• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Fontos Vízcsere az akváriumban

Milyen gyakran cserélsz vizet az akváriumban?

  • Hetente 2 alkalommal vagy ennél sűrűbben.

    Votes: 57 10.1%
  • Heti egy alkalommal.

    Votes: 426 75.1%
  • Kéthetente.

    Votes: 62 10.9%
  • Két hétnél ritkábban.

    Votes: 22 3.9%

  • Total voters
    567
Annyival egészíteném ki, hogy vannak szép helyek azon a környéken - minden nap megyek arra - és jó közel van Pesthez. Szóval lesz abban minden jó a fôvárosból - fôleg por. (Mondjuk csak nem lesz 6-os pH alatt a víz.) Nagyon kényes dolgokat ne tarts benne. Ne igyál bele. A legtöbb növény és átlagos hal ki fogja bírni.
 
Van annak jelentősége, hogy egyik héten szombaton, másik héten pénteken cserélek (50%) vizet? Lehet bármi eltolódás így az egyensúlyban?
 
Sziasztok!

Azon gondolkoztam hogy a Low tech akváriumokban szerencsésebb este vizet cserélni.
Miután a CO2 éjszaka termelődik benne nagyobb részben (halak, növények, baktériumok) ezért kissebb a veszteség belőle amikor napközben a növények egy részét elfogyaszthatják, mintha reggel tesszük ugyan ezt (50 százalékot szoktam cserélni).
Bár lehet ez nem is olyan nagy jelentőségű havi egyszeri alkalomnál?

A.ttila
 
Minden héten péntek délután cserélem az akváriumvizének 33%-át. Az előző este vödrökbe kiengedett csapvízzel. Vízelőkészítőt nem használok.
 
Minden héten péntek délután cserélem az akváriumvizének 33%-át. Az előző este vödrökbe kiengedett csapvízzel. Vízelőkészítőt nem használok.
Hát ez hiba. Nem egy veszélyes összeg és sokat segít, mert nem csak a Cl2-őt semlegesíti.
 
Seachem Prime. Klór mellett, a klóramint is és sok más dolgot is semlegesít. Nagyon sokáig elég, mert csak kevés kell belőle.
 
Sziasztok!Van egy igen-igen amatőr kérdésem,amire sajna ezidáig nem "tanáltam" meg a választ.Egy Eheim Aquastyle 24-esben Guppikat és Sakurákat nevelgetek.Aranyos kis csapat,tök relaxáló elfoglaltság tanulmányozgatni a kommunát...A kérdés: Ha én egy lelkes és szorgalmas fiatalember vagyok,aki ráadásul még jót is akar a "neveltjeinek",baj-e 2 naponta 10 liter vizet cserélni?A víz csak 1-2 napot pihentetett csapvíz lenne,vízkezelővel tuningolva.Jól gondolom,h nagyon gyorsan a seggére vágnék a beállt,stabil vizecskémnek?Magyarul: maradjak a heti 50%-nál,v. jót tesz a sűrűbb vízcsere?Az igazság az,hogy alga is van rendesen...Köszönöm szépen a válaszokat!
 
Sziasztok!Van egy igen-igen amatőr kérdésem,amire sajna ezidáig nem "tanáltam" meg a választ.Egy Eheim Aquastyle 24-esben Guppikat és Sakurákat nevelgetek.Aranyos kis csapat,tök relaxáló elfoglaltság tanulmányozgatni a kommunát...A kérdés: Ha én egy lelkes és szorgalmas fiatalember vagyok,aki ráadásul még jót is akar a "neveltjeinek",baj-e 2 naponta 10 liter vizet cserélni?A víz csak 1-2 napot pihentetett csapvíz lenne,vízkezelővel tuningolva.Jól gondolom,h nagyon gyorsan a seggére vágnék a beállt,stabil vizecskémnek?Magyarul: maradjak a heti 50%-nál,v. jót tesz a sűrűbb vízcsere?Az igazság az,hogy alga is van rendesen...Köszönöm szépen a válaszokat!
Alga esetében jó a gyakori vízcsere, csak a tápozásra is figyelj, mert a gyakoribb cserével kiveszed a vízből a tápokat.
 
Táp nix,co2 nix,Carbo nix!Amazonia van.Gyári Eheim led lámpa és Eheim belső szűrö van...Ennek fényében mi a jó taktika?
 
Hááát... ugye friss amazóniánál, bejáratáskor naponta, majd ritkítva. Ha már legalább egy hónapos, szerintem hetente cserélj. Ha alga van és úgy érzem, ez ammóniától van (pl. túlzsúfolt aki), cserélhetsz gyakrabban is. Normál esetben nincs jelentôsége.
 
Praktikus tanácsokat kérnék szépen.
Jönnek a hidegek, amikor a csapvíz is jó hideg lesz, kb. 17-18C. Ezt már nyilván nem tölteném be az akváriumba. A melegvizet nem tudom szépen szabályozni, hogy pl. 22-23-24 fokos víz folyjon.
Marad a műanyag hordó vétele (hogy hová teszem, azt még nem tudom), annak feltöltése megfelelő hőmérsékletű vízzel, vízkezelő hozzáadása, majd pumpával az akváriumba töltése.
A hordó kb. 8-9 méterre lenne az akváriumtól, az akvárium 70cm magasan van és 45 cm magas, szóval az emelési magasság max. 70+45=115 cm. Egy ilyen pumpa megfeleő lenne, vagy elég kisebb teljesítményű is?
 
Praktikus tanácsokat kérnék szépen.
Jönnek a hidegek, amikor a csapvíz is jó hideg lesz, kb. 17-18C. Ezt már nyilván nem tölteném be az akváriumba. A melegvizet nem tudom szépen szabályozni, hogy pl. 22-23-24 fokos víz folyjon.
Marad a műanyag hordó vétele (hogy hová teszem, azt még nem tudom), annak feltöltése megfelelő hőmérsékletű vízzel, vízkezelő hozzáadása, majd pumpával az akváriumba töltése.
A hordó kb. 8-9 méterre lenne az akváriumtól, az akvárium 70cm magasan van és 45 cm magas, szóval az emelési magasság max. 70+45=115 cm. Egy ilyen pumpa megfeleő lenne, vagy elég kisebb teljesítményű is?
Nekem egy ilyen pumpa tolja a vizet a 60literes hordóból az akiba egy eheim csappal a végén amivel tudom szabályozni, kb. 20m van az aki és a hordó között!!
 
Sziasztok!

Hordóból szeretném visszapumpálni a vizet az akváriumba, 8m távolság, 150cm magasság. Milyet érdemes venni? Amiket néztem, és megfelelő az emelési magassága, annak értelem szerűen brutál magas a vízhozama is, ha egy ilyennel nyomom vissza, tuti felkavar mindent:confused: és jó lenne, ha passzolna a JBL in-out csövezéséhez. Nem tudom, hogy az mekkora lehet, én vmi 13-asra gondolok. Segítséget előre is köszönöm!
 
Hali !
Egy tipp :csináld meg úgy , hogy a JBL a hordóból szívjon !

Szia!

Határok azért vannak, hogy leromboljuk őket, ill. új határokat szabjunk;) De ennek a JBL in-out működési elvének ez ebben a formában egy kissé ellentmond, így ez kivitelezhetetlen;)
Viszont pont ezért van szükségem egy pumpára, ami a a gravitációt visszafelé legyőzi:) Csak arra lennék kíváncsi, hogy mekkora kell...
80l hordót nem emelnék fel 150cm magasra, hogy utána visszahajtogassam az aranyerem:D -ebben az esetben a gravitáció már a kifolyó vízhez is elég lenne.
 
Sziasztok!

Hordóból szeretném visszapumpálni a vizet az akváriumba, 8m távolság, 150cm magasság. Milyet érdemes venni? Amiket néztem, és megfelelő az emelési magassága, annak értelem szerűen brutál magas a vízhozama is, ha egy ilyennel nyomom vissza, tuti felkavar mindent:confused: és jó lenne, ha passzolna a JBL in-out csövezéséhez. Nem tudom, hogy az mekkora lehet, én vmi 13-asra gondolok. Segítséget előre is köszönöm!

Pont egyet kellett volna csak visszaolvasnod :D a feletted lévő hozzászólásban ajánlott pumpa szerintem neked is teljesen megfelelő lenne.
 
Back
Oldal tetejére