• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
SoS! nem tudom melyik topicba illik, de nagyon fura szagú az akvariumom.
Estére nyitva kell hagynom a szobám ajtaját. Vízcsere 1 hete volt, Green Aqua Micro Macro , carbo megy bele co2 100l aki.
Nagyon arra gondolok hogy valamelyik növénytől van. Nem tudom hogy ilyen előforulhat eo_O de "limnophila aromatica"-ra tippelek.
Egyszer mikor kiszedtem az akiból egy nagyobb hydrocotile adagot akkor éreztem hasonlót, de ez annál jóval erősebb. Szerintetek lehet ettől? A vizen már egy hete érzem közleről, de most már az egész szobában lehet!

Nincs véletlenül BGA alga az akiban?
 
SoS! nem tudom melyik topicba illik, de nagyon fura szagú az akvariumom.
Estére nyitva kell hagynom a szobám ajtaját. Vízcsere 1 hete volt, Green Aqua Micro Macro , carbo megy bele co2 100l aki.
Nagyon arra gondolok hogy valamelyik növénytől van. Nem tudom hogy ilyen előforulhat eo_O de "limnophila aromatica"-ra tippelek.
Egyszer mikor kiszedtem az akiból egy nagyobb hydrocotile adagot akkor éreztem hasonlót, de ez annál jóval erősebb. Szerintetek lehet ettől? A vizen már egy hete érzem közleről, de most már az egész szobában lehet!
A hydrocotile-nak csak akkor van szaga ha nyírod(olyasmi mint a kertben fűnyíráskor:)) A limnophila aromatica-t nem ismerem.De a neve valamit sejtet.
 
SoS! nem tudom melyik topicba illik, de nagyon fura szagú az akvariumom.
Estére nyitva kell hagynom a szobám ajtaját. Vízcsere 1 hete volt, Green Aqua Micro Macro , carbo megy bele co2 100l aki.
Nagyon arra gondolok hogy valamelyik növénytől van. Nem tudom hogy ilyen előforulhat eo_O de "limnophila aromatica"-ra tippelek.
Egyszer mikor kiszedtem az akiból egy nagyobb hydrocotile adagot akkor éreztem hasonlót, de ez annál jóval erősebb. Szerintetek lehet ettől? A vizen már egy hete érzem közleről, de most már az egész szobában lehet!

Akkor szerintem a talajod indult rothadásnak.
Vagy pedig sokat etettél,megbomlott a víz.
Növény nem csinál ilyet,semelyik.
Esetleg ciano alga lehet
Nyiss naplót,így a sötétben tapogatózunk.
 
Alga gyakorlatilag nincs a vízben, kevés pont algát leszámítva. Talajjal sincs gond amazonia 3 hónapos. És az etetés sem, lehet probléma.
Este most hogy nem ment a világítás, gyakorlatilag már csak akkor érzem ha közelről a vízfelszínhez szagolok.
Az a baj hogy nem tudom mihez hasonlítani a szagát. Az biztos hogy nem rohadás.
Ahogy írtam a hydrocotyle amikor kiszedtem volt kissé hasonló illata, pedig azon se volt egy gramm alga se, teljesen egészséges volt.
Ma még hagyom, kivácsni vagyok hogy a világítással változik e. Aztán holnap vízcsere.
(Naplót már egyszer indítottam volna, beírtam 2 oldalt, aztán véletlenül bezártam azt a tabot :) nem volt erőm ujra)
 
Itt egy kép is:) bal oldalon gondolom problémát. Homokot ne nézzétek a garnélák állandóan teleszemetelik, btw az ellen hogy lehet védekezni? :)

IMG_04871.jpg


Egy korábbi tiszta azért :)

IMG_95913.jpg
 
Cyano algas az akid. Pont most indult be ezert a maro szag. A bal uvegeden az van, lehet nehany novenyre is atterjedt. Ki lehet irtani csak turelem kell hozza
 
A heti 30%os vízcsere jó nem?
Mert a postásom azt mondta hogy elég havonta vizet cserélni,
bár neki halas akváriuma van nekem meg növényes.
 
A heti 30%os vízcsere jó nem?
Mert a postásom azt mondta hogy elég havonta vizet cserélni,
bár neki halas akváriuma van nekem meg növényes.
Ha van CO2 és erõs tápozás, akkor nem elég, oda 50% kell. Low-technêl OK
 
Én már közepesnek ítéltem így fényterelővel (2x30x2=120W?) a világításomat :-(
Közepes fényigényű növények jól érzik magukat :)
Easy life profitót adagolok heti bontásban 20ml-t.
Jobb lenne a napi?
 
Én már közepesnek ítéltem így fényterelővel (2x30x2=120W?) a világításomat :-(
Közepes fényigényű növények jól érzik magukat :)
Easy life profitót adagolok heti bontásban 20ml-t.
Jobb lenne a napi?
Fényterelõvel is kevés az a 2x30 watt 180 literre. tápozásnál én inkàbb a napi adagolás híve vagyok.
 
Sziasztok!
Ahogy végignéztem a bejegyzéseket, nagyon változó a vízcserék mértéke és gyakorisága. Egy nagyobb akiban (486l - kb. nettó 400l víz) heti egyszeri csere esetén mennyi lenne az ideális mennyiség? Tápozás naponta EI szerint, CO2 megy, világítás 320W 6,5 órán át. Előtte és utána kb. fél óráig 50%-on megy a fény.
Előre is köszi a segítséget!
 
Back
Oldal tetejére