrát másnapra rögtön elfonnyadt a legtöbb szál mint az első próbálkozásnál. A glosso ugyan él és hajt szépen, de elég lassan növekszik és sok levele/szára szárad el, a sagittaria pedig az istennek nem akarja hozni az emers leveleket, csak a submerseket ezért a legtöbb levél rövid életű. Elvileg az emers levelei kerekdedek, úgy vettem a töveket egy éve. Mivel a bal oldali tálba túlnyomórészt glossot és sagit és tenellust ültettem, az fejlődik aleglassabban és tűnik legkopárabbnak. Majd idővel változik remélem.

Mindenesetre összegezve sikeres eddig a próbálkozás, szerintem idővel magához tér minden növényem. Jöjjenek a képek.

wabibabi-5.jpg


wabibabi-1.jpg


wabibabi-4.jpg


wabibabi-3.jpg


wabibabi-2.jpg


Cryptoka :)
wabibabicrypto.jpg
 
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

Na végre képek! :)
Már ideje volt!Szépen alakul a móka,lehet,hogy némelyik növénynek több idő kell,míg beindul,de a képeken is szépen látszik a fejlődés ;)
 
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

Nekem nagyon tetszenek a képek és a tálak is nagyon ügyes vagy gratu.!! ;)
Lehet én is kipróbálom majd a ludwigia féléket és a martima-t is!! ;)
 
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

De jó nézni ezeket a wabikat.

Sajnos az üzletben elmaradtunk a locsolással és így kudarc lett a vége. Ma indítottam újra a két wabit, remélem tudjuk tartani a napi vizezést :oops: :angel:
 
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

viktorlantos said:
Ma indítottam újra a két wabit, remélem tudjuk tartani a napi vizezést
Vasárnap megnéztük volna a Wabikat Lórival de eszembe jutott hogy vasárnap zárva vagytok. Ugye vasárnap zárva vagytok?

Cecska said:
Lehet én is kipróbálom majd a ludwigia féléket és a martima-t is!!
Úgy tapasztalom, hogy a repens és a maritima két nagyon jó növény wabiba. A maritima tulajdonképpen itt érzi igazán jól magát, víz alatt nem.
Élőhelyén nagyon ritkán kerül víz alá, de folyamatosan sáros földben él. A repensről nem tudok sokat de szintén úgy tűnik, hogy egyáltalán nincs szüksége
nagy páratartalomra. Mindkettőt próbáld ki Cecska, szerintem együtt jól is mutatnak egy wabiban mert szépen kiemelik egymás színét/formáját.
 
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

Kicsit több mint egy hónaposak a tálak:

Össszehasonlításul:
wabikusa-70.jpg

wabi-1.jpg


A többi:
wabi-2.jpg

wabi-3.jpg

wabi-5.jpg

wabi-4.jpg


Azt hiszem ennyi idő alatt ez brutális fejlődés, nagyon boldog vagyok :) Végre a glosso is beindult. Mint látszik pár napja került mindhárom tálba egy kis parvula (köszi Lóri!), és HC. A HC nem látszik egyrészt mert
kevéske másrészt mert nagyon rossz állapotban van. Sajnos az 1-2 Grow dobozka már elég régi volt ;) :( Meglátjuk megmarad-e belőle valami. Egy hete került a középső tálba4 szál ludwigia arcuat is hátulra középre, a képen ezek sem látszanak mert még kicsik a tövek, de már nőnek szépen. Sagittaria még mindig furán viselkedik.

Napi két alapos RO spriccolást adok a wabiknak és naponta, kétnaponta töltök rájuk aki vizet.

Fényképezés után megnyírtam picit a repenst és hydro-t hogy az "aljnövényzet" is kapjon fényt.
 
Re: Wabi-kusa... ha sikerül

Jól néz ki,szépen látszik a fejlődés..és a parvulás dolog is bejön,pláne,ha kicsit sűrűsödik majd,nagyon baba lesz!
Csak így tovább! ;)
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

A növények elkezdtek területet hódítani. Nagyon. Minden növény gyönyörűen bukik ki a tálakból. A maritima megint virágozza kis jelentéktelen virágait :) A parvula nehezen akar beindulni, de azért szépen él. Mit várok tőle most ültettem. A HC viszont már most többet nőt (képeken nem látszik még) mint a parvula.
Érdekes, hogy a jobb tálból szinte teljesen kihalt a HM. Nem tudom hogy a maritima keltette árnyék miatt vagy mi miatt. Direkt meg is nyírtam párszor a maritimát, hogy legyen fénye a HM-nek de hiába. Talán a páratartalom nem volt elég. Hihetetlen, hogy az az 5cm magas "tál fal" ami a DoAqua! tálnak van talaj fölött mennyit számít a pára megtartásában. Ott a sagittaria is elkezdett terjedni már (még mindig submers levelekkel :D) a bal oldali glosso-s tálban meg még mindig alig nőtt valamit.

Hát, nagyon élvezem ezt a wabi kusázást, jobban meg lehet figyelni egy-egy növény viselkedését testközelből mint akváriumban:

wabiku-1.jpg

wabiku-2.jpg

wabiku-3.jpg

wabiku-4.jpg

wabiku-5.jpg


Ludwigia arcuata. Kicsit más így emersen:
wabiku-6.jpg


Hamarosan szeretnék méltóbb elhelyezést adni a tálaknak. Van két 80-85 cm magas hifi hangszóróm, azokra tenném őket, DoAquát az egyikre, két kicsit a másikra. Arra gondoltam, hogy egyszerű ikás lámpákkal világítanám majd őket, persze megfelelően jó PC izzókkal (mondjuk 30-30W?). Mi a véleményetek?
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Wow ezek nagyon szépek lettek. Gratu a sikeres kerthez. :thumbup:
A martima táladról eszembe jutott, hogy nálunk a kis nanoban hasonló módon kinőtt a növény. Ugyanilyen szép leveleket hozva. :angel:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

viktorlantos said:
A martima táladról eszembe jutott, hogy nálunk a kis nanoban hasonló módon kinőtt a növény. Ugyanilyen szép leveleket hozva. :angel:
Csekkoltam ám már és nekem meg a ti kis nanotokról jutott eszembe az én kis tálam :lol:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Hehe,jó ötlet a hangszórókra tenni,majd egyszer csak észreveszed,hogy körbenőtték a növények a hangszórót!
De csak ha nekik tetsző zenét raksz be!A mulatóstól biztos kihalnának :D :lol:
Gratula,pöpec!Remélem,nem bántad meg,hogy így alakult a nagyobbik tál!?
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Grat Andris!
Sokkal szebb lett, mint a miénk a boltban :thumbup:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

De hogy tudod párásan tartani őket? nekem a bacopan kivül minden kihal.
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Nigro said:
Grat Andris!
Sokkal szebb lett, mint a miénk a boltban :thumbup:
Nagyon köszönöm Atti, de azért nekem nem kell 9 növényes akváriumot karban tartani, szal max az idő tényező miatt sikerülhetett jobban nálam.

someday said:
De hogy tudod párásan tartani őket? nekem a bacopan kivül minden kihal.
Semmi extra, naponta 2x kapnak nagyon bőséges RO spriccet, egyet délelőtt egyet este. Ha elutazom apámat kérem meg a spriccelésre, mert szerintem két három nap kihagyás már gondot okozna.
Naponta egyszer pótlom a tálakból elpárolgott vizet, csak éppenhogy az amazonia szintjéig. Azért kell ilyen gyakran mert a lámpa melege gyorsan csökkenti a vízszintet.

Mindegyik növénynek idő kellett, hogy megszokja a körülményeket. A legtöbb először szinte teljesen elfonnyadt, száradt, de hozott új hajtásokat kb egy hét után. A glossonak kellett egy teljes hónap pl, hogy magához térjen, a bal tálban lévő sagittaria pedig még mindig nincs jól.

Illetve ahogy korábban írtam, a középső tálban (nem véletlen hogy az ADA ilyen formájúra alakította ki) él minden a legjobban. Egyszerűen a tálon belül nagyobb a páratartalom mint mellette, és ahogy nézem a növényeknek ez elég. A kibukó levelek nem száradnak el mivel a növény nagy része már így is "párában" van. Egyébként szerintem az csak jó hogy a fény párologtatja a vizet mert ettől a tálak környékén nedvesebb a levegő.

Ha visszaolvasol láthatod hogy az első 3 hétben letakartam a tálakat másik tálakkal, hogy amíg a növények gyengék a nyírástól/ültetéstől legalább a hirtelen nedvességhiánnyal ne kelljen törődniük.
Cecskánál is peremes tál van ha jól emlékszem ezért olyan szép neki is :)

Szerintem ne add fel someday, sikerülni fog, én is többször hittem azt hogy elpusztult minden. TÜRELEM! ;)
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Egy ideje méltóbb helyet kaptak a tálak. Minden szépen él. A glossos tál ki lett egészítve linderniával. A glosso és a maritima már rég lefutottak a hangszórók oldalán is de nemrég levágtam az indákat hogy dúsuljon fent is egy kicsit a dolog.

wabiii-1.jpg

wabiii-2.jpg

wabiii-3.jpg

wabiii-4.jpg

wabiii-5.jpg

wabiii-6.jpg

wabiii-7.jpg

wabiii-8.jpg

wabiii-9.jpg


Hát itt tartunk :D
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Gratula!
Volt szerencsém nemrégiben élőben csekkolni és le a kalappal!Sokat nyom a jobb oldali szekción,hogy egybefüggő ott is a polifom!Simán el tudnám képzelni,hogy a moha kilépőhöz hasonlóan a hangfal szintén növényekből lenne!
Nagyon hanguklatos!Lájk! :lol: :ugeek:
 
Re: Wabi-kusa... sikerült!

Nemcsak a tálak szépek, a beállítás/lakberendezés is brutáljó. Szakmai szemmel is tetszik (építészmérnöki pálya...) Gratu! ;)
 
Status
Not open for further replies.
Back
Oldal tetejére