• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa próbálkozások!

Akvabetyár

Kertész szaki
Hali! Mielöt rossz helyre raknám fel így előtte meg szeretném kérdezni, hogy hova rakhatom fel a wabi próbálkozásaimat? Elöre is köszönöm a választ!
 
Sziasztok! A nemrég indított Wabi Kusába dekorációként rakott kis redmoor gyökér darabok folyamatosan penészednek, nyilván a pára miatt. Annyi volt az előkészítésük hogy ki voltak főzve előtte. Lehet ezzel valamit kezdeni (annyi ötletem van még hogy carbo-s vízben áztatnám őket egy darabig) vagy nincs mit tenni és vegyem ki őket?
 
Sziasztok! A nemrég indított Wabi Kusába dekorációként rakott kis redmoor gyökér darabok folyamatosan penészednek, nyilván a pára miatt. Annyi volt az előkészítésük hogy ki voltak főzve előtte. Lehet ezzel valamit kezdeni (annyi ötletem van még hogy carbo-s vízben áztatnám őket egy darabig) vagy nincs mit tenni és vegyem ki őket?
Trópusi ugróvillások, vagy trópusi ászka esetleg a hazai ászka(pincebogár) is szóba jöhet, csak azt ilyenkor képtelenség befogni.
 
Sziasztok! A nemrég indított Wabi Kusába dekorációként rakott kis redmoor gyökér darabok folyamatosan penészednek, nyilván a pára miatt. Annyi volt az előkészítésük hogy ki voltak főzve előtte. Lehet ezzel valamit kezdeni (annyi ötletem van még hogy carbo-s vízben áztatnám őket egy darabig) vagy nincs mit tenni és vegyem ki őket?
Carbóba mártott fülpucival megsimogatod a fa penészes részét.
Amúgy lehet, hogy csak az én dilim, de kifőzés után hagyom kiszáradni. A bentmaradó víz is okoz penészesedést.
 
Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata fokföldi ibolyával zárt wabiban (Bioloark, chihiros eco ping, stb...)?
Azt olvastam hogy szereti a nedves környezetet, de azt is hogy nem bírja ha a levelét víz éri...

Jó lenne egy olyat építeni amiben virágzik is valami - eddig a mini spathiphyllum jutott még ezen kívül eszembe, esetleg Lobelia Cardinalis.
 
Back
Oldal tetejére